Ptt Kargo Ücret Hesaplama

Sevdiklerinin yanında olamayanlar, onları sevindirmek için hediye göndermek istediklerinde gönül rahatlığıyla Ptt kargo lojistik şirketini tercih edebilirler. Çünkü ülkemizde çok uzun zamandır en ucuz kargo Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından sağlanmaktadır. Birilerini sevindirmek istediğinizde ya da kişisel eşyalarınızı başka bir yere göndermeniz gerektiğinde, güncel PTT kargo fiyatı dahilinde gönderim yapabilirsiniz. Ancak kargolama işleminden önce gönderinin ortalama ne kadar tutacağını merak ediyorsanız, Ptt kargo ücret hesaplama özelliğinden faydalanabilirsiniz.

PTT Kargo Gönderim Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz çapında hizmet veren lojistik şirketleri ile kıyaslandığımızda, PTT kargo ücretleri için daha uygun teslimat hizmeti veriyor diyebiliriz. Ancak aşağıdaki fiyat listesi görselinden de anlayabileceğiniz gibi bazı yerlerde “DESİ” ifadesi geçmektedir. Buna bağlı olarak Ptt kargo ücret hesaplama işleminin nasıl yapıldığına dair şu şekilde bir örneklendirme yapabiliriz:

“1 kilogram titanyum ile 1 kilogram pamuk arasında kilo olarak herhangi bir fark görülmemektedir. Fakat pamuk, yumuşaklık özelliğinden faydalanılarak hacmi küçültülebilen bir üründür. Titanyum ise sert ve dayanaklı bir element olmasından dolayı hacmi küçültülemez. Bu nedenle PTT kargo fiyat listesi için sadece ağırlık değil, aynı zamanda en boy oranı da önemlidir. Çünkü gönderileri ulaştıracak olan araç, hacim olarak kota sınırını Desi ile sınırlamaktadır.”

ptt kargo ücret hesaplama

Ptt Kargo Ücret Hesaplama

2018 kargo fiyatları PTT için yukarıdaki görsele göz attıktan sonra fiyatlara ek hizmet ücretlerini incelemeyi unutmayınız. En ucuz kargo herkes tarafından merak edilmekte çünkü firmalar kargo ücretlerini çok yüksek seviyelerde tutmaktadır. Bu nedenle ucuza gönderim yapmak isteyenler için Ptt kargo ücretleri geçen sene olduğu gibi bu yılda oldukça makul diyebiliriz.

PTT APS Kurye Ücretleri

Acele Posta Servisi (APS) hizmetinden faydalanmak şartı ile gönderinizi karşı tarafa ulaştırmak istiyorsanız, kurumun uyguladığı ücret tarifesi farklılaşmaktadır. Yeni oluşacak olan ücret ağırlık baz alınarak hesaplansa da, tek sınır ürünün ağırlığı değildir. Ayrıca PTT APS kurye ücretleri maksimum 2 desibele kadar olan gönderiler için geçerlidir. Yaklaşık olarak 20 cm yüksekliğe ve 15 cm en ile 20 cm boya tekabül eden 2 desibelin üzerinde APS kurye kabul edilmemektedir.

2 desibelin üzerindeki gönderilen, PTT kargo ile taşınmaktadır. Ptt kargo fiyatları içine neler dahil ve neler dahil değil öğrenmek için Ptt Kargo Ücretleri yazımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca PTT Yurtiçi Kargo ücretleri ile ilgili uygulanan zamlardan sitemiz aracılığıyla haberdar olabilirsiniz. Bu nedenle web sitemizi Facebook, Twitter ve diğer ağlar üzerinden takip etmeyi unutmayınız 🙂

7 Yorum

  1. Gülşen
  2. İsmail colak
  3. Ersin Müller
    • CEMAL
  4. Desi
  5. tevfik poray