Ptt’den maaş alan emekliye kredi veriliyor mu?

PTT’den maaş alan emekliye kredi veriliyor mu?

Evet, PTT’den maaş alan emekliye kredi veriliyor. Üstelik kredi çekme şartları oldukça esnek. Geri ödemesi de oldukça kolay olan kredi seçenekleri arasında pek çok ihtiyaç kredisi seçenekleri mevcut. İhtiyaç duyduğunuz bütçeye göre 500 TL’den, 40.000 TL’ye kadar rahat bir şekilde kredi çekebiliyorsunuz. PTT emekliye kredi şartları ve ptt kredileri ile ilgili tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Emeklilere Özel PTT Kredileri

Ptt kredileri pek çok banka ile anlaşmalı olarak, sunulan kredi seçenekleridir. Ancak Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü bankacılık bölümü bizzat kendisi kredi vermiyor. Farklı bankalar üzerinden kredi almanıza aracılık yapıyor diyebiliriz. Fakat doğrudan bankadan kredi almak yerine PTT’den kredi almanın pek çok avantajı var. Pek çok banka postane ile anlaşmalı olarak, emeklilere özel kredi seçenekleri sunuyor. İhtiyaç kredisi seçenekleri arasında acil nakit, acil kredi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz pek çok kredi seçeneği mevcut.

PTT’den maaş alan emekliye kredi veriliyor. Eğer maaşınızı postaneden alıyorsanız, PTT kredi şartlarından en önemli bir tanesini karşılıyorsunuz demektir. Eğer emekliyseniz ancak maaşınızı postaneden değilde, başka bankadan alıyorsanız yine de PTT kredi başvurusu için yine de müracatta bulunabilirsiniz. Fakat bunun için öncelikli olarak maaşınızı artık Postaneden almanız gerekecektir. Sonrasında ptt emekliye kredi seçeneklerinden faydalanarak, 500 TL’den, 40.000 TL’ye kadar çıkabilen kredi seçeneklerinden kolayca faydalanabilirsiniz.

PTT Emekliye Kredi Seçenekleri

Ptt emekliye kredi şartları oldukça esnek diyebiliriz. En önemli şartlar arasında yaş ve para çekme şartları bulunmaktadır. Buna göre yaşınız en fazla 80 (bazen 75 – bankaya göre değişiyor) olmalıdır. Yaş şartı en önemli kredi başvurusu şartlarından birisidir. Bu şartı karşıladığınızda, ptt kredileri alabilmeniz için bir diğer önemli şart olan maaşınızı PTT’den çekme şartını da karşılamalısınız. Böylelikle diğer şartları karşılamanız daha kolay olacaktır ve zaten ptt’den maaş alan emekliye kredi oldukça kolay verilmektedir. 36 vadeye kadar geri ödemeli olarak ödeyebileceğiniz bu krediler, bütçenizi zorlamadan geri ödeme yapmanızı sağlayacaktır. Borcunuz varsa, acil nakite ihtiyacınız varsa, acil para lazım diyorsanız, emekliler için özel kredi seçenekleri çok işinize yarayacaktır.

Ptt internet bankacılığını kullanarak size özel krediler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle ipc sifresi almanız gerekmektedir. ipç şifresi nasıl alınır bilmiyorsanız, bu şifrenin nerelerden temin edilebileceğini öğrenmek için PTT ipç şifresi Nasıl Alınır konusunu incelemenizi öneririz…

One Response

  1. Perihan 9 Nisan 2017 Reply
    • Selin 9 Nisan 2017 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!