Vade Sonu Süresi Ne Demek | Vade Sonu Geçmiş Kart

Vade sonu süresi ne demek ? Ziraat vade sonu geçmiş kart ne demek ? Sorularının yanıtları yazımız içerisinde detaylıca anlatıldı…

Neredeyse her gün hemen hemen her insan kredi kartı kullanıyor. Bunu bazen ödemelerini taksitlendirmek için yapıyor, bazen nakit para taşıma derdinden kurtulmak için yapıyor, bazen de üzerinde nakit para olmadığı için gerçekleştiriyor. Aynı zamanda internet üzerinden yapılan sanal pos işlemlerinde de kredi kartı olmazsa olmaz hâlde. Buna rağmen kredi kartı kullananlar bazen sorunlar da yaşayabiliyorlar. Özellikle pos ödemeleri yapılırken, karşımıza çeşitli hata kodları çıkabiliyor. Bunlardan en yaygın olanlardan bir tanesi de 54 numaralı hata kodu. Vade sonu geçmiş kart anlamına gelen bu hata, kullanıcının işlem-ödeme yapmasına da engel oluyor. Peki, vade sonu süresi ne demek?

Vade sonu süresi ne demek ?

Vade sonu geçmiş kart hatası karşımıza 54 numaralı hata koduyla çıkar ve anlamı vadesi dolmuş karttır. Bu hata kodunu aldığınızda karşınıza hem POS ekran mesajı, hem de POS Belge mesajı olarak Red-Onaylanmadı seçenekleri gelir. Ziraat vade sonu geçmiş kart ne demek diye soranlara kısaca yanıt vermek gerekirse, bu hata kartın son kullanma tarihinin dolduğunu ya da hatalı olduğunu göstermektedir. Vade sonu süresi ne demek sorusuna kısaca bu yanıtı verebiliriz.

Ziraat vade sonu geçmiş kart ne demek ?

Pos cihazları üzerinden alışveriş yaparken karşınıza bu hata kodu çıkıyorsa, bilin ki Ziraat Bankası (veya bir diğer banka) kartınız artık alışverişlerde kullanılamayacaktır. Bunun sebebi de son kullanım tarihinin artık dolmuş olmasıdır. Bilmeniz gerekiyor ki, vade sonu geçmiş kart ile artık ödeme yapmanız imkansızdır. Bankalar, son kullanma tarihi dolan kartlarla ödeme yapılmasına izin vermez. Aynı şekilde, kredi kartınız için otomatik ödeme talimatı veren biriyseniz, bu işlem de gerçekleşmeyecektir çünkü aynı şekilde süresi dolmuş kartlarla ödeme yapamazsınız. 54 numaralı bu hata kodunu kendi imkanlarınızla aşamazsınız. Dolayısıyla en kısa sürede bankanıza başvurup kredi kartınızı yeniletmenizi tavsiye ederiz.

Ziraat vade sonu geçmiş kart ne demek sorusuna şu şekilde farklı bir anlatımda katabiliriz…

Ülkemizde paypal gibi ödeme sistemlerinin de kapalı olmasından ötürü, kredi kartı kullanımı neredeyse şart haline geldi. Tabii kredi kartıyla yapılan ödeme sayesinde işleminizi de hızlıca gerçekleştiriyorsunuz ve aldığınız ürün-hizmet hızlıca kapınıza geliyor, hemen teslim alıp kullanmaya başlıyorsunuz. Diğer yandan vadesi gelmiş tabirini hemen hepimiz duyuyoruz. Ekonomi literatüründe vade sonu ifadesi de benzer bir anlamda kullanılıyor. Vade kelimesinin anlamı, bir işin (mesela bir inşaat projesinin) yapılması için belirlenen süre, mühlet olarak bilinir. Sana verdiğim süre doldu derken, vadenin dolduğunu söylüyoruz aslında. Unutulmaması gereken nokta, sadece bir iş için belirlenen süre değil, bir borcun ödenmesi için veya vadeli bir mevduatın vadesinin bitiş tarihini de ifade etmektedir.

Vade Sonu Tarihi Nedir?

Yukarıda vadenin anlamı nedir sorusunu açıklarken aslında vade sonu süresi ne demek sorusuna da farklı bir bakış açısı ile cevap vermiş olduk. Vade sonu süresi, bir işin, yükümlülüğün bittiği tarihi gösterirken, başlangıç ve bitiş tarihleri arasındaki süre de vade süresini anlatmaktadır.
Banka kredileri veya vadeli mevduat haberlerinde duyduğumuz 12 ay vadeli, 36 ay vadeli, 120 ay vadeli ifadeleri işte tam da vade sonu süresi ile ilişkilidir. 12 ay vade için vade sonu süresi 12 aydır. Vade sonu tarihi nedir konusunda detaylı bilgi almak istiyorsanız tıklayınız.

Yorum Yapabilirsiniz!