Ptt Aktif Bank kredi başvurusu nasıl yapılır?

PTT Aktif Bank kredi başvurusu ile kolay bir şekilde PTT’den ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Ptt ihtiyaç kredisi limitleri oldukça yüksek. Ayrıca farklı ihtiyaç kredisi seçeneklerine sahip olan kurumda 40.000 TL’ye kadar çıkan bu limitler dahilinde geri ödemeler de, 48 ay gibi bir vade ile kredi çeken müşterilere büyük bir kolaylık sağlanmaktadır. Peki, Ptt aktif bank kredi başvurusu nasıl yapılır? Kimler PTT kredilerinden yararlanabilir?

PTT Aktif Bank Kredi Başvurusu

Ptt Bank ihtiyaç kredisi çeşitli nedenlerden dolayı çekebileceğiniz bir kredi türü olup, özellikle de bütçe olarak zorlandığınız zamanlarda çok büyük bir fayda sağlayacaktır. Bu krediyi çekebilmeniz için ise PTT Bank şartlarını yerine getiriyor olmanız yeterlidir. Peki kimler ptt kredi başvuru yapabilir ve ptt kredileri başvurusu için şartlar nelerdir yazımızın devamında ayrıntılı olarak ele alacağız.

Ptt Aktif Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

PTT aktif bank kredi başvurusu yapabilmeniz için bazı şartları karşılıyor olmanız gerekiyor. Bu nedenle her vatandaşın kredi başvurusu yapamayacağını belirtmemiz gerekiyor. PTT Bank sizlere farklı kredi seçenekleri sunuyor. Bu krediler genel olarak ihtiyaç kredileri kategorisinde değerlendirilebilir. Bu krediler için aramış olduğu bazı belli başlı şartlar var. Bu şartların başında da kişinin emekli olmasıdır. Bu nedenle ptt kredi başvuru ancak emekli olan vatandaşlar tarafından yapılabilir.

Ptt kredi başvuru şartlarından bir diğer önemli şart olarak, başvuruda bulunan kişinin yaşının 75 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Üst yaş sınırı aynı zamanda o kişinin kredi talebinde bulunduğunda ödeme süresi olarak da kabul ediliyor. Örneğin 73 yaşındaki bir emeklinin kredi talebinde bulunması durumunda 48 ay vadeli geri ödemeli bir kredi talebinde bulunsa bile 2 yıl sonrasında 75 yaşını dolduracağından, en fazla 36 ay vadeli olarak kredi talebinde bulunabilir. PTT kredileri genel olarak bu yaş şartını koymuştur.

PTT Hangi Kredileri Veriyor?

PTT kredileri genellikle ihtiyaç kredileri olmakla birlikte, bu kredilerden sadece emekli kesimin faydalanabildiği için bu krediler aynı zamanda PTT emekli kredileri olarak da bilinmektedir. ptt aktif bank kredi başvurusu sürecinde kişinin emekli durumda olması ve yaş durumu aranılan ilk şartlar arasındadır. PTT kredi başvuru talebinde bulunacak kişilerin şubelere bizzat gitmeleri gerekiyor.

One Response

  1. özlem 5 Ağustos 2017 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!