iş bankası kartsız para çekme nasıl yapılır | Cep Anahtar

iş bankası kartsız para çekme işlemi özellikle de banka kartını kaybeden müşteriler için önemli bir konu olmaktadır. Banka kartınızı kaybettiğinizde, ATM’den para çekme işlemini kartsız bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekiyor. İş Bankası, kartsız para çekmek isteyen müşterileri için pek çok seçenek sunmaktadır. Başlıca İş Bankası kartsız para çekme işlemlerini;  QR Kodla Para Çekme, Biyokimlik’le Para Çekme, cep anahtar ile para çekme, İ-Anahtar’la Para Çekme ve Mobil İmza‘yla Para Çekme olarak sıralandırabiliriz. Kartsız para çekme resimli anlatım için aşağıdaki maddeleri dikkate almanız yeterli olacaktır!

iş Bankası kartsız para çekme işlemi!

Bu kadar çok yöntem arasında kafa karışıklığına yer vermeden, bu yazımızda en kolay İş bankası kartsız para çekme yöntemlerinden birisi olan cep anahtar ile para çekme işlemine değineceğiz. Bu yöntem ile ilgili olarak; iş bankası iban sorgulama ve iş bankası cep anahtar tek kullanımlık şifre nasıl alınır işlemlerinden de bahsedeceğiz. Ayrıca resimli anlatım ile kolay bir şekilde kartsız para çekme işlemlerinizi tamamlamanıza yardımcı olacağız…

Cep anahtar ile para çekme işlemi nasıl yapılır?

Size en yakın İş Bankası ATM’sine giderek, “Kartsız İşlemler” seçeneğinden, cep anahtar ile kartsız para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

1)Kartsız işlemlerden “Para Çekme” seçeneğine tıklayın.

cep anahtar ile para çekme

2)“Cep Anahtarla Para Çekme” yöntemini seçin. Sizlerden cep anahtar istenecektir.

3)Kullanmış olduğunuz İş Bankası mobil uygulaması (İşCep) üzerinden kolayca bu şifreyi alabilirsiniz.

İş Bankası cep anahtar tek kullanımlık şifre nasıl alınır

4)Edindiğiniz şifreyi ATM’ye girin ve çekeceğiniz miktarı belirtin.

iş bankası kartsız para çekme

5)Tebrikler! iş bankası kartsız para çekme işlemini gerçekleştirmiş oldunuz!

Sonuç olarak İş Cep uygulaması kullanıyorsanız, kolaylıkla şifre edinebilir ve kartsız para çekme işleminin yanı sıra iş bankası iban sorgulama işlemini de yapabilirsiniz. Peki cep anahtar ile kartsız para çekme işlemi için iş bankası cep anahtar tek kullanımlık şifre nasıl alınır ?

İş Bankası Cep Anahtar Şifresi Nasıl Alınır?

iş bankası kartsız para çekme işlemini cep anahtar ile yapabilmeniz için iş bankası cep anahtar tek kullanımlık şifre nasıl alınır bilmeniz gerekiyor. İş Bankası cep anahtar tek kullanımlık şifre alma için öncelikli olarak cep anahtar aktivasyonunu yaptırmanız gerekmektedir. Bu işlem için  İş Cep uygulamasından giriş yapın ve Cep Anahtar menüsünde sizden istenen bilgileri girip 6 haneli Cep Anahtar kodunuzu oluşturun. Sonrasın aktivasyon kısa bir sürede gerçekleşecektir. Böylelikle iş bankası iban sorgulama ve kartsız para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası iban sorgulama işlemi nasıl yapılır bilmiyorsanız, bankacılık işlemleri uzmanı tarafından kalame alınan İş Bankası iban makalesini okuyabilirsiniz. Ayrıca iş bankası kartsız para çekme konusunda yardımcı olabileceğimiz soruları da aşağıdaki yorum alanine bırakabilirsiniz…

Yorum Yapabilirsiniz!