Ptt Kart Başvurusu Nasıl Yapılır | Başvuru için Gerekenler

Ptt kart başvurusu yapmak isteyenlerin, 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Çünkü Ptt Kart, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi bünyesindeki gerçek kişi posta çeki hesabı sahiplerinin kullanabileceği bir ödeme aracıdır. Posta çeki hesabı açtırabilmenin ilk şartı da 18 yaşını geçmiş olmaktır. Ptt kart başvuru için gerekenler nelerdir ve Ptt kart başvurusu nasıl yapılır yazımız içerisinde ifade ettik. Sonrasında da sahip olduğunuz Ptt banka kartı ile hangi işlemleri yapabileceğinize değindik. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’ne dair kurumsal bilgileri bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Ptt Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ptt kart başvuru sürecinde ilk yapmanız gereken kuruma ait bir iş yerine müracaat etmenizdir. Ptt kart başvurusu için herhangi bir Ptt iş yerine müracaatta bulunabilirsiniz. Bu başvurunuzun ardından Posta Çeki Hesabı açtırma işlemleriniz başlatılacaktır. ”Ptt banka kartı almak için Posta Çeki Hesabı açtırmak gerekli mi?” diyen kullanıcılarımız oluyor. Evet, ptt kart çıkarmak için gerekenlerden biri Posta Çeki hesabı açtırmanızdır. Şirket aracılığıyla emekli maaşını postaneden alanlar ve Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Genel Müdürlüğü (ASAL) tarafından yapılan ödemeler için silah altına alınmış tüm yükümlülere Pttkart verilmektedir. Bu nedenle Ptt kart başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Peki, Ptt Kart başvurusu için gerekenler nelerdir?

Ptt Kart Başvurusu İçin Gerekenler

Ptt banka kartı almak isteyen bireylerde aranan ilk şart 18 yaşını geçmiş olmaktır. Çünkü 18 yaşını bitiren, mahkeme kararı ile reşit kılınmış ya da evlenme yoluyla rüşte ermiş bireylerin pota çeki hesabı açtırabilmeleri mümkündür. Ptt kart başvuru sürecinde aranan ikinci şart ise T.C. vatandaşı ya da yabancı uyruklu gerçek kişiler ile tüzel kişiler sınıfında yer almaktır. Ptt kart başvurusu için gerekli belgeleri aşağıda sıraladık…

ptt kart başvurusu

PTT kart çıkarmak için gerekenler kimlik fotokopisi ile başvuru formudur. Başvuru formu şubedeki yetkililer tarafından verilmektedir. Ptt kart başvurusu için tüm PTT merkezlerine ya da Ptt Bank İşlem Müdürlüğü’ne müracaat edebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra kartın hemen verilip, verilmediğini merak eden ziyaretçilerimiz için açıklık getirmek gerekirse; kart şubeden hemen verilmiyor. Ptt kart almak istiyorum banka kartı diye talepte bulunmanızın ardından, başvurunuz alındıktan sonra kartınızın basım süreci başlıyor. Kart basımının kaç gün sürdüğü hakkında net bir bilgi verilmiyor. Ama genellikle 3-5 gün gibi bir zaman aracılığında kartınız basılmış ve postalanmaya hazır hale geliyor. Bu konuda Ptt Bankamatik Kartı Kaç Günde Gelir başlıklı yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Ptt Kart Başvurusu Sonrasında Hangi İşlemleri Yapabilirim?

Ptt banka kartı 3D secure uygulamasıyla internet üzerinden alışveriş yapmaya uygundur. ATM’ler aracılığı ile para yatırma ve para çekme işlemleri yapılabiliyor. Ayrıca posta çeki hesabına sahip olanlar arasında para ödemeleri, hesap arasındaki aktarmalarla gerçekleştirilebiliyor. Basit aktarma işlemiyle de bir başka çek hesabına para gönderimi yapabilirsiniz. Ptt banka kartı ile ATM’lerden doğal gaz, GSM telefon faturaları, elektrik, su ödemeleri ve HGS bakiye yükleme gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Anlaşması olan 16 banka kapsamında, kredi kartı tahsilatı da yapılabilmektedir.

Bu yazımızda sizlere Ptt kart başvurusu nasıl yapılır kapsamlı bir şekilde anlattık. Ayrıca ptt kart çıkarmak için gerekenler hakkında da bilgilerimizi aktarmaya çalıştık. Ptt Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır | Ptt Bonus Kredi Kartı başlıklı makalemizde de, şirketin bonus kart özellikli kredi kartları hakkında bilgi verdik. Kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyenler aşağıdaki görsele tıklayarak, başvuru şartlarına ve müracaat merkezlerine ulaşabilirler…

Ptt kredi kartı başvurusu

18 Yorum

 1. Halim
 2. Halime
 3. Furkan
 4. Emre
  • TANZER ALATLI
 5. Aysenur
  • TANZER ALATLI
 6. Mehmet
  • TANZER ALATLI
 7. Mehmet
 8. TANZER ALATLI
 9. ebru
 10. Hiranurdemir
 11. Hiranurdemir