Ziraat Pos Hata Kodları

Bankalar hayatımıza bu kadar girmişken, kredi kartı kullanmak da çoğu zaman kaçınılmaz oluyor. Özellikle üstümüzde nakit para olmadığı dönemlerde kredi kartları imdadımıza yetişseler de, bazen beklenmedik sorunlar doğabiliyor. Bunlardan en çok karşılaşılanı da tabii ki pos hataları oluyor. Bu hatalar bazen bankadan, bazen de sizden kaynaklı olabiliyor. Bu yazıda ise size Ziraat Bankası pos hata kodları hakkında bilgilendirme yapacağız. Özellikle Ziraat pos hata kodları nelerdir ve Ziraat Bankası hata kodları ne anlama geliyor konularında detaylı bilgi edinmek için yazımızı okumaya devam edin…

Sıralı bir şekilde Ziraat pos hata kodlarını incelemek için tıklayınız!

Ziraat Pos Hata Kodları

Şu anda Ziraat Bankası pos hata kodları arasında bilinen 18 farklı hata kodu ve anlamı bulunmaktadır.

İlk akla gelen Ziraat pos hata kodları arasında 01 numaralı hata yer alıyor. Bu kodda kartı veren bankayı aramanız istenir.

05 numarası da Ziraat Bankası hata kodları arasındadır. Bu kartlı işlemin reddedildiği ve onaylanmadığı anlamına gelmektedir. Bu durumda da bankanızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

09 numaralı kodda Tekrar Deneyiniz ibaresi yer alır, kartı kullanmayı tekrar denedikten sonra olmazsa bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

12 numaralı hata kodu geçersiz işlem anlamına gelmektedir. Aynı şekilde Ziraat Bankası pos hata kodları arasında 13 numara da geçersiz kart numarası anlamına gelmektedir. Kartınızın iptali gibi durumlarda bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Bankanızla iletişime geçmenizde yarar var.

Ziraat pos hata kodları arasında 41 numara da kayıp kart anlamına gelmektedir. Benzer şekilde 43 numara ise çalıntı kart anlamına gelir.

51 numaralı hata koduyla karşılaşıyorsanız, bilin ki kart limitiniz yetersiz. Bakiyenizde yeterli para bulunmadığı veya limitiniz yetmediği zamanlarda karşınıza 51 numaralı Ziraat Bankası hata kodları çıkacaktır.

54 numara ise vade sonu geçmiş kart anlamına gelir. Eğer kartınızın son kullanma tarihi dolduysa, bu hata koduyla karşılaşırsınız. Kullanım tarihi bitmiş kartlarla pos işlemi yapamazsınız.

55 numara Ziraat pos hata kodları kart şifresi kodudur. Eğer kredi kartınızın şifresini yanlış girerseniz karşınıza bu hata çıkar.

56 numara tanımsız kartta çıkarken, işlem tipine izin olmadığı durumlarda ise 57 numaralı hata kodu belirir.

91 numara kartı veren bankanın hizmet dışı olduğunu gösterir. 96 numara sistem arızasını işaret ederken, CVV2 hatalı olduğunda ise 312 numaralı Ziraat Bankası hata kodları çıkar.

Yorum Yapabilirsiniz!