PTT Hesabından Havale Yapılır mı? | PTT Bank

PTT Banka hizmetleri son yıllarda önemli ölçüde ilerleme kaydetti. Daha önceki yıllarda; emeklilik maaşı çekme, fatura yatırma gibi işlemleri yapabildiğimiz PTT Bankacılığı artık daha kapsamlı hizmetler vermeye başlamıştır. Bu aşamada da ptt hesabından havale yapılır mı sorusunu ele alıyoruz…

PTT Hesabından Havale Yapılır mı?

PTT Bank bankacılık hizmetlerini, tıpkı diğer bankalarda olduğu gibi de düşünebiliriz. Bu nedenle kart sahibi her müşterinin pek çok parasal işlemi gerçekleştirmesi mümkündür. PTT Bank kartına sahipseniz, herhangi bir banka hesabına EFT ya da havale yapabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz ve göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir ayrıntı ise ptt havale saatleri olmalıdır. PTT eft saatleri EFT işleminin gerçekleşebildiği saatler olarak ifade edilebilir. PTT hesabından havale yapılır mı konusunda bilgilendirme yaptıktan sonra para transferinin nasıl gerçekleştirildiğine de açıklık getirelim…

PTT’den Havale/EFT Nasıl Yapılır?

PTT hesabınız ile kolay bir şekilde para gönderebilir ya da başka banka hesaplarından para alabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için farklı yöntemler vardır.

  • Herhangi bir PTT şubesine giderek, havale formunu doldurabilir ve havale işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu yöntem ile para gönderecek olursanız, parayı göndereceğiniz kişinin ad, soyad ve adres bilgilerini havale formuna doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekli ve önemlidir.
  • Bir diğer yöntem olarak, şubeye gitmeden internet üzerinden de havale, eft işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ptt eft saatleri içerisinde, PTT online sitesinden hesabınıza giriş yaparak kolayca para transferi yapabilirsiniz.
  • Bir diğer yöntem olarak, yukarıda belirttiğimiz internet üzerinden işlem yapmayı, PTT’nin mobil uygulamasından (PTTMobil) yapmanız da mümkündür.
  • ATM’lerden de PTT havale saatleri içerisinde havale, EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yöntemlerden birisi ile kolayca para transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Havale EFT Saatleri

PTT ile havale ya da EFT işlemini gerçekleştirebilmeniz için mesai saatleri içerisinde olmanız gerekiyor. Buna göre ptt eft saatleri aşağıdaki gibi ifade edilebilir;

  • PTT Bank EFT Saati Başlangıcı: 09:00
  • PTT Bank EFT Saati Bitişi: 17:00

Bu saatler aynı zamanda ptt havale saatleri olarak da ifade edilebilir. Bu saatler içerisinde, yukarıda belirttiğimiz yöntemlerden birisi ile kolay ve sorunsuz bir şekilde para transferi yapabilirsiniz.

2 Yorum

  1. İSMAİL GÜNEŞ 10 Mayıs 2017 Reply
  2. TANZER ALATLI 14 Mart 2018 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!