PTT Hesap Kartı Kaç Günde Gelir?

PTT hesap kartı kaç günde gelir sorusu kafaları karıştırıyor. Çünkü eskiden sadece posta ve ulaştırma alanlarında hizmet veren PTT, artık ucundan kıyısından bankacılık hizmetlerine de el atmış durumda. PTT’den hesap açma başvurusu yaparak, tıpkı diğer bankalarda olduğu gibi alışverişlerinizde kullanabilir bir karta sahip olabilirsiniz. Peki, PTT hesap kartı kaç günde gelir?

PTT Hesap Kartı Kaç Günde Gelir?

Bu konuda doğrudan bir rakam vermemiz mümkün değil fakat PTT hesap açma başvurusu yaptıktan sonra, ortalama olarak 7-15 gün arasında kartınız elinize teslim edilmektedir. Bu süreç kargo yoğunluğuna bağlı olarak artabiliyor. İlgili süre içerisinde “Ptt hesap kartım nerede” diye merak ediyorsanız, aşağıdaki yöntemleri kullanarak bilgi alabilirsiniz.

PTT Hesap Kartım Nerede?

Başvurunuzun ardından kartınız basıldıktan sonra cep telefonunuza şu şekilde bir mesaj gönderilecektir. “3207253260197” barkod numaralı PTT kartınız kabul edilmiş olup, en kısa sürede teslimi sağlanacaktır.” Bu mesaj, kartınızın basılmış ve kargoya verilmiş olduğunu belirtmektedir. Ptt hesap kartım nerede diye merak edenler, bu mesajın ardından barkod numarası ile kargo takip sisteminden kartın şuanda nerede olduğunu görebilirler.

PTT hesap kartı kaç günde gelir

PTT kart basımı yaklaşık 1 hafta 10 gün sürüyor. Kargoya verildikten sonra bulunduğunuz adresin en yakın şubesine gönderiliyor. Şubeye geldiğinde, cep telefonunuza yukarıdaki resimde olduğu gibi bir bilgilendirme mesajı gönderiliyor. Şayet karta hemen ihtiyacınız varsa bu mesajı gördükten sonra gidip şubeden alabilirsiniz.

PTT Hesap Kartını Başvuru Esnasında Şubeden Alamaz mıyım?

Kart başvurusuyla ilgili PTT hesap kartı kaç günde gelir sorusu gibi bu soru da sıklıkla tarafımıza iletilmektedir. Her ne kadar hesabınız şubeden hemen açılsa da, kartınız maalesef anında şubeden teslim edilemiyor. Çünkü isminize özel basılarak gönderilmektedir. Diğer bankalardan bazıları, kartı başvuru yapıldıktan sonra anında şubede teslim etmektedir. Ancak PTT isimsiz kart teslimi yapmadığı için başvuru esnasında kartınızı veremiyor maalesef.

PTT Asker Kartı Ne Zaman Gelir?

1111 Sayılı Askerlik Kanunu kapsamında askerlik yaşı, ülkemizdeki her erkeğin 20 yaşına girdiği yılın Ocak ayının birinci gününden başlamaktadır. Eğer 20 yaşına girdiyseniz ve askerlik durumunuz tecilli değil ise devlet tarafından yatırılan asker aylığını ve yol paralarını alabilmeniz için ikametgah adresinize PTT kartı gönderilecektir. Peki, PTT asker kartı ne zaman gelir adresinize ne zaman ulaşır?

Siz başvuru yapmasanız dahi celp dönemi içerisinde Ptt asker kartı adınıza basılarak, ikametgah adresine otomatik olarak gönderilecektir. Kart basım süreci genellikle 3,4 gün sürmektedir. Kargoya verildikten sonra adresinize teslim edilmesi ise ortalama 2 haftadır.

Bu kartla, askerlik yeriniz belli olduktan sonra devlet tarafından yatırılan yol parasını ATM’lerden çekebilirsiniz. Acemi birliğinde ise sigortanız yapıldıktan sonra Ziraat banka kartı verilecektir. O kartla da aylık yatan paranızı çekebilirsiniz.

PTT Hesap Kartı Kaç Günde Gelir Konusunda Hatırlatma!

PTT hesap kartı kaç günde gelir diye mesaj atan kullanıcılarımıza ortalama 2 hafta şeklinde yanıt versek de, hesap kartınız gelmeden de işlem yapabileceğinizi unutmayınız. Çünkü hesabınız çoktan açılmış oluyor ve eğer talep etmeniz halinde, internet bankacılığı da kullanıp hesabınızı buradan takip edebiliyorsunuz.

ATM’lerin kartsız işlem menüsündeki tüm işleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda kartınız elinize ulaşmadan da para çekip, para gönderebiliyorsunuz. Para transferlerinde hesap numarasına ihtiyacınız olacağı için Ptt Kart Hesap Numarası Nerde Yazıyor öğrenmek için tıklayın!

Bu yazımızda kullanıcılarımız tarafından gönderilen; PTT hesap kartı kaç günde gelir ve PTT hesap kartım nerede sorularını yanıtladık. Konuyla alakalı yorumlarınızı aşağıdaki alana yazabilirsiniz. Diğer sorularınız için de o bölümü kullanabilirsiniz…

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

15 Yorum

 1. Ismail 14/05/2019 Cevapla
  • Selin 14/05/2019 Cevapla
 2. Ali Bürücek 06/06/2019 Cevapla
  • Selin 06/06/2019 Cevapla
 3. Cebrail Eser 30/06/2019 Cevapla
  • Çağla 09/10/2019 Cevapla
 4. faik 20/07/2019 Cevapla
 5. Berke 08/10/2019 Cevapla
 6. Ramazan 24/10/2019 Cevapla
  • Çağla 25/10/2019 Cevapla
 7. mehmet 24/11/2019 Cevapla
  • Çağla 25/11/2019 Cevapla
 8. Beyza 29/11/2019 Cevapla
 9. Çağla 30/11/2019 Cevapla

Bir Cevap Yazın