Ptt Aktif Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2

PTT Aktif Bank kredi başvurusu ile kolay bir şekilde PTT’den ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Ptt ihtiyaç kredisi limitleri oldukça yüksek. Ayrıca farklı ihtiyaç kredisi seçeneklerine sahip olan kurumda 50.000 TL’ye kadar çıkan bu limitler dahilinde geri ödemeler de, 60 ay gibi bir vade ile kredi çeken müşterilere büyük bir kolaylık sağlanmaktadır. Peki, Ptt aktif bank kredi başvurusu nasıl yapılır? Kimler PTT kredilerinden yararlanabilir?

PTT Aktif Bank Kredi Başvurusu

Ptt Aktif Bank kredisi çeşitli nedenlerden dolayı çekebileceğiniz bir finansman türü olup, özellikle de bütçe olarak zorlandığınız zamanlarda çok büyük bir fayda sağlayacaktır. Bu krediyi çekebilmeniz için ise PTT Aktif Bank kredi şartlarını yerine getiriyor olmanız yeterlidir. Kimler PTT kredi başvurusu yapabilir ve PTT kredileri başvurusu için şartlar nelerdir yazımızın devamında ayrıntılı olarak ele alacağız.

Ptt Aktif Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT aktif bank kredi başvurusu yapabilmeniz için bazı şartları karşılıyor olmanız gerekiyor. Bu nedenle her vatandaşın kredi başvurusunun onaylanmayacağını belirtmemiz gerekiyor. PTT Bank sizlere farklı kredi seçenekleri sunuyor. Bu krediler genel olarak ihtiyaç kredileri kategorisinde değerlendirilebilir.

PTT’nin kredi kullandırma için aramış olduğu şartların başında da kişinin emekli olması geliyor. Bu nedenle PTT kredi başvurusu ancak emekli olan vatandaşlar tarafından yapılabilir. Ancak PTT Aktif Bank kredi başvurusu ise herkes tarafından yapılabilmektedir.

Başvuruda bulunan kişinin 80 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Üst yaş sınırı aynı zamanda o kişinin kredi talebinde bulunduğunda ödeme süresi olarak da kabul ediliyor. Örneğin 79 yaşındaki birinin kredi talebinde bulunması durumunda 60 ay vadeli kredi başvurusu yapsa bile 1 yıl sonrasında 80 yaşını dolduracağından, en fazla 12 ay vadeli olarak kredi verilebilir.

Şartları karşılıyorsanız, PTT aktif bank kredi başvurusu için en yakın postaneye müracaatta bulunabilirsiniz. Dilerseniz başvuru yapmadan önce PTT kredi hesaplama aracından yararlanarak, taksit tutarlarının ne kadar olacağını hesaplayabilirsiniz. Örneğin; 60 ay vade ile 20.000 TL için PTT Aktif Bank kredi başvurusu yaparsanız ödeme planınız aşağıdaki tabloda olduğu gibi çıkacaktır.

PTT Aktif Bank kredi başvurusu nasıl yapılır

PTT Hangi Kredileri Veriyor?

PTT şuan için kendi kredi paketi haricinde 5 bankayla anlaşma sağlamış bulunmaktadır. Bunlardan ilki Aktif Bank’tır. Diğerleri ise Denizbank, ING Bank, TEB ve Burgan Bank’tır. PTT Aktif Bank kredisi için merak edilenleri üst başlıklarla yanıtladık. Diğer bankaların PTT üzerinden sunduğu kredilerde de üst yaş sınırı bulunmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi almak için tıklayınız: PTT Kredi Başvurusu Şartları

Paylaş:
Yazar Hakkında

Bankacılık Bölümü mezunu olarak son 5 yıldır, kullanıcıların bankacılık işlemleri ile ilgili sorularını yanıtlamaktayım. Sizin de PTT Bank , Ziraat Bankası ve diğer bankalarla ilgili sorularınız varsa aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz. Bilgili olduğum her konuda yardımcı olurum...

2 yorum
    • Gelir beyanında bulunamadığınızı belirterek, Aktifbank N Kolay Kredi ürününe başvuru yapabilirsiniz Özlem Hanım.

Yorum Yapın