Vakıfbank IBAN Hesap Numarası Bulma İşlemi Nasıl Yapılır?

0

Bankalarda işlem yapan, kredi çeken, kredi kartı kullanan herkesin bankada hesap numarası mutlaka bulunmaktadır. Normalde 8 haneli olan hesap numarası son yapılan yenilikler ile IBAN numarasına çevrildi. Peki, Vakıfbank iban hesap numarası bulma nasıl yapılır?

Vakıfbank IBAN Hesap Numarası Bulma İşlemi Nasıl Yapılır?

Vakıfbank iban çözümleme işlemini 3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. Çözümleme yapmak istediğinizde ilk olarak bankanın web sitesini ziyaret ediniz. İnternet şubeye giriş yaparak, Hesaplarım bölümüne tıklayınız. Bu bölümde hesabınıza ilişkin tüm bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Vakıf Bankası Hesap No Nerede Yazar?

Vakıflar Bankası iban bulma işlemi için daha kolay bir yöntem arıyorsanız, IBAN içerisinde yer alan bölümlerden faydalanabilirsiniz. Çünkü Vakıfbank IBAN numarası içerisinde aslında, hesap numaranızda yer almaktadır.

Vakıf Bankası hesap no nerede yazar ? 1.Hesap cüzdanınızda, 2. Bankamatik kartınızda 3.İnternet şubesindeki “Hesap Detayları” bölümünde. 4.IBAN numaranız içerisinde. Vakıf Bankası IBAN no toplam 26 haneden oluşur. Bu hanelerden iki tanesi uluslararası kullanımlar için TR ibaresi içerir. Hesabın Türk bankasına ait olduğunu bildirir bu iki hane.

5 Haneli şube kodu yine IBAN içeriğindeki bilgilerden biridir. Banka şubesine ait beş haneli hesap kodu yazmaktadır. Daha sonra rezerv basamağı ve hesap numarası bilgileri IBAN numarasında yazan bilgilerden bazılarıdır. Bu bilgilerle basit ve hızlı şekilde Vakıf Bankası IBAN no sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank IBAN Öğrenme

Yukarıdaki bölümde Vakıfbank iban numarasını bilen fakat hesap numarasını bilmeyenler için açıklama yapılmıştır. Bu bölümde ise hesap numarasını bilen fakat IBAN’ını bilmeyen müşteriler için Vakıfbank iban öğrenme işlemi anlatılmaktadır.

Vakıfbank’ın internet sitesine girdikten sonra Sorun Çözelim menüsünden Banka Bilgileri Sorgulama bölümüne tıklayınız. Bu bölümde sizlere 3 farklı link sunulacaktır. Bunlardan en alttaki “IBAN Sorgulama tıklayınız” ibaresine tıklayınız. “Kart/Hesap Numaranız:” yazan yere hesabınızın numarasını yazarak “IBAN Öğren” butonuna tıklayınız. Vakıfbank iban öğrenme işlemi bu kadar basit!

Vakıfbank IBAN Numarası Kartın Neresinde Yazar?

Bazı müşteriler Vakıfbank iban numarası kartın neresinde yazar şeklinde sorular yöneltmektedir. Yukarıdaki başlıkta belirttiğimiz gibi hesap numarası bankamatik kartında ya da banka hesap cüzdanlarında yazmaktadır. Ancak iban numarası ise kartta bulunmamaktadır. Vakıfbank’a ait hesabınızın ibanını bulmak için yukarıdaki adımları deneyebilir ya da müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmek için tercih edebileceğiniz pek çok banka mevcut. Ancak yeni bir bankayla çalışmak isterseniz PTT Bank’ı da tercih edebilirsiniz. Ptt bu alanda müşterilerine birçok hizmet sunmaktadır. Ayrıca diğer bankalarda olduğu gibi işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilmeniz için de online hizmetler servisini kullanmaktadır. Üstelik PTT iban no sorgulama gibi işlemlerinizi de, aynı şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sektörel gelişmelerden uzak kalmamak ve tüm yeniliklerden anında haberdar olmak için idpsbanka.org’u sosyal medyalar üzerinden takip etmeyi unutmayın! Yazı sonunda sosyal paylaşım butonlarımız bulunmaktadır. Araştırılmasını istediğiniz farklı bir konu varsa sitemiz yöneticileriyle iletişime geçebilirsiniz. Bankacılık işlemleri ile ilgili birçok konuda güncel yayınlarımızla hizmet vermekteyiz. Ayrıca Vakıfbank iban konusuyla ilgili sorularını da, sayfanın alt kısmında yer alan “Yorum” bölümüne yazabilirsiniz.

Paylaş:
Yazar Hakkında

Bankacılık Bölümü mezunu olarak son 5 yıldır, kullanıcıların bankacılık işlemleri ile ilgili sorularını yanıtlamaktayım. Sizin de PTT Bank , Ziraat Bankası ve diğer bankalarla ilgili sorularınız varsa aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz. Bilgili olduğum her konuda yardımcı olurum...

Yorum Yapın