PTT iban No Sorgulama PTT iban Öğrenme

PTT iban no sorgulama konusunda vatandaşlarımız sık sık problem yaşayabiliyor. Bunun sebebi de havale işlemlerini gerçekleştiren PTT kurumunun bankacılık işlemlerini de yapıp yapmadığı konusunda akıllarda soru işareti bırakmasıdır. Yani vatandaşlarımızın en fazla sorguladığı olay PTT kartın iban numarası varmı ? Bu konuda sizlere en doğru bilgileri sunmayı hedefleyen İDPSBANKA.ORG, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ile görüşerek kurumun çalışma prensiplerini öğrendi. Ve bu görüşmenin neticesinde elde edilen en doğru bilgileri şeffaf bir şekilde okurlarına yansıttı. İşte Ptt iban sorgulama ile ilgili hiçbir yerde olmayan doğru bilgiler!

PTT Kartın İban Numarası Var mı ?

PTT Bank sadece bankalar arası havale işlemlerini değil faklı bankalar arası havale işlemlerini de gerçekleştirebiliyor. Müşterilere her daim hizmet verebilmesi için de çok sayıda ptt matikler yerleştirilmiştir. Bu cihazlardan sıra beklemeden fatura ödeyebilir, para çekebilirsiniz. Aynı zamanda bu makinelerden kartınız olmasa dahi yararlanabilirsiniz. Kartınız yoksa bile bu atmlerden fatura ödeyebilir, posta çeki hesabına para yatırabilirsiniz. Ülkemizde aktif olarak yaklaşık 2000’den fazla ptt matik vardır. Peki, para yatırma ve çekme işlemleri için gerekli olan PTT iban no sorgulama nasıl yapılır ?

PTT iban No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Posta işlemleri için yardımcı olan PTT teşkilatı para yatırma ve para çekme işlemleri ile de sizlere yardımcı olmaktadır. Ancak PTT iban sorgulama gerçekleştirmek isteyenler, hesap bilgilerini öğrenmeye çalışmaktadır. Hatta PTT iban öğrenme amacıyla genel müdürlükleri giderek bu işlemlerinizi gerçekleştirmek isteyenler bile mevcut. Ancak PTT iban no sorgulama bu kurumda farklı ölçütlere sahip bir işlemdir. Durumu soru cevap şeklinde açıklayarak sizleri bilgilendirelim:

Ptt kartın iban numarası var mı ?

Hayır, Ptt kartın iban numarası yok. Çünkü kurum müşterilerinin para transferlerini hesap numaraları ile yapabilecekleri bir sistem kullanmaktadır. Bu nedenle uluslararası banka hesap numarası olarak bilinen IBAN numarası sistemi, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kurumuna ait kartlarda geçerli değildir.

Ptt iban no sorgulama işlemi yapılamaz mı?

Hayır, Ptt iban öğrenme amacında olanların Ptt iban sorgulama yapabilecekleri online bir sayfa mevcut değildir. Çünkü yukarıda belirtmiş olduğumuz nedene dayanarak, Posta ve Telgraf Teşkilatı kurumunun mevcut müşteri hesaplarının yerine kullanılacak olan bir IBAN numarası yoktur. Olmayan bir numara için Ptt iban no sorgulama sayfasının da bulunmayacağı aşikardır.

O halde, Ptt para gönderme işlemi nasıl yapılır?

Yukarıda yer alan açıklamaların ardından Ptt iban no sorgulama işleminin olmadığını fark eden kullanıcılarımızın akıllarına, “O zaman Ptt para gönderme işlemi nasıl yapılacak?” şeklinde bir soru gelmiş olabilir. Bu sorunun yanıtı oldukça basit. Kartınıza tanımlı olan hesap numarası ile Ptt para gönderme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için illaki Ptt iban öğrenme işlemini gerçekleştirmeye çalışmanıza gerek yok. Çünkü hesap numarası ile karşı tarafın hesabınıza para göndermesini de sağlayabilirsiniz, sizde eft yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey Ptt hesap numarası hakkında bilgi edinmektir.

Bu konuda doğru bilgileri edinmek amacıyla aşağıda yer alan görseli tıklayarak, PTT Kart Hesap Numarası Nerde Yazıyor | Ptt Kart Numara Öğrenme konusunu inceleyebilir ve para gönderimleriniz için detaylı bilgi edinebilirsiniz…

ptt kart hesap numarası nerde yazar

ptt kart hesap numarası nerde yazar

PTT bank iban no kaç haneli ?

Evet, sıklıkla aldığımız bir başka soru “PTT iban numarası kaç haneli?” Bu konuda en doğru bilgileri sağladığımızı yazımızın başında belirtmiştik. Fakat farklı sitelerden iban numarasının 24 haneden, hatta bunun 16 hanesinin hesap numarasından oluştuğunu okuyabilirsiniz. Ancak kurumun çalışma politikası kapsamında ptt iban sorgulama şeklinde bilgilerin olmadığının altını çizelim…

PTT ibandan hesap no bulma ?

Ptt iban no sorgulama ile ilgili bir diğer önemli detay olarak bu numaranın 24 haneli olmadığını belirtmeliyiz. Kart üzerinde yazan numara ise hesap numaranızdır ve 8 hanelidir. Bu nedenle Ptt ibandan hesap no bulma diye bir işlemin olmadığını, direkt olarak kartınızın üzerindeki rakamları dikkate almanız gerektiğini söyleyelim. Kartın üzerinde hem hesap numarası, hem de kart numarası yazdığı için herhangi bir karışıklığa yer vermemek adına yukarıdaki bahsettiğimiz PTT Kart Hesap Numarası Nerde Yazıyor | Ptt Kart Numara Öğrenme konusunu okumanızı tavsiye ederiz…

Ptt Bank Gelişmelerine Dair Kısa Notlar

PTT bank son yıllara açtıkları şubeler ile hızlı bir gelişme göstermişlerdir. Yaptıkları işlem sayısı özel bankalara göre kat kat fazladır. Giderek şube sayıları artmaktadır. PTT banktan hesap açtırmak çok kolaydır. 5 TL ücret isteniyor ve gereksiz evraklar da istenmiyor. Kimlik kartımız ile hesabımızı güvenli bir şekilde açtırabiliriz. Açıldığı anda hemen aktif oluyor ve işlemlerimize başlayabiliyoruz. PTT matiklerden de kartımız geldiği zaman sıra derdi olmadan şubeden yapacağımız çoğu işlemi buradan da gerçekleştirebiliriz. Artık banka kuyruklarında beklemek tarih oluyor. Hem zamanımız bize kalıyor, hem de uğraşmadan işlerimizi halledebiliyoruz. PTT iban no sorgulama ile ilgili aklınıza takılanları yoruma bırakabilirsiniz. Hatta Ptt iban öğrenme ya da ptt iban sorgulama işlemleri hakkında bilgilerin doğruluğundan şüphe ediyorsanız, müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. Sadece İDPSBANKA.ORG olarak tarafınıza en doğru bilgilerin aktarıldığından emin olmanız açısından bunu söylediğimizi biliniz =)

39 Yorum

 1. alaattin öner
 2. Ptt iban sorgulama iban öğrenme
 3. Selim
 4. Perihan
 5. Hazal
 6. Zeynal
 7. sevim
 8. Yusuf
 9. Gökhan
  • TANZER ALATLI
 10. Elif Gökçe
  • TANZER ALATLI
 11. Beatrix
 12. Atila Bahadır
  • Ali
 13. TANZER ALATLI
 14. Aykut
  • Ali
  • TANZER ALATLI
 15. Eda
 16. taner eker
 17. ayhan
 18. kemal
 19. TANZER ALATLI
 20. Elif
 21. Nazlı