Ptt kredileri için başvuru nasıl yapılır? | PTT Bank

Ptt bank kredi çekebileceğiniz banka seçeneklerinden birisidir. Son yıllarda bankacılık hizmetlerini oldukça geliştiren Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, artık kredi çekme hizmeti de vermektedir. Bunun için gerekli kredi koşullarını sağlamanız yeterli olmaktadır. PTT kredileri şartları nelerdir, PTT’den kredi nasıl çekilir merak edilen tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca merak edenler için PTT ipç şifresi nasıl alınır konusunda da bilgi vermeyi ihmal etmedik.

Ptt Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Öncelikli olarak hangi koşullarda ptt kredi başvurusu yapabileceğinize kısaca değinelim. Bildiğiniz gibi krediler bazı özel durumlarda ihtiyaç duyduğunuzda alabileceğiniz finansal destektir. Böylelikle özellikle nakit ihtiyacınızı karşılayabilir, acil borçlarınızı ödeyebilir yada daha farklı özel ihtiyaçlarınıza harcama yapabilirsiniz.

PTT’den Kredi Nasıl Çekilir?

“İhtiyaç kredisi” adı altında pek çok kredi seçeneğini artık Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü de sunmaktadır. İhtiyaç kredisi, çeşitli özel harcamalarınız için alabileceğiniz kredidir. Ptt bank, esasında bizzat kredi vermiyor sadece çeşitli bankalara aracılık ediyor. Fakat bu kurumun müşterisi olarak PTT üzerinden bu bankaların kredilerine başvurursanız, hem kredi almanız hem de krediyi geri ödemeniz daha kolay oluyor.

Tercih edebileceğiniz farklı bankaların farklı ptt kredileri bulunmaktadır. Bu krediler genellikle ihtiyaç kredisi kategorisinde yer almaktadır. PTT kredi başvurusu yaparken, pek çok bankada olduğu gibi PTT’de de kredi notunuz önemli olabilmektedir. Kurumun internet bankacılığını kullanarak, hesap durumlarınızı kontrol etmek için Ptt ipç şifresi nasıl alınır hakkında bilginiz olması gerekmektedir. Bu konudaki detayları aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz…

ptt ipç şifresi nedir

PTT’den Kredi Başvurusu Kimler Yapabilir?

Öncelikle ptt bank üzerinden hangi bankanın kredisine başvuracağınıza karar vermelisiniz. PTT üzerinden kredi imkanı sağlayan bankaları ve kredi seçeneklerini Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü resmi web sitesinde görebilirsiniz. Bu bankaları ve kredi imkanlarını incelediğimizde PTT kredileri genel olarak emeklilere özel olduğunu görüyoruz ancak genel kitleyi kapsayan kredi seçenekleri de mevcuttur. Fakat önceliğin emeklilerde olduğunu ve emeklilerin ptt kredi başvurusu daha kolay kabul edildiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

PTT kredi başvurusu yapmak için ise bizzat postane şubesine kadar gitmeniz gerekmektedir. Şubeye gittiğinizde, mesleki durumunuz ve diğer vasıflarınız göz önünde bulundurularak sizlere uygun kredi seçenekleri sunulur ve bu kredi seçeneklerinden birisine başvurursunuz. Yazılı olarak gerçekleştireceğiniz bu başvuru ilgili bankaya iletilir. Bir süre sonra kredi başvurunuzun onayı ile ilgili cevap alırsınız. Emekli durumda olmanız bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Emeklilere özel pek çok esnek şartlarda ihtiyaç kredisi seçenekleri PTT Bank ‘ta bulunuyor.

1 Yorum

  1. yusuf gültekin