PTT Hesap Açma Yaş Sınırı

Eskiden kullanabileceğimiz banka hesapları ve kartları son derece kısıtlıydı. Son yıllarda ise karşımıza farklı bankalardan, onlarca alternatif çıkmış durumda. Bunların arasında merak edilenlerden birisi de PTT hesabı nasıl açılır oluyor. PTT hesap açma yaş sınırı da bunlar arasındayken, PTT ile farklı banka kartı avantajlarından yararlanmak mümkün. Bir diğer soru da, PTT hesap açma 18 yaş altı olup olmadığı. Yazıda bu olanaklardan bahsedeceğiz…

PTT hesap açma yaş sınırı nedir?

İş Bankası ilk imza hesabı, Garanti Bankası harçlık hesabı, Akbank Exi26 hesabı, Vakıfbank Junior hesabı gibi seçeneklerle 18 yaş altı banka hesabı açabilirsiniz fakat PTT’yi doğrudan tüm imkanlarıyla 18 yaş altında kullanmak mümkün değil. Yani bir PTT banka kartı alıp doğrudan kullanmak istiyorsanız, en azından 18 yaş ve üstünde olmanız gerekmekte. Dolayısıyla PTT hesap açma yaş sınırı 18 diyebiliriz. Fakat bunun yerine bir alternatif arıyorsanız, İninal Kart’ı tercih edebilirsiniz. Kendisi ön ödemeli bir kart ve ING Bank ile çalışmakta. Ayrıca PTT şubelerine giderek, 5 TL ücret karşılığında hemen bir İninal Kart satın alabilirsiniz. Ardından yapmanız gereken, kartınıza şubelerden para yüklemek ve bunu internet alışverişleri de dahil olmak üzere rahatça kullanmak. Fakat maalesef kendi kartlarında PTT hesap açma 18 yaş altı gerçekleşmiyor.

PTT hesabı nasıl açılır?

Eğer 18 yaş üstündeyseniz, bir PTT şubesine giderek kart çıkarabilir, bunu tıpkı diğer bankaların kartları gibi kullanabilirsiniz. Şubeye gidip 5 TL bir ödeme gerçekleştirdikten sonra kartınız kısa süre içinde evinize ulaştırılacaktır. PTT BANK kartını, bir kerelik değil sürekli şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca bu yatırdığınız 5 TL de hesabınızda kalıyor ve amaç hesabın kapanmaması. Başvuru yaparken, tek ihtiyacınız olan şey de bir nüfus kağıdı ve onun fotokopisi.

Ptt Hesap Açma 18 Yaş Altı

PTT hesap açma 18 yaş altı mümkün olmasa da, hesabın birçok avantajı mevcut. Örneğin hesabınızı internet üzerinden takip etmek için internet şube şifresi alabilirsiniz ve hesaptan para çekerken de herhangi bir kesintiyle karşılamazsınız. Bunun yanında maalesef başka bankalara para yatırırken az da olsa kesintiler mevcut.

PTT hesap açma 18 yaş altı okurlarımızın herhangi başka bir sorusu olursa, aşağıdaki yorum alanına bırakabilirler. PTT hesabı nasıl açılır konusuyla ilgilenen uzman editörümüz en kısa sürede sorunuza yanıt verecektir…

11 Yorum

 1. ERDAL DUMAN 1 Kasım 2017 Reply
  • Selin 21 Şubat 2018 Reply
 2. Samet 12 Şubat 2018 Reply
  • Selin 21 Şubat 2018 Reply
 3. İsa 18 Şubat 2018 Reply
  • Muhammed 21 Şubat 2018 Reply
  • Selin 21 Şubat 2018 Reply
 4. Halil İbrahim 25 Nisan 2018 Reply
 5. Mustafa kanat 1 Mayıs 2018 Reply
 6. Mustafa kanat 1 Mayıs 2018 Reply
 7. Emre 14 Temmuz 2018 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!