QNB Finansbank İBAN Sorgulama | Finansbank İBAN No Öğrenme

Türkiye’ nin en büyük bankalarından birisini bünyesine katarak hayatımıza yeni giren QNB Finansbank iban sorgulama ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Finansbank iban no konusunda en çok merak edilen bu numaranın nasıl kullanıldığı ve nasıl sorgulandığıdır. Bu nedenle yazımızda Finansbank iban sorgulama işlemi nasıl yapılır ve QNB Finansbank hesap no nerede yazar konularını açıkladık…

Finansbank iBAN No Sorgulama

Öncelikle QNB Finansbank iban sorgulama yaparak, numaranın doğruluğunu teyit etmek isteyenler için iban no kaç haneli konusunu kısaca açıklayalım. 2006 yılından beri kullanılan uluslararası bankacılık hesap sistemi olan IBAN 26 rakamdan oluşur. İlk başta ülke kodu olan TR ile başlar ve bankanızın ve sizin bilgilerinizin kodlanmış haliyle devam eder.

QNB Finansbank iBAN Sorgulama

Finansbank Avrupa’nın en iyi 50 Bankası arasına girerek QNB unvanını kazanmıştır. Hizmetleriyle müşterilerini daha çok memnun etmeye devam etmektedir. Özellikle Finansbank iban ile para yatırma konusunda vakit kaybetmek istemeyen müşterileri için hesaplama aracını hizmete alması çok yararlı olmuştur.

QNB Finansbank iban no öğrenme için yapılacak ilk adım bankanın sitesini ziyaret etmek olacaktır. QNB Finansbank iban sorgulama aracılığıyla bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. https://www.qnbfinansbank.com/yasal/iban-sorgulama linkinde yer alan bu araç; Hesap Numarası alanına girilen numaraya uygun olacak IBAN numarasını göstermektedir.

Ancak unutulmamalıdır ki, yazılan hesap numarasının doğruluğunun kontrolü yapılmamaktadır. Bu nedenle ilgili alana hesap numaranızı yazarken dikkatli olmanız önemlidir.

QNB Finansbank Hesap No Nerede Yazar?

Banka şubelerine giderek kimlik bilgilerinizi ibraz edip bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda ATM’lerden bilgi alabilirsiniz. Bu bankaya ait bankkartınız varsa hesap numaranızı oradan da öğrenebilirsiniz. Kartta Qnb Finansbank hesap no nerede yazar derseniz, ön yüzünde alt kısımda yer almaktadır.

İnternet bankacılığı üzerinden hesaplar kısmında bilgilerim bölümünde yazan bu 26 rakamlı bilgiye ulaşabilirsiniz. Artık birçok işlemde zorunlu kılınan bu numara ile EFT havale swift gibi işlemlerinizi hızlıca yapabilirsiniz. Bu şekilde yanlışlıkla başkalarına para gönderme derdiniz kalmaz.

QNB Finansbank iBANdan Hesap No Bulma İşlemi Nasıl Yapılır?

IBAN numarasını bilen fakat hesap numarasını bilmeyenler Qnb Finansbank ibandan hesap no bulma işlemi yapabilirler. 26 haneli rakamları inceleyerek sizlerde kolayca hesabınızın numarasını arasından çıkarabilirsiniz.

finansbank iban sorgulama

Numara başında yazan “TR” bu Türkiye’deki tüm müşterilerde standart. Arkasından gelen 2 adet rakam ise banka işlem kontrol kodudur. Sonraki 5 adet rakam ise bankanızı diğer bankalardan ayıran kod ve sizin şube kodunuzdur.

Sonraki tek rakam rezerv denilen koddur. Ve en son kalan 16 haneli rakam ise sizin hesabınızın numarasıdır. Yani özetle şu görüntüyü göreceksiniz. TR, 99, 12345, 0, 123456789123456 işte bu 26 haneli rakamlar sizin bilgilerdir. Finansbank IBANdan hesap no bulmak bu kadar kolay bir işlemdir.

Finansbank iban sorgulama aracını kullanarak işlem yaptığınızda, bu numaranın doğruluğunu çağrı merkezinden teyit ettirebilirsiniz. Aynı şekilde Kuveyt Türk iban sorgulama yapmak için de 6 farklı yöntem kullanabilirsiniz. Kuveyt Türk’te hesabınız varsa ilgili sayfadan tüm detayları öğrenebilirsiniz.

QNB Finansbank İBAN Sorgulama | Finansbank İBAN No Öğrenme” Konusu İçin 1 Yorum

  1. Avea ıban mı ıste Di. Ama ıbanımı yazıyorum hatalıdıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.