Provizyonda Bekleyen işlemler iptal Edilir mi?

Provizyon iptali nedir ve provizyonda bekleyen işlemler iptal edilir mi gibi provizyon işlemleri ile ilgili en çok merak edilen sorulardan birisini ayrıntılı olarak yazımızda ele alacağız.

Öncelikle provizyon ne demek kısaca bir örnek ile açıklayalım. Diyelim ki belli bir firmadan alışveriş yaptınız. Yapmış olduğunuz alışveriş için ödemeyi banka kartınız ile gerçekleştirdiniz. Ödemeyi gerçekleştirmeniz esnasında bir hata oluştuysa ve sonraki denemenizde ödemeyi yapmışsanız şuna dikkat!

Bu ödeme sonrasında internetten hesabınızı kontrol ettiğinizde provizyonda bekleyen bir işlem varsa bu durumda işlem provizyonda bekliyor demektir. İşte tam bu noktada kullanıcıların sıklıkla yöneltiği sorulardan birisi provizyonda bekleyen işlemler iptal edilir mi sorusudur. Çünkü banka müşterileri satın alamadıkları ürün için alınan ödemenin iptal edilmesini istiyorlar. Limitten gereksiz yere ücretin düşülmemesi gerekiyor.

Provizyonda Bekleyen İşlemler İptal Edilir mi?

Provizyonda bekleyen işlemler iptal edilir mi sorusu için şöyle bir cevap vermeliyiz. Bu işlem iptal edilebilir evet ancak bu banka aracılığı ile pek mümkün değildir. Provizyon iptali için söz konusu miktarın gönderildiği firma ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Bunun dışında siz bankanıza sadece söz konusu provizyonun iptali yönünde bir dilekçe yazabilirsiniz ama bu da kesin bir sonuç değildir.

Bu nedenle provizyon iptal ettirmek isteyen banka müşterilerinin, söz konusu ödemeyi yaptıkları firma ile iletişime geçerek, söz konusu miktarı iptal etmelerini yada iade etmelerini talep etmelidirler. Provizyon iptali nedir sorusunu yanıtladıktan sonra bir de provizyonda bekleyen işlemlerin iptalinden sonraki gelişmelerden bahsetmek gerekiyor…

Provizyonda Bekleyen İşlemler İptal Edilirse Ne olur?

Özellikle de internet bankacılığını oldukça sık kullanıyor ve ödemelerinizde banka kartı kullanıyorsanız, provizyon iptali nedir bilmeniz gereken konuların başında gelmektedir. Dijital ortamda ödeme yaptığınızda, yapmış olduğunuz ödemenin provizyonda görülmesi durumunda provizyonda bekleyen işlemler iptal edilir mi diye soracak olursanız, bunun için ödemeyi yaptığınız firma ile iletişime geçmeniz gerektiğini belirtmiştik.

Bu yazımızda banka müşterilerinin merak ettiği provizyon ne demek ve provizyonun iptal süreci ile ilgili merak edilenlere değindik. Sizler de provizyon ile ilgili sorunlar yaşamak istemiyorsanız, bunun için her alışveriş sonrasında banka hesabınızı kontrol ediniz ve gerçekleşen provizyon işlemi olup, olmadığından emin olunuz. Bir önceki yazımız Ptt Kredi Kartı Başvurusu için tıklayınız!

9 Yorum

  1. Hatice 18/05/2017
  2. Merve 28/06/2017
  3. Hatice 10/07/2017
  4. Hatice 10/07/2017
  5. Eda 19/08/2017
  6. Mehmet 15/09/2017
  7. Furkan 12/04/2018
  8. MURAT ÇELİK 31/05/2018
  9. Selin 27/08/2018

Yorum Yapabilirsiniz!