Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma | idpsbanka.org

Bankalar, müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak için birçok hizmet sunarlar. Bu hizmetlerden biri de internet bankacılığıdır. Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma işlemi sonucunda, internet bankacılığı hizmeti vererek müşterilerinin yaşam kalitelerini yükseltmektedir. Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma ile müşteriler mekâna ve zamana bağlı olmadan bankacılık hizmetlerinden faydalanabilmektedirler.

Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma için ne yapılmalıdır?

Ziraat internet şubesi ile EFT işlemleri, kredi kart işlemleri, hesap özeti sorgulama, yatırım işlemleri, altın hesabı açma-kapatma, döviz hesabı açma-kapatma, fatura ödemeleri, havale işlemleri yapılabilmektedir. Neredeyse banka şubelerinde verilen bütün hizmetler Ziraat internet üzerinden de yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma işlemlerinizin ardından sıra beklemeden, vakit kaybetmeden, acil işlemler rahatlıkla yapılabilir. Ziraat internet şubesi şifre alma ile müşteri evinin ve işyerinin konforundan ayrılmadan güvenli bir şekilde yararlanır.

Ziraat internet 7 gün 24 saat müşterilerine hizmet verir. Ama bazı kurumsal işlemlerin saatleri BDDK’nın düzenlemesi ile sınırlandırılmıştır. Ziraat internet şubesinden faydalanabilmek için öncelikle bankada vadesiz bir hesabın olması gerekir. Bunun ardından Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz…

Ziraat internet bankacılığı şifre alma nasıl gerçekleştirilir?

Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma için bankanın herhangi bir şubesinden vadesiz bir hesap açılır. Müşteri hesabının internet bankacılığına açılmasını da talep etmelidir. Banka vadesiz hesap ile birlikte müşteri numarası verir. Müşteri telefon bankacılığını kullanarak internet şifresini oluşturur. Kullanılan cep telefonu da bankaya tanımlanmalıdır. Böylece Ziraat Bankası internet bankacılığı için gerekli iki anahtar olan müşteri numarası ve şifre oluşmuştur.

İnternetin bağlı olduğu herhangi bir yerde Ziraat Bankası internet şubesine giriş yapmak için arama motoruna
http://www.ziraatbank.com.tr yazılır. Ziraat internet şubesi şifre alma için bireysel ya da kurumsal alandan hangisi kullanılıyor ise o alana giriş yapılır. Bu alana giriş yapıldıktan sonra https://bireysel.ziraatbank.com.tr/Transactions/Login/FirstLogin.aspx?customertype=rtl

ziraat bankası internet şubesi şifre almaadresinin açılması gerekir. Hemen ardından şifremi ya da parolamı unuttum kısmından ‘’şifremi’’ yazan yere tıklanır. Yeni açılan sayfada tarafınıza sorulan

T.C/ Vergi Kimlik/ Yabancı No:

Güvenlik Kodu:

Cep Telefonu:

Bölümleri doldurulur. Bu işlemin ardından Ziraat internet bankacılığı şifre alma işlemi tamamlanır. Peki, yeni şifreniz ile Ziraat internet bankacılığına nasıl giriş yapabilirsiniz?

Ziraat internet şubesi şifre alma işleminin ardından nasıl giriş yapılır?

Ziraat internet bankacılığı için http://www.ziraatbank.com.tr adresine giriş yapılır. Kurumsal ya da bireysel müşteri
tipine göre seçim yapılır. Ziraat internet tarafından belirtilen alana müşteri numarası ve şifre yazılır. Müşteri numarası ve şifresi ziraat internet şifresi almayazıldıktan sonra gelen üçüncü ekranda müşterinin ad soyadı yazılı olmalıdır. Bundan sonraki adımda ise Ziraat internet şubesi tarafından cep telefonuna yeni bir güvenlik şifresi gönderilir. Bu güvenlik şifresi yazılarak hesaba giriş yapılır.

Hesaba giriş yapıldıktan sonra istenilen Ziraat Bankası internet bankacılığı işlemleri gerçekleştirilebilir.

Ziraat İnternet Bankacılığının Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

Ziraat Bankası internet bankacılığı ile hesaplar hızlı ve pratik bir şekilde takip edilir. Bankalarda fiziksel açıdan diğer müşterilerine daha rahat hizmet verirler. Ziraat internet ile ödemeler kolay bir şekilde yapılarak kişiye günlük yaşamda zaman kazandırır. Ziraat internet bankacılığında gerçekleştirilen işlemler şubelere göre daha düşük meblağdadır ya da avantajları daha fazladır.

Ziraat internet şubesi şifre alma sonrası!

Ziraat internet şubesi şifre alma sonucunda, son giriş tarih ve saati ile ilgili bilgilere rahatlıkla ulaşılabilir.

Teknolojik alandaki yeniliklerle birlikte Ziraat internet şubeleri de yenilikçi imkânlar sunmaktadır. Ziraat bankası internet şubeleri müşterilerini kimlik ve hesap hırsızlığından korumak için SSL sertifikasını kullanmaktadır.

Bankada yer alan hesapların kötü niyetli kişilere erişimini engellemek için müşterilerine OTP cihazının kullanımını önermektedir. Bu sistemde dolandırıcılar tarafından hesabın şifresi ve parolası öğrenilse bile hesaba ulaşılamayacaktır. Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma konusunda takıldığınız yerler olursa müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz…

4 Yorum

  1. Nalan
  2. ASLAN