Ziraat Genç Kartı Kredi Kartına çevirme

1

Son zamanlarda özellikle gençlere yönelik kartlarda artış görülüyor. Ziraat Bankasının genç kart uygulaması da birçok avantajlarıyla gençlerin gözdesi. Eğer Ziraat genç kartı kredi kartına çevirme konusunda yardım almak istiyorsanız, bunun için size en yakın Ziraat Bankası Şubesi’ne gitmelisiniz.

Ziraat Genç Kartı Kredi Kartına çevirme Nasıl Yapılır ?

Ziraat genç kartı kredi kartına çevirme işlemi için internetten veya SMS hizmetinden faydalanamazsınız. Peki, kartınızı kredi kartına çevirdiniz, ödemeleri hangi kart üzerinden yapacaksınız? Buna siz karar veriyorsunuz. Sanal Pos veya ATM’den yapacağınız işlemlerde, banka kartı mı yoksa kredi kartı ile mi ödeme yapılacağına siz karar veriyorsunuz ödeme öncesinde.

Ziraat Genç Kartı Kredi Kartına çevirme İle İlgili Ayrıntılar

Ziraat genç kartı kredi kartına çevirme ilgili bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer kartınızı 2015 yılından sonra aldıysanız, Ziraat genç kartı kredi kartı olarak kullanma mümkün. Çünkü sistem zaten kartınızı kredi kartı olarak da tanımlamıştır. Eğer 2015 yılından önce aldıysanız, Ziraat genç kartı kredi kartı olarak kullanma mümkün değil. Çünkü ilgili tarihten önce alınan kartınızı kredi kartı kullanımına tanımlayamazsınız. Kredi kartı özelliği olan Ziraat genç kart başvuru sorgulama yapmanız gerekiyor. Eğer yeni kart almazsanız, sistem bu değişikliği yapamıyor.

Ziraat genç kart başvuru sorgulama yaptığınızda, başvurunuzun onaylanması halinde, kredi kartı özellikleri de olan yeni kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Genç Kredi Kartı Başvurusu için Neler Gerekli?

Ziraat Bankası genç kart başvurusu için yalnızca KYK’dan öğrenim kredisi veya burs alan kişiler bulunabildiğinden dolayı, Ziraat genç kart kredi kartı başvurusu için neler gerekli diye merak edenler için herhangi ek bir belgeye gerek olmadığını belirtelim.

Yeni Ziraat genç kredi kartınızı aldıktan sonra artık tek bir kartla, hem kredi kartı özellikleri olan hem banka kartının yapabildiklerini yapan ve hem de Ziraat bankasına özel “Harçlık Avans” hesaplarını aynı karttan yönetebileceksiniz. Üç farklı kart özelliği için, hesap bakiye sorgulama yapabileceksiniz.

Ziraat genç kart bakiye sorgulama internetten nasıl yapılır

Ziraat Genç Kredi Kartı ve Ziraat Genç Bank Kartı Şifresi Nasıl Belirlenir?

Ödeme yapacağınız şekli siz belirliyorsunuz. Peki, kart şifreniz bu iki farklı kart sistemi için farklı mı? Hayır. Tek bir şifre ile tek bir karttan hem ziraat banka kartı olarak hem de ziraat genç kredi kartı olarak kullanabileceksiniz. Alışveriş sırasında hangisini tercih etmek istediğinizle ilgili olarak seçenekler menü kısmında size sorulacaktır.

Eğer hesap bakiyeniz yeterli ise, kredi kartı olarak kullanmamanızı tavsiye ederiz. Benzer şekilde, nakit avans limitinizin aşılması durumuna da dikkat edin. Bu limit aşılırsa, sistem uyarı verecektir. Ziraat Bankası Genç Kartı kredi kartı olarak kullanma sonrasında, isterseniz normal banka karttaki bakiyeniz üzerinden isterseniz de kredi kartınızdan harcama yapabileceksiniz…

Bu yazımızda Ziraat genç kartı kredi kartına çevirme konusunda kapsamlı bir şekilde bilgi vererek, okurlarımızın Ziraat Bankasının genç kart uygulamasıyla ilgili tüm detayları öğrenmelerini hedefledik. Ancak Ziraat genç kartı kredi kartı olarak kullanma konusunda farklı soru ve görüşleriniz olursa bize bildirebilirsiniz…

Paylaş:
Yazar Hakkında

Bankacılık Bölümü mezunu olarak son 5 yıldır, kullanıcıların bankacılık işlemleri ile ilgili sorularını yanıtlamaktayım. Sizin de PTT Bank , Ziraat Bankası ve diğer bankalarla ilgili sorularınız varsa aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz. Bilgili olduğum her konuda yardımcı olurum...

1 Yorum
  1. 2016 yılında okulum bitmesine ragmen genç kartım halen aktif hesap karti olarak kullaniyorum.Genç karti okul bittikten sonrada kredi kartina dönüştürebiliyor muyuz.

Yorum Yapın