PTT Kart Hesap Numarası Nerde Yazıyor | Numara Öğrenme

PTT kart hesap numarası nerde yazıyor sorusuna PTT Bank para transfer işlemi ile ilgili olarak ihtiyaç duyulmaktadır. Kurumun posta çeki hesabına sahip bir müşteriye para gönderimi yapabilmeniz için o müşterinin sahip olduğu hesap numarasını bilmeniz gerekiyor. Bu aynı zamanda o müşterinin size para gönderimi yapabilmesi için de gerekli bir bilgidir. Ancak Ptt hesap numarası öğrenme konusunda kullanıcıların 8 haneli hesap numarası ya da 16 haneli haneli hesap numarası gibi bir ikilemde kalması yanlış para transferlerinin gerçekleşmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle yazımız içerisinde Ptt kart hesap numarası nerde yazıyor, tam olarak kaç rakamdan oluşuyor ve Ptt kart hesap numarası hangisi kullanıcılarımızı bilgilendirdik. Bu konuda farklı sitelerde Ptt kart hesap numarası öğrenme ile ilgili “16 hanelik olan numaradır, ilk 4 ya da  5 hanesi şube kodu geri kalan 12 hanesi  de hesap numarası olarak geçer” gibi tanımlar yer alıyor. Bunun kesinlikle yanlış bir bilgi olduğunu kurum çalışanlarından biri olarak belirtmek istiyorum. Bu nedenle lütfen aşağıdaki ptt kart görsellerini incelemeden ve kart numarasının 16 haneden oluşmadığını dikkatlice okumadan para transferlerinizi gerçekleştirmeyin!

PTT Kart Hesap Numarası Nerde Yazıyor ?

PTT kart hesap numarası nerde yazıyor sorunun yanıtı için direkt sahip olunan PTT kartının üzerinde yazıyor diyebiliriz. Ancak ptt kart hesap numarası öğrenme için alternatif seçenekleri değerlendirmek istiyorsanız, ptt kart numarası öğrenme ile ilgili alt başlıkları incelemenizde fayda var. Ayrıca Ptt kart hesap numarası nerde yazar konusu için aşağıda paylaştığımız görsellerden de yardım alarak, hesabınıza tanımla olan numaranın tam olarak kaç haneli olduğunu öğrenebilirsiniz. Bankacılık işlemlerine dair size en doğru bilgileri sunan olan İDPSBANKA.ORG, görsellerle de bu bilgileri desteklemeye devam edecek…

PTT Kart Hesap Numarası Nerde Yazar Görselleri

Sahip olunan PTT kartının ön yüzüne baktığınızda çeşitli sayılar göreceksiniz. Bu yazılar arasında ptt kart hesap numarası hangisi diye soracak olursanız, kartın sol alt köşesindeki 8 haneli sayının müşteri hesap numarası olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü durumu şu şekilde izah edelim: Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi iban numarası 26 haneden oluşmakta ve bunun son 16 hanesi kişinin hesap numarasıdır. Ancak bu durum diğer banka kartları için geçerli olup, ptt kartta bu şekilde bir çözümleme söz konusu değildir. Bu nedenle ptt kart hesap numarası nerde yazıyor diye sorguladığınızda, kartınızın ön yüzünü çevirerek 8 haneli olan numarayı bulmalısınız. Emin olmak isteyenler için Ptt kart hesap numarası hangisi bir alt başlıkta görseliyle birlikte paylaştık.

ptt kart hesap numarası hangisi

Ptt Kart Hesap Numarası Hangisi ?

Eğer gördüğünüz sayının hesap numaranız olduğu konusunda emin değilseniz ya da daha başka yöntem ile hesap numaranızı öğrenmek isterseniz diğer ptt kart hesap numarası öğrenme yöntemlerini de uygulayarak, hesap numaranızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu yöntemlerden ilki ptt müşteri hizmetleri numarasını aramaktır. İkincisi ise şahsen şubeye başvuru yapmaktır. Bu hizmetlerden faydalanmak istemiyorsanız, PTT kart hesap numarası nerde yazıyor öğrenmek için şu görselden faydalanabilirsiniz…

ptt kart hesap numarası nerde yazıyor

ptt kart hesap numarası nerde yazıyor

Gördüğünüz gibi kartınızın hesap numarası 8 haneli olmak üzere, İsminizin hemen altında yer almaktadır. Kırmızı ok işareti ile bunu belirtmemdeki amaç; isminizin yukarısında yer alan 16 haneli kart numarası ile hesap numaranızı kaşırtırmamanızdır. Ptt kart hesap numarası kartın sol alt köşesinde isminizin altında yazmaktadır!

PTT Kart Hesap Numarası Öğrenme Kanalları

PTT kart hesap numarası öğrenme işlemi için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem olarak internet bankacılığı kullanabilirsiniz. Fakat bunun için daha önce interaktif posta çeki şifresi almış olmanız gerekiyor. Eğer bu şifreye sahip değilseniz, PTT şubesinden edinmelisiniz. Eğer interaktif posta çeki şifreniz varsa, hesap numaranızı öğrenmek kolaydır. Bunun için PTT bank mobil uygulamasından ya da web üzerinden bankacılık hizmetlerine giriş yapın ve burada ptt kart hesap numarası nerde yazar diye soracak olursanız; hesap bilgileriniz kısmından size tanımlı numarayı öğrenebilirsiniz. PTT kart hesap numarası hangisi emin değilseniz başka yöntem ile de öğrenebilirsiniz.

ATM’den Hesap Numarası Öğrenme

PTT kart hesap numarası nerde yazıyor sorusunun yanıtını ATM aracılığıyla da arayabilirsiniz. Bunun için sizlere en yakın pttmatik noktasına gidin ve PTT kartınızı bu ATM’de kullanarak, buradan kolay bir şekilde ptt kart hesap numarası öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızı yerleştirin ve bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirin. Sonrasında ptt kart hesap numarası hangisi öğrenmek için hesap bilgileri kısmından hesap numarasını görüntüleyin. Elde ettiğiniz hesap numarasını, sizlere para gönderimi yapacak olan kişiye eksiksiz, doğru bir şekilde iletmelisiniz. Böylelikle hesabınızı bilen kişi sizlere sorunsuz bir şekilde para gönderebilecektir.

PTT Hesap Numarası öğrenme işlemi için kullanabileceğiniz bankacılık kanallarını sıraladık:

  • Size en yakın PTT ATM’sine (PTTMatik) giderek, kartınızı yerleştirebilir ve menüden hesap bilgilerinize ulaşarak, hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.
  • Eğer aktif olarak internet bankacılığı kullanan bir müşteriyseniz, internet üzerinden online posta çeki hesabınıza giriş yaparak, hesap bilgileri kısmından da kolayca ptt hesap numarası öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bir diğer seçenek olarak, sizlere en yakın PTT şubesine giderek, hesap numarası öğrenme talebinde bulunabilir ve öğrenebilirsiniz.
  • Telefon Bankacılığı üzerinden de Ptt hesap numarası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Burada internet bankacılığı ve telefon bankacılığı üzerinden ptt hesap numarası sorgulama nasıl yapılır konusu ile ilgili önemli bir detay olarak bu yöntemleri uygulayabilmeniz için PTT’den edinmiş olduğunuz ipç şifrenizin olması gerektiğini belirtmeliyiz. Ptt ipç şifresi nasıl alınır öğrenmek için Ptt ipç şifresi nasıl alınır | ipç şifresi alma konusunu incelemelisiniz…

PTT Bank ile ilgili kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği bir diğer soru da: PTT Kart iban No Nerde Yazar?

Bu sorunun yanıtı için ve PTT iban sorgulama öğrenme ile ilgili tüm detayları öğrenmek için Ptt iban No Sorgulama konusuna tıklayınız.

4 Yorum

  1. Güven Aydın 23 Ağustos 2017 Reply
  2. Selin 21 Şubat 2018 Reply
  3. Büşra 15 Mart 2018 Reply
  4. TANZER ALATLI 18 Mayıs 2018 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!