Vade Sonu Geçmiş Kart Ne Demek ?

Her ne kadar hayatımızın değişmezi, olmazsa olmazı konumunda olsalar da kredi kartları konusunda bazen çok fazla sorun yaşayabiliyoruz. Hemen hemen her bankanın kartları hata kodları verirken, bunlardan birisi de vade sonu geçmiş kart oluyor. Peki vadesi dolmuş kart ne demek?

Vade Sonu Geçmiş Kart Ne Demek ?

Özellikle internet üzerinden yapılan işlemler, alışverişler çok yaygın hale geldi. Eskiye nazaran insanlar sanal ticarete daha çok önem gösterirken, bu şekilde hem işleri kolaylaşıyor, hem de aldıkları ürünleri taşıma derdinden kurtuluyorlar. Tabii bunun için pek çok e-ticaret sitesi var ve bazen hepsinden satın alım yapmak o kadar kolay olmuyor. Bazı durumlarda yapılan sanal pos işlemleri başarısızlıkla sonuçlanırken, karşınıza çeşitli hatalar çıkabiliyor. Bunlar bazen sanal posunuzun durumuyla, bazen de kredi kartıyla ilgili sorunlar oluyor.

Alışveriş işlemlerinde veya kredi kartının otomatik ödenmesi talimatında yaşanan sorunlarda en sık karşılaşılan hata kodu vade sonu geçmiş kart (expired card) olarak çıkan hata oluyor. Bu hata kodu Ziraat Bankası’nda 54 numaralı pos koduyla karşımıza çıkarken, bankalara göre değişiklik göstermekte. Fakat hepsinde hata aynı isimle yer alıyor ve vadesi dolmuş kart ne demek sorusu da aynı şekilde cevap buluyor. Vade sonu geçmiş kart ne demek biraz daha açalım…

vadesi dolmuş kart ne demek

Vadesi Dolmuş Kart Ne Demek ?

Kartınızla ödeme yapmak istediniz fakat karşınıza vade sonu geçmiş kart hatası çıktı, red-onaylanmadı diye yazdı. Kısaca özetlemek gerekirse, bu hata kartın son k ullanım tarihinin dolmuş veya hatalı olduğunu göstermektedir. Ekranda veya pos cihazınızda bu hatayı görürseniz, bilin ki kartınızın son kullanım tarihi artık sona ermiştir.

Vade Sonu Geçmiş Kart

Bu sadece anında ödeme veya pos sistemlerinde de karşınıza çıkmayacaktır. Kimi banka müşterileri kredi kartları için otomatik ödeme talimatı verirler fakat bazen bu ödemenin gerçekleşmeme durumu olur. Sorunun sebebi vade sonu dolmuş kart da olabilir. Otomatik ödeme talimatınız bu sebepten gerçekleşmediyse, kartınızın süresi artık sona ermiştir. Bilmelisiniz ki, kredi kartı kullanım tarihi dolmuşsa, kartınız için ödeme de yapılamayacaktır. Dolayısıyla, vadesi dolmuş kart ne demek sorusuna kısaca bu yanıtları verebiliriz. Eğer pos ödemesi yapamıyorsanız veya otomatik ödeme talimatınız gerçekleşmiyorsa, karşınıza da bu hata çıkıyorsa bir an önce kartınızı şubeye giderek veya bankanızı telefonla arayarak yeniletmeniz gerekmektedir.

One Response

  1. ahmet 21 Mayıs 2018 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!