QNB Finansbank iban Sorgulama Finansbank iban No

Türkiye’ nin en büyük bankalarından birisini bünyesine katarak hayatımıza yeni giren QNB Finansbank iban sorgulama ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. QNB Finansbank iban no konusunda en çok merak edilen bu numaranın nasıl kullanıldığı ve nasıl sorgulandığıdır. Bu nedenle yazımız içerisinde Finansbank iban sorgulama işlemi nasıl yapılır, QNB Finansbank iban no bankacılık işlemlerinde nasıl kullanılır ve QNB Finansbank hesap no nerede yazar konularını açıkladık…

Finansbank iban No Sorgulama

Öncelikle QNB Finansbank iban sorgulama yaparak, numaranın doğruluğunu teyit etmek isteyenler için iban no kaç haneli konusunu kısaca açıklayalım. 2006 yılından beri kullanılan uluslararası bankacılık hesap sistemi olan IBAN 26 rakamdan oluşur. İlk başta ülke kodu olan TR ile başlar ve bankanızın ve sizin bilgilerinizin kodlanmış haliyle devam eder.

QNB Finansbank iban Sorgulama

Finansbank Avrupa’nın en iyi 50 Bankası arasına girerek QNB unvanını kazanmıştır. Finansbank işlemleriyle müşterilerini daha çok memnun etmeye devam etmektedir. Finansbank’ ın bankacılık faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla gerçekleştirmiş olduğu IBAN numarası ile birçok EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle Finansbank iban ile para yatırma konusunda vakit kaybetmeden işlem yapabilirsiniz…

Finansbank ATM lerinden işlemleri gerçekleştirebileceğiniz gibi oturduğunuz yerden de  Finansbank iban ile para yatırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Günümüz insanların genellikle bilgisayarlar ya da cep telefonları aracılığı ile bankacılık işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Bu insanları ciddi anlamda rahatlatan Güven yaşamlarına kolaylık sağlayan bir işlemdir. QNB Finansbank iban no öğrenme için yapılacak ilk adım bankanın sitesini ziyaret etmek olacaktır. QNB Finansbank iban sorgulama aracılığıyla bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

QNB Finansbank Hesap No Nerede Yazar?

Qnb Finansbank hesap no nerede yazar sorusunu merak edenler; banka şubelerine giderek kimlik bilgilerinizi ibraz edip bu bilgiye ulaşabilir veya banka kartınız ile atm’lerden döküm halinde alabilir ya da internet bankacılığı üzerinden hesaplar kısmında bilgilerim bölümünde yazan bu 26 rakamlı bilgiye ulaşabilirsiniz. Artık birçok işlemde zorunlu kılınan bu numara ile EFT havale swift gibi işlemlerinizi hızlıca yapabilir ve yanlışlıkla başkalarına para gönderme derdiniz kalmaz.

QNB Finansbank ibandan Hesap No Bulma İşlemi Nasıl Yapılır?

Qnb Finansbank IBANdan hesap no bulma için standart olan 26 haneli rakamları inceleyerek sizlerde kolayca hesabınızın numarasını arasından çıkarabilirsiniz. Bilmeniz gereken ufak şeyler var bunlar numara başında yazan “TR” bu Türkiye’deki tüm müşterilerde standart. Arkasından gelen 2 adet rakam ise banka işlem kontrol kodudur. Sonraki 5 adet rakam ise bankanızı diğer bankalardan ayıran kod ve sizin şube kodunuzdur. Sonraki tek rakam rezerv denilen koddur. Ve en son kalan 16 haneli rakam ise sizin hesabınızın numarasıdır. Yani özetle şu görüntüyü göreceksiniz. TR, 99, 12345, 0, 123456789123456 işte bu 26 haneli rakamlar sizin bilgilerdir.

One Response

  1. Rıfat şahakalkan 9 Aralık 2017 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!