Kuveyt Türk Hesap Numarası Kartın Neresinde?

Kuveyt Türk hesap numarası özellikle de alışveriş yaparken ya da para gönderme işlemi yaparken gerekli olmaktadır. Kartınız ile ilgili hesap bilgileri kartın üzerinde yazmaktadır. Bu yazımızda Kuveyt Türk kartının üzerinde yazan bu rakamların hangisinin hesabınızı ifade ettiğini ele alacağız. Kuveyt Türk hesap numarası kartın neresinde diye soran Kuveyt Türk müşterileri için açıklamaya başlayalım…

Kuveyt Türk Hesap Numarası Kartın Neresinde ?

Kuveyt Türk kartınızın ön hanesinde hesap ile ilgili bilgileriniz yazmaktadır. Baktığınızda numara görürsünüz. Kuveyt Türk hesap numarası kaç haneli diye soracak olursanız gördüğünüz bu numaranın 16 haneli olduğunu söyleyebiliriz. Bu 16 haneli rakam dizisi içerisinde hesap numaranız da bulunuyor. Para transfer işlemi için yapmanız gereken ise bu 16 haneli rakam dizisi içerisinde bulunan hesap numaranızı karşı tarafa vermek olmalıdır. Hesap numaranızı öğrenmenin bir diğer kolay yolu da; Kuveyt Türk internet bankacılığıdır.

Kuveyt Türk Kartı Üzerindeki Hesap Bilgileri

Kuveyt Türk hesap numarası kartın neresinde sorusu için yazımızın girişinde cevap vermiştik. Hesap bilgilerini kartın ön yüzünde görebilirsiniz. Bu bilgiler arasında kart sahibinin adı soyadı gibi bilgiler de bulunmaktadır.

Kuveyt Türk internet şubesini kullanabilirseniz, bu ortamda hesap bilgilerinizi daha kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Özellikle de para transfer işlemleri için ihtiyaç duyduğunuz IBAN numarası, Kuveyt Türk hesap numarası kaç haneli olduğunu görebilir, hesap numarasını ayrıca görebilir, şube kodu gibi ayrıntılı bilgiler internet bankacılığında kolay bir şekilde görüntülenebilir.

Kuveyt Türk Hesap Bilgilerini Öğrenme

Sahip olduğunuz Kuveyt Türk banka hesabınız ile ilgili bilgileri öğrenebilmenizin bir diğer yöntemi de 444 0 123 numarası üzerinden Telefon Bankacılığı hizmetini kullanmaktır. Eğer ki Kuveyt Türk internet bankacılığı kullanmak gibi bir seçeneğiniz yoksa, telefon bankacılığı kullanarak kolayca hesap numarasını öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Türk hesap numarası kaç haneli olduğuna değindik ve en çok gelen sorulardan birisi olarak Kuveyt türk hesap numarası kartın neresinde sorusunu da cevapladık. Son olarak parasal işlemlerinizi gerçekleştirirken IBAN no ve hesap noyu doğru almanızı öneriyoruz. Aksi halde para yanlış bir hesaba gönderilebilir.

Kuveyttürk internet şifresi nasıl alınır merak ediyorsanız, Kuveyt Türk internet şifresi Nasıl Alınır ? başlıklı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz…

1 Yorum

  1. ercan