PTT Hesap Açma Yaş Sınırı | 18 Yaş Altı Banka Hesabı

Eskiden kullanabileceğimiz banka hesapları ve kartları son derece kısıtlıydı. Son yıllarda ise karşımıza farklı bankalardan, onlarca alternatif çıkmış durumda. Bunların arasında Ptt Bank’ta yer aldığı için PTT hesap açma yaş sınırı merak edilen konulardan biri oluyor. Yazıda PTT hesap açma 18 yaş altı olanaklarından ve diğer bankaların yasal yaş sınırı altındaki bireyler için sundukları ürünlerden bahsedilmektedir.

PTT Hesap Açma Yaş Sınırı Var Mı?

İş Bankası ilk imza hesabı, Garanti Bankası harçlık hesabı, Akbank Exi26 hesabı, Vakıfbank Junior hesabı gibi seçeneklerle 18 yaş altı banka hesabı açtırabilirsiniz. PTT hesap açma yaş sınırı ise 18’dir. Bu nedenle kendiniz başvuru yaparak, PTT banka kartını alabilmeniz için on sekiz yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Henüz on sekiz yaşında değilseniz, PTT’den velinizle birlikte hesap açtırabilirsiniz. Bu konuda yapılması gerekenleri “18 Yaş Altı Banka Hesabı Nasıl Açılır?” başlığında bulabilirsiniz.

Alternatif Kart

18 yaşının altındaysanız ve Ptt kart yerine bir alternatif arıyorsanız, İninal Kart’ı tercih edebilirsiniz. Kendisi ön ödemeli bir kart ve ING Bank ile çalışmakta. Ayrıca PTT şubelerine giderek, 5 TL ücret karşılığında hemen bir İninal Kart satın alabilirsiniz. Ardından yapmanız gereken, kartınıza şubelerden para yüklemektir. Bu kartı internet alışverişleri de dahil olmak üzere birçok yerde rahatça kullanabilirsiniz. Bunun haricindeki bireysel başvurularda, Ptt Bank ürünlerinde banka hesap açma yaş sınırı 18 olarak kabul edilmektedir.

18 Yaş Altı Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü şubelerinden 18 yaş altı banka hesabı açtırabilmek için başvuruya bir velinizle birlikte gitmeniz gerekmektedir. Anneniz, babanız ya da yasal olarak sorumluluklarınız kime ait ise o kişiyle birlikte şubeye giderek, 18 yaş altı hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İlk defa bu kurumun müşterisi olacağınız için şube haricinde herhangi bir kanal üzerinden başvuru yapmanız mümkün değildir.

PTT 18 yaş altı banka hesabı için velinizden ve sizden; kimlik belgelerinizi ve fotokopilerini isteyecektir. Ardından hesap açılışıyla ilgili sözleşme hazırlanarak, imzalanması talep edilecektir. Bu işlem sonrasında hesabın birçok avantajından yararlanabilirsiniz. Örneğin hesabınızı internet üzerinden takip etmek için internet şube şifresi alabilirsiniz. Ptt Bank ATM’leri aracılığıyla hesaptan para çekerken veya yatırırken herhangi bir kesintiyle karşılamazsınız. Peki, yasal yaş sınırına takılmayan bireyler için PTT hesabı nasıl açılır?

PTT’den Hesap Açtırmak İçin Ne Yapılması Gerekir?

PTT hesap açma yaş sınırı üzerindeki bireyler, son derece uygun şartlarda bu hizmetten faydalanabilmektedir. Herhangi bir PTT şubesine giderek, 5 TL ödeme yaptıktan sonra kart başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kısa süre içinde evinize ulaştırılan bu kartı, tıpkı diğer bankaların kartları gibi kullanabilirsiniz. Pos cihazları aracılığıyla alışverişlerinizde nakit bulundurma derdinden kurtulabilir veya internet üzerinden online alışverişler yapabilirsiniz.

PTT BANK kartını, bir kerelik değil sürekli şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca bu yatırdığınız 5 TL de hesabınızda kalıyor. Başvuru yaparken, tek ihtiyacınız olan şey de bir nüfus kağıdı ve onun fotokopisi.

Son derece basit bir girişim ve kolayca gerçekleştireceğiniz hesap açma işlemi sayesinde, dijital alanda da kendinizi avantajlı bir konuma taşıyabilirsiniz. Adeta bu konuda güvenilir bir bankacılık hizmeti sunan PTT hesap açma konusunda sağladığı fırsatlarla insanlara hem güvence veriyor, hem de yardımcı oluyor.

PTT Hesap Açma Yaş Sınırı | 18 Yaş Altı Banka Hesabı

18 yaş altı banka hesabı ile birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler için Pttmatikleri kullanabilir ya da internet şubesinden faydalanabilirsiniz. Her iki kanal üzerinden de; ödemelerinizi zamanında yapabilir, hesap özetinizi inceleyebilir ve kart bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Yurt içi ve yurt dışı alışverişlerde nakit yerine kullanabilirsiniz. ve Pttmatik’lerden anlaşmalı kuruluş ödemeleri, aktarma vb. işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Ptt hesap açma yaşı 18’dir ancak bu yaşın altındaysanız, nasıl hesap açtırabileceğinizi yukarıdaki konu başlığında detaylı tarafınıza aktardık.

18 yaş altı hesap açma konusuna ilişkin okurlarımızın herhangi başka bir sorusu olursa, aşağıdaki yorum alanına bırakabilirler. PTT hesabı nasıl açılır konusuyla ilgilenen uzman editörümüz en kısa sürede sorunuza yanıt verecektir. PTT hesap açma yaş sınırı altında olan kişilerin, bu bilgileri öğrenebilmesi için yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak yardımcı olabilirsiniz…

17 Yorum

 1. İsa 18/02/2019
 2. Muhammed 21/02/2019
 3. Selin 21/02/2019
 4. Emre özgün 03/03/2019
 5. Mustafa kanat 01/05/2019
 6. Mustafa kanat 01/05/2019
 7. Emre 14/07/2019
 8. ERDAL DUMAN 01/10/2019
 9. Selin 01/10/2019
 10. Samet 12/11/2019
 11. Selin 13/11/2019
 12. Halil İbrahim 25/11/2019
 13. Selin 26/11/2019
 14. NZ 01/12/2019
 15. Selin 01/12/2019
 16. Onur 05/12/2019
 17. Selin 05/12/2019

Yorum Yapabilirsiniz!