PTT Kart Hesap Numarası Nerde Yazıyor?

PTT kart hesap numarası nerde yazıyor sorusuna PTT Bank ile para transferi yapacak olan kişiler ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle yazımız içerisinde Ptt kart hesap numarası nerde yazar, tam olarak kaç rakamdan oluşuyor ve Ptt kart hesap no öğrenme yöntemleri hangileri kullanıcılarımızı bilgilendirdik.

PTT Kart Hesap No Öğrenme Yolları

Ptt kart hesap numarası birinin sizin adınıza para gönderebilmesi için gereklidir. Aşağıda 6 farklı seçenek yer almaktadır. Bu seçeneklerden istediğinizi kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde PTT hesap no sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu seçeneklerden en kolayı, PTT Kart üzerindeki bilgileri incelemektir. Bunun için PTT kart hesap numarası nerde yazıyor bilmeniz yeterli olacaktır. Tüm seçenekler, alt başlıklarda açıklanmaktadır.

 • İnternet bankacılığına giriş yapmak.
 • PTT Kart üzerindeki bilgileri incelemek.
 • Mobil uygulamayı indirmek.
 • Şubelere gitmek.
 • PTT ATM’lerinden işlem yapmak.
 • Müşteri hizmetlerini aramak.

PTT Kart Hesap Numarası Nerde Yazıyor?

Sahip olunan PTT kartının ön yüzüne baktığınızda çeşitli sayılar göreceksiniz. Bu yazılar arasında ptt kart hesap no hangisi diye soracak olursanız, kartın sol alt köşesindeki olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni basım kartlarda sol alt köşede isim/soy isim yer almaktadır. Buna bağlı olarak PTT kart hesap numarası nerde yazıyor diyen kullanıcılarımıza, kartın ön tarafında isminizin hemen altında diyoruz.

Eski kartlarda ise isim/soyisim orta kısımda yazmaktadır. Bu nedenle eski basım kart sahipleri, direkt olarak kartın sol alt köşesine bakarak, hesap numaralarını öğrenebilirler.

PTT Kart Hesap Numarası Kaç Haneli?

Kart üzerinde 3 farklı bölümde sıralı numaralar bulunmaktadır. Kullanıcılar özellikle PTT kart hesap numarası kaç haneli bilmedikleri için 16 haneli kart numarası ile 8 haneli hesap numarasını birbirine karıştırmaktadır. Bu da para transferi yaparken sorun oluşturmaktadır. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi PTT hesap no 8 hanelidir. Sıralı bir şekilde 8 rakamdan oluşmaktadır.

Ptt Kart Hesap Numarası Hangisi?

Ptt kart hesap numarası nerde yazıyor

Ptt kart hesap numarası

PTT hesap numarası kaç haneli yukarıdaki görsellerden daha iyi anlayabilirsiniz. Eğer kartınızı kaybettiyseniz ya da yanınızda değilse diğer Ptt hesap no öğrenme kanallarını kullanabilirsiniz.

ATM’den PTT Hesap Numarası Öğrenme

PTT kart hesap numarası bankamatiklerden de öğrenilebiliyor. Bunun için sizlere en yakın pttmatik noktasına gidin. Kartınızı ATM’ye yerleştirin ve şifrenizle giriş yapın. Hesap bilgileri kısmından, kartınızın tanımlı olduğu hesap numarasını görebilirsiniz.

İnternetten PTT Hesap No Sorgulama

İnternetten Ptt hesap no sorgulama için mobil uygulamayı ya da pttbank.ptt.gov. tr’yi kullanabilirsiniz. Ancak internet üzerinden hesap bilgilerinizi görüntüleyebilmek için ipç hesabınızın olması gerekmektedir. Aynı şekilde Play Store/App Store aracılığıyla mobil uygulamayı indirerek, hesabınıza giriş yapmak için de ipç başvurusunda bulunmuş olmanız ve şifre almanız şarttır! Hesap açılışıyla ilgili bilgileri öğrenmek ve gerekli evrakları incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

İlgili konu: İpç Hesabı Nasıl Açılır?

Müşteri Hizmetleri ile PTT Kart Hesap Numarası Öğrenme

Telefon Bankacılığı üzerinden Ptt hesap no sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 444 1 788’i arayarak sesli yanıt sistemi, tuşlama yapmanız gereken menüyü söylemeye başlayınca önce 9, ardından da 3 rakamını tuşlayınız. Bu “PTT Hizmetleri Hakkında Bilgi Almak İçin” kısa yoldur. Dilerseniz menüyü tamamen dinleyerek kendiniz de tuşlama yapabilirsiniz.

PTT kart hesap numarası şubelerden de öğrenilebiliyor. Fakat şubelerde, yoğunluk sebebiyle sıra çok fazla oluyor. Bu da zaman kaybı oluşturuyor. Sizin için önerimiz kart üzerindeki bilgilerden hesap numaranızı bulmanızdır. Ancak kartın üzerindeki rakamlar zamanla silinmişse, okunmuyorsa ya da kartınızı kaybettiyseniz, yanınızda değil ise ATM’leri kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde yakın bir ATM yoksa müşteri hizmetlerini arayarak Ptt hesap no sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Bank ile ilgili kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği bir diğer soru da: PTT Kart iban No Nerde Yazar?

Bu sorunun yanıtı için ve PTT iban sorgulama ile ilgili tüm detayları öğrenmek için Ptt iban No Sorgulama konusuna tıklayınız. Çünkü bu kurumun ürün ve hizmetleri, diğer bankalardan farklılık göstermektedir. Örneğin IBAN sistemi, ülkemizde faaliyet gösteren birçok bankadan farklıdır…

Bu yazımızda Ptt kart hesap numarası nerde yazıyor kaç haneli ve Ptt hesap numarasını öğrenmek için hangi kanallar kullanılabilir açıkladık. Sorularınız için sayfanın alt kısmına inerek “Yorum” bölümünü kullanabilirsiniz. Ptt Kart sorularınız en kısa sürede yanıtlanacaktır!

6 Yorum

 1. Güven Aydın 24/10/2019
 2. Selin 24/10/2019
 3. Büşra 15/11/2019
 4. TANZER ALATLI 15/11/2019
 5. Tamer 05/12/2019
 6. Selin 05/12/2019
 7. Okan 25/12/2019

Yorum Yapabilirsiniz!