PTT Hesap Kartı Kaç Günde Gelir?

Eskiden sadece posta ve ulaştırma alanlarında hizmet verse de, artık PTT ucundan kıyısından bankacılık hizmetlerine de el atmış durumda. PTT hesap açma başvurusu yaparak yeni bir hesap yaratabilir, tıpkı diğer bankalarda olduğu gibi kullanabilir ve bir karta sahip olabilirsiniz. Elbette PTT hesap kartı kaç günde gelir sorusu kafaları karıştıran bir hususken, bu yazıda hem bundan, hem de PTT hesap açma ücreti konusundan bahsedeceğiz.

PTT hesap kartı kaç günde gelir?

Bu konuda doğrudan bir rakam vermemiz mümkün değil fakat PTT hesap açma başvurusu yaptıktan sonra, ortalama olarak 7-15 gün arasında kartınız elinize teslim edilmektedir. Her ne kadar hesabınız hemen açılsa da, kartınız maalesef anında şubeden teslim edilemiyor. Bunun yanı sıra, süreler değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin, bazı durumlarda daha kısa sürede veya daha uzun sürede kartınızı alma ihtimaliniz var. PTT hesap açma ücreti ne kadardır?

PTT Hesap Açma Ücreti 2017 Yılında Ne Kadar?

Bir PTT hesap kartı alıp, hesap açtırmak için öncelikle nüfus kağıdınızı ve onun fotokopisini alarak PTT şubesine başvurmanız gerekiyor. Herhangi bir şubeye eğer 18 yaşınızı doldurduysanız giderek başvuruda bulunabilirsiniz. PTT hesap açma ücreti an itibariyle sadece 5 TL gibi cüzi bir rakamdır ve bu ‘güven akçesi’ adı altında alınmaktadır. Bu para sadece bir seferlik alınır ve hesap kapatılana kadar içeride tutulup ardından geri ödemesi yapılır. Ayrıca hesabınızı TL’nin yanı sıra Amerikan Doları veya EURO birimlerinde de açtırabilirsiniz. Bunun için de ödemeniz gereken hesap türüne göre 1 Amerikan Doları veya 1 Euro’dur. Yabancı uyruklu kişilerin PTT hesabı açarken pasaport veya ikamet belgesi götürmesi de zorunludur.

PTT hesap kartı kaç günde gelir hatırlatma!

Dediğimiz gibi, PTT hesap kartı kaç günde gelir sorusuna tam olarak net cevap veremiyoruz. Buna rağmen muhtemelen en geç 2 hafta içinde hesap kartınız elinizde olacaktır. Yine de, hesap kartınız gelmeden de işlemlerinizi yapmak mümkün. Çünkü hesabınız çoktan açılmış oluyor ve eğer talep etmeniz halinde, internet bankacılığı da kullanıp hesabınızı buradan takip edebiliyorsunuz. Aynı zamanda kartınız elinize ulaşmadan da para çekip, para gönderebiliyorsunuz.

13 Yorum

 1. Ali Bürücek 6 Haziran 2017 Reply
 2. Cebrail Eser 30 Haziran 2017 Reply
  • Çağla 20 Aralık 2017 Reply
 3. faik 20 Temmuz 2017 Reply
 4. Berke 8 Ekim 2017 Reply
  • Çağla 20 Aralık 2017 Reply
 5. Ramazan 24 Ekim 2017 Reply
  • Çağla 20 Aralık 2017 Reply
 6. mehmet 24 Kasım 2017 Reply
  • Çağla 20 Aralık 2017 Reply
 7. Çağla 20 Aralık 2017 Reply
 8. Beyza 4 Mayıs 2018 Reply
 9. Ismail 14 Mayıs 2018 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!