Ziraat Bakiye Sorgulama | Ziraat Bankası Bakiye Öğrenme

Ziraat bakiye sorgulama servisi ile birçok işleminizi anında yapabilirsiniz. Çünkü bankanın müşteri olanlar, Ziraat Bankası bakiye sorgulama servisi sayesinde pek çok avantaj elde edebiliyorlar. En önemlisi internet erişiminiz yoksa şubeye gitmeden 7 gün 24 saat hesabınızda kalan bakiyeyi SMS ile öğrenebiliyorsunuz. Ziraat bakiye öğrenme için yapmanız gerekenleri ve Ziraat Bankası bakiye sorgulama ücreti olarak ne kadarlık bir bedel alındığını aşağıda sıraladık…

Ziraat Bakiye Sorgulama SMS Bankacılığı ile Bakiye Öğrenme

Ziraat Bankası bakiye sorgulama ile hesabınızda ya da hesaplarınızda kalan bakiyeyi anlık olarak öğrenebilirsiniz. Bunun için talep ettiğiniz işlemi mesaj ile yazarak 4747’ye göndermeniz yeterlidir. Eğer bankada birden fazla hesabınız varsa ve hepsi için Ziraat bakiye sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız: Büyük harfler ile BAKIYE yazarak 4747 numaralı servise mesaj göndermeniz yeterlidir. Bu işlem sayesinde bankadaki ilk 10 hesaba ait kalan bakiye bilgileri anında telefonunuza mesaj olarak iletilecektir.

NOT: Bu işlemlerin hepsinde bankaya kayıtlı olan cep telefonunuzu kullanmanız gereklidir! Aksi takdirde hesaplarınız hakkında bilgi alamazsınız. Ayrıca Ziraat Bankası bakiye sorgulama ücreti olarak bir bedel tahsil edileceğini de unutmayınız!

Sadece bir hesabınız için Ziraat bakiye sorgulama yapmak istiyorsanız, o halde yine büyük harflerle BAKIYE yazdıktan sonra bir karakter boşluk bırakarak, hesabınıza ait Ek No’yu yazarak 4747’ye SMS göndermelisiniz. Örnek olarak BAKIYE 5001 şeklinde bir mesaj oluşturup gönderdiğinizde, yalnızca SMS’te belirtilen hesaba dair halan bakiye bilgileri tarafınıza gönderilecektir.

ziraat bankası bakiye sorgulama

Son olarak Ziraat bakiye sorgulama konusunda müşteri numaranızı kullanabilirsiniz. Özellikle bankaya kayıtlı telefon numarasına bağlı olan farklı bir müşteri numarası olan kişiler bu yöntemi kullanmalıdır. Ziraat bakiye öğrenme için büyük harfler ile BAKIYE kelimesini yazdıktan sonra bir karakter boşluk bırakınız. Hemen ardından Müşteri Numaranızı yazarak 4747’ye mesaj atmanız yeterli olacaktır. Örneğin; BAKIYE 4014242 şeklinde oluşturduğunuz mesajı ilgili numaraya gönderdiğinizde Ziraat Bankası bakiye sorgulama ile kalan bakiyeleri anında öğrenebilirsiniz. Mesajda yer alan müşteri numarası altında kayıtlı olan tüm hesaplarınıza ait kalan bilgiler için Ziraat Bankası bakiye sorgulama ücreti alınmamaktadır. Ancak operatörünüz bu işlem karşılığında bir bedel almaktadır. Ne kadar kesinti yapıldığını alt başlıklardan öğrenebilirsiniz. Müşteri numaranızı bilmiyorsanız tıklayınız: Ziraat Bankası Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

ziraat bakiye öğrenme

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama / Harçlık Avans Bakiye Öğrenme

Banka müşterilerinin sıklıkla kullanmakta olduğu Harçlık Avans için de Ziraat Bankası bakiye sorgulama nasıl yapılır açıklayalım. Bunun için kullanacağınız servis numarası yine 4747’dir. Oluşturacağınız mesajın içeriği ise büyük harfler ile HARCLIK AVANS BAKIYE şeklinde olmalıdır. Bunu yazıp ilgili numaraya mesaj attığınızda sadece Harçlık Avans bakiyenizi öğrenmekle kalmayıp, kullanılabilir limit bilgilerinizi de öğrenmiş olacaksınız.

Ziraat bakiye sorgulama servisi ile hesap hareketlerinizi görüntüleme imkanını da sahipsiniz. Özellikle hesabınız üzerinden son yaptığınız işlemleri hatırlamıyorsanız, Ziraat bakiye öğrenme servisini kullanmanızı öneririz. Bunun için yine sisteme tanımlı olan cep telefonunuzu kullanmanız gereklidir. HAREKET yazıp, bir boşluk bıraktıktan sonra Ek No yazılarak 4747’ye mesaj attığınızda hesabınıza dair 612 karaktere sığacak kadar son 5 işlem hareketiniz anında cep telefonunuza gönderilmektedir.

Ziraat Bakiye Sorgulama / Kredi Kartlarında Kalan Bakiye Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Bankası bakiye sorgulama sayesinde sadece hesabınıza ait kalan bakiyeleri değil, kredi kartlarınıza ait kalan limitlerinizi de öğrenebilirsiniz. Güncel limit sorgulamak SMS ile oldukça kolay. KKLIMIT kelimesini büyük harflerle yazdıktan sonra bir boşluk bırakınız. Hemen ardından limiti öğrenmek istediğiniz Ziraat kredi kartınızın son 6 rakamını ekleyiniz. Örneğin; KKLIMIT 454545 yazdıktan sonra 4747’ye mesaj atmanız yeterli olacaktır.

ziraat bakiye sorgulama

Kredi kartınız ile ilgili öğrenebilecekleriniz henüz bitmedi. Ziraat bakiye sorgulama sayesinde kartınızın son ekstre bilgilerini de anında görüntüleyebilirsiniz. Bunun için büyük harfler ile KKEKSTRE, bir boşluk ve ekstrenizi görüntülemek istediğiniz kartın son 6 rakamını yazarak mesaj atmanız gerekmektedir. Örnek olarak KKEKSTRE 454545 şeklinde oluşturacağınız mesajı 4747 numaralı servise göndererek, kartınıza dair son ekstre bilgilerini öğrenebilirsiniz.

OGS Etiketi için Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama işlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat bakiye sorgulama ile şimdiye kart banka hesaplarınızdaki ve kredi kartlarınızdaki kalan bakiyeyi nasıl öğrenebileceğinizi anlattık. Ancak Ziraat Bankası bakiye sorgulama sisteminin avantajları henüz bitmedi. Bu sistemi Otomatik Geçiş Sistemi Etiketi sorgulama için de kullanabiliyorsunuz. Günün her saati OGSBAK yazarak, bir boşluk bıraktıktan sonra aralıksız olarak plaka numaranızı yazıp SMS gönderebilirsiniz. Örneğin OGSBAK 45KB545 yazarak, Ziraat bakiye sorgulama numarası olan 4747’ye mesaj attığınızda OGS etiketinizin bakiye bilgilerini anında öğrenebilirsiniz.

ziraat bankası bakiye sorgulama ücreti

Ziraat Bakiye Sorgulama Ücreti Ne Kadar?

Gelelim işin en can alıcı noktasına… Ziraat Bankası bakiye sorgulama ücreti ne kadar? Tüm bu hizmetlerden sadece 1 SMS karşılığı yararlanabilirsiniz. Aslında Ziraat bakiye öğrenme için oluşturulan SMS bankacılığı tamamen ücretsiz. Yani banka bu hizmetlerin karşılığında herhangi bir ücret almıyor. Ancak kullanmakta olduğunuz cep telefonu operatörü mesaj gönderiminiz için 1 SMS ücret bedeli tarifesi uygulamaktadır. Hangi operatörü kullanıyorsanız, o operatörün 1 SMS ücreti ne kadar ise Ziraat bakiye sorgulama için o kadar ücret ödemiş olursunuz…

Ziraat Bankası’na dair daha fazla bilgi edinmek istediğiniz konular olursa yoruma bırakabilirsiniz. Sizler için ilgili konuyu en kısa sürede araştırarak bir doküman hazırlanacaktır. idpsbanka.org yayınlarını kaçırmamak için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz…