Ptt Maaş Kartı ile Alışveriş Yapılabilir mi? | Ptt Kart

Ptt maaş kartı çalışan birçok birey tarafından kullanılmaktadır. Bu kişilerin genellikle akıllarına takılan sorular Ptt maaş kartı ile alışveriş yapılabilir mi ve ptt maaş kart ile internetten alışveriş yapılır mı şeklindedir. Bu nedenle Ptt karta sahip olan çalışanları aydınlatacak bir araştırma makalesi yayınladık. Konuyu inceledikten sonra farklı soru veya sorunlarınız olursa yorum bölümünü kullanmaktan çekinmeyiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır…

Ptt Maaş Kartı ile Alışveriş Yapılabilir mi?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Kurumu çok eski yıllarda sadece telgraf ve mektup dağıtma hizmeti verirken, sonraki yıllarda lojistik alanında da hizmet vermeye başladı. Yakın zamanda ise hizmet alanını yaygınlaştırarak Ptt Bank kapsamında bireylerin bankacılık işlemlerine de yardımcı olmaya başladı.

Denizbank ile işbirliği yapan Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, PTT’den maaş alan SGK ya da posta çeki ödemesi yapan müşterilerine banka kartı vermektedir. Peki ama bu Ptt maaş kartı ile alışveriş yapılabilir mi? Kart sadece nakit çekimde mi kullanılabiliyor?

Ptt Kart Nedir başlıklı yazımızda bu kartın özelliklerini detaylıca anlatmıştık. Kullanım alanına ise kısaca değinmek gerekirse gerçek kişi posta çeki hesap mudileri bankamatiklerden nakit çekim yapabilir, hesap kontrol işlemlerini gerçekleştirebilir ve alışverişlerde nakit yerine kullanabilir.

Bu nedenle Ptt maaş kartı ile alışveriş yapılabilir mi sorusunun yanıtı “Evet”tir. Peki, bu kart internet üzerinden yapılmak istenen online alışverişlerde de kullanılabiliyor mu?

Ptt Maaş Kartı ile İnternetten Alışveriş Yapılır mı?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Kurumu’nda çalışanların sıklıkla yönelttiği diğer bir soru ise ptt maaş kartı ile internetten alışveriş yapılırmı? Kullanıcılarımızın bu sorusunu da özetle yanıtlayarak, kurum tarafından müşterilerine ve/veya çalışanlarına sunulan tüm özelliklerden yararlanılmasını sağlayalım…

Ptt maaş kartı, internet üzerinden online alışveriş yapmak için de kullanılabiliyor. Nasıl ki diğer bankalardan açtırdığınız banka hesabınız için tarafınıza verilen kartlar ile online alışveriş yapabiliyorsanız, Ptt maaş kartıyla da bu mümkün.

Diğer banka kartlarında online alışveriş yapılırken kart numarası, arka kısımdaki seri numarası vb. bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Ptt maaş kartını da aynı bilgileri girerek internette kullanabilirsiniz. Sadece ptt kart internet alışverişine açma işlemlerini yaptırmanız gereklidir. Bunun için bankamatik kartıyla internet üzerinden online alışveriş imkanından yararlanmak isteyenlere özel Ptt Kart internet Alışverişi Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı incelemeniz yeterli olacaktır.

Ptt kart başvurusu yapmak ya da mevcut maaş kartınızı kullanarak internet bankacılığını kullanmak istiyorsanız, İpç Nedir | PTT İnternet Bankacılığı Şifre Alma konusundan ipç nedir ve ipç şifresi nasıl alınır öğrenebilirsiniz. Yazıya ulaşmak için aşağıdaki görsele de tıklayabilirsiniz…

ptt ipç şifresi nedir

ptt ipç şifresi nasıl alınır

Ptt Maaş Kartı İle İlgili Diğer Detaylar

Denizbank ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün yakın geçmişte yaptıkları işbirliği sayesinde çok kapsamlı bir kart ve program projesi gerçekleştirildi. Hatta hatırlarsanız, bu kartın ilk olma özelliği taşıdığı ifade edilerek lanse edildi. Bu nedenle ptt kart nedir ne işe yarar bilmek isteyen ziyaretçilerimize hem kartın özelliklerini, hem de kullanım alanlarını detaylandırarak veyahut örneklendirerek anlatmaya çalışıyoruz.

Ancak yine de Ptt maaş kartı ile alışveriş yapılabilir mi sorusu gibi aklınıza takılanlar olursa bize iletmekten çekinmeyiniz. Kartın tüm özelliklerinden yararlanabilmenizi sağlamak amacıyla aşağıdaki yorum alanını sizlere açarak, tüm soru ve sorunlarınızı iletmenizi sağlıyoruz.

Ptt kart ile ilgili tüm yenilikleri takip etmek isterseniz, İDPSBANKA.ORG adresini Facebook, Twitter gibi birçok sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. İninal kart benzeri çeşitli ödeme kartlarıyla ilgili diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz. Aradığınızı kolay bir şekilde bulabilmeniz için sayfanın en başında arama butonu yer almaktadır. Bu buton yardımıyla aradığınız kelimeyi yazmanız, ilgilendiğiniz konuların sitede listelenmesini sağlayacaktır…

3 Yorum

  1. İlter Bayındır 18/05/2017
  2. Seher 12/08/2017
  3. TANZER ALATLI 16/05/2018

Yorum Yapabilirsiniz!