PTT ipç şifresi Nasıl Alınır | PTT ipç şifresi Alma

Ptt ipç şifresi nasıl alınır ve Ptt ipç şifresi alma konusu ile posta çeki hesabını tanıtmayı ve kullanıcıların sorularını yanıtlamayı hedefledik.

Öncelikle bilmeyenler için PTT ipç nedir konusuna kısa bir açıklama getirelim. İnteraktif Posta Çeki kısa ifadesiyle ipç, PTT Bank üzerinden yapacağınız para yatırma ve de para çekme işlemlerinizi kolaylaştırmak adına kullanabileceğiniz bir hesap türüdür. Gerekli işlemleri yaparak İnteraktif Posta Çeki hesabı açtırdığınızda, para transfer işlemleriniz haricinde hesap kontrolü ve fatura yatırma gibi birçok bankacılık işlemlerinizi de internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ancak tüm bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle Ptt ipç şifresi alma işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Peki, Ptt ipç şifresi nasıl alınır ?

PTT ipç şifresi nasıl alınır ?

Ptt ipç şifresi alma işlemi sonucunda İnteraktif Posta Çeki hesabınıza ait bir şifre edinmiş olacaksınız. Bu şifreyle sahip olduğunuz hesabınızdan para alış verişi, hesap hareketlerinizi görüntüleme, bakiye sorgulama ve fatura ödeme gibi bankacılık işlemlerinizi internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcılarımızın bizlere en fazla yönelttiği soru Ptt ipç şifresi nasıl alınır ? Öncelikle PTT ipç şifre alma için İnteraktif Posta Çeki hesabı başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bunun için tarafınızdan istenecek olan belgeleri hazırlayarak herhangi bir PTT merkezine müracaat edebilirsiniz. PTT ipç hesabı nasıl açılır konusu hakkında detaylı bilgi almak isteyenler için alt başlıkta bilgilendirme yaptık.

Ptt ipç şifresi alma için yapacağınız müracaatın ardından başvurunuzun onaylanması durumunda, ipç şifreniz SMS ile başvuru sırasında vereceğiniz cep telefonu numaranıza iletilmektedir. PTT internet bankacılığı şifresi alma için gönderilen bu mesajın ardından online hizmetlere giriş yapabilir ve anında işlemlerinize başlayabilirsiniz. Peki, İnteraktif Posta Çeki hesabı açtırmak ücretli midir?

Ptt ipç şifresi nasıl alınır konusunda ÖNEMLİ NOT: Ptt şifre alma sonrasında ”ŞİFRE DEĞİŞTİRME” sorunu yaşıyorsanız yazının sonundaki bölümü inceleyerek, orada bulunan mavi linke tıklayınız!

Posta Çeki Hesabı Açtırmak Ücretli midir?

PTT ipç hesabı açtırmak ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir. Ancak açılışta tarafınızdan 5 Lira gibi bir meblağ talep edilmekte olup, bu para hesabınıza yatırılmaktadır. Dilediğiniz an posta çeki hesabınızı kapatabilir ve bu parayı geri alabilirsiniz. Yani hesap kapatılışında tarafınıza iade edilmek üzere alınan bir meblağdır. Ayrıca kullanıcılarımızın en fazla merak ettiği diğer bir soruya da yanıt verelim.

ptt ipç şifresi nasıl alınır

‘’PTT ipç hesabı açtırdığımda kartımı hemen verirler mi?’’ Ptt ipç şifresi alma için başvuruda bulunduğunuz tarih itibari ile kartınız 15 ile 30 gün arasında adresinize gelmektedir. Dolayısıyla başvurusu sonrasında kartınız hemen gelmemekte, belirtilen süre zarfında adresinize gelmektedir. ipç nedir konusunda posta çeki hesabı ile interaktif posta çeki arasındaki farkı anlayamadıysanız, uzman tarafından kaleme alınan ipç nedir konulu makaleye mutlaka göz atmalısınız.

Ayrıca İnteraktif Posta Çeki hesabı açtırma ile ilgili ücretli midir, PTT ipç şifresi nasıl alınır, başvuru nereden yapılır ve başvuru sırasında kart verilir mi gibi sorularınıza ayrıntılı yanıtlar verdik. Bunlar haricinde merak ettiklerinizi ya da sorunlarınızı bize iletebilirsiniz. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün vermiş olduğu bankacılık hizmetlerine ilişkin yada diğer finansal kurumlara dair sorularınızı en kısa sürede yanıtlamaya çalışacağız… PTT ipç hesabı nasıl açılır konusunda da bilgi edinmek isterseniz, İnteraktif Posta Çeki hesabı uzmanımızın hazırladığı yazıyı okuyabilirsiniz.

PTT ipç Hesabı Nasıl Açılır konusu için aşağıdaki görsele tıklayınız!

posta çeki hesabı açtırmak için gerekli belgeler

PTT İNTERNET ŞİFRESİ DEĞİŞTİRME SORUNU YAŞIYORSANIZ!

PTT internet şifresi değiştirme ile ilgili sorun yaşıyorsanız, özellikle ” Yeni belirlediğiniz şifre yeterince karmaşık değildir.” ibaresi ile karşılaşıyor ve Ptt internet bankacılığı şifre alma detaylarını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki konuya tıklayınız! Bu sorunun nedenini ve çözümü incelemeniz için kurumdan aldığımız bilgileri sizlere aktardık!

Ptt internet şifresi değiştirme | Ptt ipç şifresi güncelleme

HATIRLATMA: Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından PTT internet bankacılığı şifresi alma sonrasında internet bankacılığına girişte yapılacak olan işlemler hakkında sizi arayanlara itibar etmeyiniz. Eğer tarafınıza şüpheli bir telefon gelir ve giriş mesajı içeriği, cep telefonu marka-modeli ya da kişisel bilgileriniz istenirse kesinle paylaşmayınız. PTT internet bankacılığı şifresi alma sırasında böyle bir sorunla karşılaşırsanız, 444 1 788 numaralı Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün çağrı merkezini arayarak, durumunuzu bildiriniz. Bu, hem bilgilerinizin güvenliği hem de banka hesaplarınızın güvenliği için önemli bir hatırlatmadır!

57 Yorum

 1. Ferhat
  • süleyman
 2. Ferhat
 3. baris
 4. PTT iban sorgulama
 5. gurhan
 6. Fadime
 7. Fadime
  • Aslı
 8. Şuayip uçar
   • Kadir
 9. Özgür
 10. Özgür
 11. sami
   • sami
 12. derya
 13. ayse
 14. Mavi
 15. Fatih
 16. Canan
 17. Polat
 18. süleyman
 19. Kadir
 20. Berkay Şener
   • Berkay
 21. Sinan yılmaz
 22. Aslı
 23. Zeynep
 24. Ali sayın
 25. Sema