PTT kredilerinden kimler yararlanabilir? | PTT kredileri

PTT kredileri sayesinde vatandaşlar oldukça esnek kredi çekme şartları dahilinde kredi talebinde bulunabiliyorlar ve kredi çekme işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. PTT’den kredi çekmenin önemli bir diğer avantajı da geri ödemesinin oldukça kolay olmasıdır. PTT Bank pek çok farklı kredi seçenekleri sunuyor ve bu kredi seçeneklerinin geri ödemesi 48 ay vadeye kadar, oldukça düşük faiz oranları ile gerçekleştirilebiliyor.

PTT Kredi Veriyor mu ?

Pek çok vatandaş ptt kredi veriyor mu sorusunu sormaktadır. PTT bankacılık hizmetlerinin son yıllarda neredeyse çağ atladığını belirterek, artık kredi de verdiğini belirtmeliyiz. Ancak ptt kredi başvurusu yaparken şartları karşılamanız önemlidir. Çünkü PTT Bank ‘ın şu an için sunduğu kredi seçeneklerinden herkes yararlanamıyor maalesef.

PTT Kredi Başvurusu için Kimler Müracaatta Bulunabilir?

PTT kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, aşağıdaki koşulların hepsini karşılaması gerekmektedir.

  • En fazla 74 yaşında olabilirler. 75 yaş ve üzeri vatandaşlar kredi talebinde bulunamaz.
  • Kişinin emekli durumda olması gerekiyor.
  • Kişinin emeklilik maaşını PTT Bank şubesinden alıyor olması gerekiyor. Eğer maaşınızı başka bir bankadan alıyorsanız, PTT şubesi ile kredi konusunda anlaşma sağladığınızda artık PTT’den maaşınızı çekmeye devam edebilirsiniz.

Oldukça farklı PTT kredileri ve seçenekleri var genel olarak bu şartlar en önemli şartlar ancak çok daha fazla şart bulunuyor. Bu şartların bir kısmını PTT internet bankacılığı ile resmi web sitesi üzerinde görebilir, çok daha fazlası için bizzat bankanın şubesine kadar gidebilirsiniz. PTT kredi veriyor mu sadece emeklilerin bu kredilerden faydalanabileceğini belirtmeliyiz.

PTT’den Kredi Çekmenin Avantajları

PTT kredileri pek çok açıdan avantajlı olmaktadır. Pek çok bankanın sağlamış olduğu uzun vade (48 aya kadar) ve oldukça düşük faiz, komisyon oranları ile geri ödemenin sorunsuz, kolay bir şekilde olması vatandaşlara önemli ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Bu nedenle kredi çekmeyi düşünen 75 yaş altı emekliler ptt kredi başvurusu yapmaktadırlar. Çünkü emekliler bu kredilerden oldukça kolay yararlanabiliyorlar ve geri ödemesi de son derece basit. Son olarak ptt kredi veriyor mu sorusu için sadece emekli durumda olan vatandaşların ve bu vatandaşların da bazı şartları karşılaması durumunda kredi alabildiklerini belirtmeliyiz.

Ptt internet bankacılığı şifre alma ile size özel kredilerden yararlanmak için PTT ipç şifresi nasıl alınır konusunu incelemenizi tavsiye ederiz…

Yorum Yapabilirsiniz!