Ptt Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır | Ptt Bonus Kredi Kartı

Ptt kredi kartı başvurusu nasıl yapılır konusunda karmaşa yaşayan ziyaretçilerimiz oldukça fazla. Bunun nedeni ise kurumun eskiden sadece posta ve lojistik hizmet alanlarında çalışıyor olmasıdır. Dolayısıyla kurum, banka kartı ve kredi kartı kullanımıyla ilgili hizmet ağını genişlettikten sonra kullanıcılar Ptt kredi kartı başvurusu için gerekli belgeleri ve Ptt kredi kartı başvuru detaylarını merak etmeye başladılar. Bu nedenle yazımızda Ptt Bonus kredi kartı başvuru detaylarını paylaştık. Ayrıca Ptt kredi kartı ödemesi gibi işlemlerde kullanıcıların sorularını yanıtlamaya çalıştık…

Ptt Kredi Kartı Başvurusu

Classic, Platinum ve Gold olmak üzere 3 çeşit Bonus kart için Ptt kredi kartı başvurusu yapılabiliyor. Bu kartlar mal ve hizmet alımında belirlenen limitler dahilinde kullanılabiliyor. Kartlar MasterCard logolu olarak üretilmektedir. Ptt kredi kartı başvuru sonrasında, Bonus ayrıcalıklarından ve fırsatlarından yararlanmaya başlayabiliyorsunuz. Bir sonraki alt başlıkta Ptt Bonus kredi kartı başvurusu nasıl yapılır ve internet üzerinden başvuru yapılabilir mi açıkladık!

Ptt Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son yıllarda bankacılık alanında başarılı işler gerçekleştiren Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi, finans işlemlerinde müşterilerinin kendi ürünlerini kullanmaları için avantajlar sunmaya devam ediyor. Bu avantajlardan birisi de Ptt bonus kredi kartıdır. Ülkemizde faaliyet gösteren diğer birçok banka şube ve internet şubesi üzerinden kredi kartı başvurusu yapmaya imkan vermektedir. Ancak Ptt kredi kartı başvurusu nasıl yapılır merak eden ziyaretçilerimiz için hemen belirtelim ki; Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi sadece şubelerden müracaat yapılmasına izin veriyor. Bu nedenle Ptt kart online başvuru yapılamadığı için kurumun merkez şubesine ya da Ptt şubelerine gitmeniz gerekiyor. Sonrasında ise banko görevlilerden yardım alarak, ptt kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Ptt Kredi Kartı Çıkarmak İçin Gerekenler

Ptt kartı çıkarmak için gerekenler; başvuru formu ve kimliğinizdir. Başvuru formu, şube yetkilileri tarafından Ptt kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler olarak tarafınıza verilecektir. Bu formu eksiksiz doldurmanız halinde kart talebiniz işleme konulacaktır. Eğer kredi kartı almanıza engel bir sicil geçmişiniz yok ise Ptt kredi kartı başvuru sonucunuz en kısa sürede tarafınıza bildirilecektir. Ayrıca şunuda belirtmekte fayda var ki: Mevcut PTT müşteri olmayanlardan herhangi bir fatura ibraz edilmesi de istenebilir. Örneğin; adınıza düzenlenmiş cep telefonu, elektrik veya internet faturası gibi..

Ptt’den banka kartı almak isteyenler ise Ptt kartı çıkarmak için gerekenler yazısını inceleyebilirler!

Ptt Kart Yıllık Ücreti Var mı?

Bonus kredi kartı almak isteyen ya da alan müşterilerin sıklıkla sorduğu bir diğer soru: Ptt kart yıllık ücreti var mı veya aylık bir ücreti var mıdır? İlk yıl herhangi bir ücret alınmıyor. İkinci yıl itibariyle yıllık kart aidatı alınmaya başlıyor. 2. yıl ve sonrası için Classic karttan 64 Lira, Platinum karttan 79 Lira ve Gold karttan 72 Lira yıllık kart aidatı alınmaktadır. Ptt kartı çıkarmak için gerekenler konusunda şube yetkilileri ile görüştüğünüzde bu bilgileri vermeyebilir. Ancak Ptt Bonus Kredi Kartı sözleşmesinde yıllık ücretler açıkça belirtilmektedir. Tabloyu aşağıdaki resimden de inceleyebilirsiniz…

ptt kredi başvuru

Ptt Kredi Kartı Faiz Oranları

Ptt kredi kartı faiz oranları 01.01.2017 tarihinden itibaren müşteri ekstrelerinde alışveriş yüzde 1.84, nakit avans yüzde 1.84 ve gecikme faizi yüzde 2.34 olarak yer almaktadır. Nakit avans ücreti sadece nakit olarak çektiğiniz tutarlar için alınır. Nakit işlemlerinizde, işlem tutarı üzerinden yüzde 3,5 + 5 lira ücret alınmaktadır. Bu hesaba bağlı olarak minimum nakit avans için Ptt kredi kartı faiz oranları hesaba katıldığında 8 TL ücret alındığını söyleyebiliriz. Gecikme faizi ise Merkez Bankası tarafından açıklanan azami orana göre hesaplanmaktadır. Bu nedenle geciken ödemelerde T.C. Merkez Bankası verilerine göre Ptt kredi faiz oranı hesaplama işlemi yapılır ve uygulanır.

ptt kredi kartı başvurusu nasıl yapılır

Ptt Kredi Kartı Ödemesi Nerden Yapılır?

Ptt kredi kartı başvurusu yaptınız, kartınız geldi ve kullanıma başladınız. Ekstreniz çıktığında Ptt kredi kartı ödemesi nerden yapılır bilmiyorsanız bu bölüm sizin için oluşturuldu. Ptt kart ödemesi için kullanabileceğiniz kanallar; tüm Ptt iş yerleri, tüm Pttmatik’ler ve İPÇ sistemidir. Bu üç yöntemden istediğinizi kullanarak Ptt bonus kredi kartı ödemelerinizi yapabilirsiniz. Başta da belirttiğimiz gibi Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi son yıllarda müşterilerine özel oluşturduğu pek çok hizmetle bankacılık sektöründe adından sıkça söz ettirmeye başladı. Başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği uygulamalardan birisi de İPÇ sistemidir.

Eğer Ptt ipç nedir ve ipç şifresi alma işlemleri nasıl yapılır merak ediyorsanız ayrıntılı bilgiler şu yazımızda: Ptt ipç şifresi nasıl alınır ?

Ptt Kart Limiti Ne Kadar?

Ptt kredi kartı başvuru sürecinde kartınızın limiti için talepte bulunabilirsiniz. Çünkü Ptt Bonus kredi kartı limiti mevcut tüketicilere göre değişmektedir. Bu nedenle müşteri temsilcinize Ptt kart limiti ne kadar şeklinde bir soru yönelterek, tarafınıza söylenen cevaba göre kart limitinizi attırma ya da düşürme işlemi talep edebilirsiniz.

Ptt de Kredi Kartı ile Ödeme Yapılır mı?

Özellikle elektrik faturası için kullanıcılar bu soruyu sık sık yöneltiyorlar: Ptt de kredi kartı ile ödeme yapılır mı? Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi şubelerinden henüz kredi kartıyla fatura ödemesi gerçekleştirilmiyor. Ancak PTTkart ile tüm ödemelerinizi yapabiliyorsunuz. Bu konuda siz değerli kullanıcılarımızı bilgilendirmek amacıyla PTT’den Kredi Kartı ile Elektrik Faturası ödeme sayfası oluşturarak, bu sayfa üzerinden sorularınızı yanıtladık. Bu konuda merak ettikleriniz varsa aşağıdaki görsele tıklayınız!

PTT'den kredi kartı ile elektrik faturası ödeme

Ptt Kart Online Başvuru Yapılabiliyor mu?

Ptt kart için internet üzerinden başvuru yapmak isteyen tüketicilerin sayısı günbegün artmakta. Ancak bu konuda hala şirket bir uygulama geliştirmedi. Bu nedenle Ptt kart online başvurusunun henüz yapılamadığını belirterek, müracaat için hangi kanalların kullanılabileceğini yukarıdaki Ptt kredi kartı başvurusu nasıl yapılır bölümünde anlatmıştık. Ptt kart başvurusunda bulunmak isteyenlerin o bölümü incelemesi yeterli olacaktır.

Ptt’den Diğer Bankalara Ait Kredi Kartı Ödenebilir mi?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi aracılığıyla hem Ptt kredi kartı ödemenizi, hem de diğer bankalara ait kredi kartı borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Kart müşteri olduğunuz bankaya ya da bankalara gitme zahmetinde bulunmadan PTT üzerinden borçlarınızı ödeyebilmeniz için sunulan bir hizmettir. Bu hizmete ilişkin detaylardan bir tanesi; Ptt kredi kartı ödemesi, bankaların gizlilik politikası sebebiyle müşteri bilgilerinizin verilmemesi nedenine bağlı olarak tamamen beyanınıza göre yapılıyor. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak ve diğer bankalara ait kredi kartı ödemelerinizi postaneden yaptığınızda herhangi bir ücret alınıp alınmadığını incelemek için aşağıdaki yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Tıklayınız: PTT’den Kredi Kartı Borcu Ödeme

Ptt Kredi Kartları için Kayıp veya Çalıntı Olması Halinde Sigorta Geçerli mi?

Ptt bonus kredi kartlarında (Classic, Platinum, Gold) kayıp ya da çalıntı durumunda sigortanın olup olmadığı da merak edilenler arasında yer alıyor. Evet, kayıp çalıntı durumlarında zararınızın bir bölümü karşılanıyor. Ancak kurumun bu zararı karşılaması için bazı kıstasları bulunuyor. Bunlardan ilki: Ptt kredi kartının çalındığına ya da kaybolduğuna dair yapılan bildirimden önceki 24 saat (son 1 gün) içerisinde gerçekleşen hukuka aykırı kullanımlardan doğan zararlar karşılanıyor. Ancak bu bildirim doğrultusunda uğranılan zararın, sadece 150 lirayla sınırlı olduğu kurumun politikalarında açıkça ifade ediliyor. Ptt kredi kartı başvurusu ile ilgili sigorta kapsamındaki önem arz eden ikinci durum ise kayıp çalıntı bildiriminin yapılmaması. Eğer herhangi bir bildirim yapılmaz ise 150 TL sınırı uygulanmamakta ve 24 saat öncesinde yapılan harcamaların tamamından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi müşterisi sorumlu tutulmaktadır. Buna gerekçe olarak da bildirim yapılmaması öne sürülmektedir. Neticede şirketin sigorta politikalarında bu gerekçe açıkça beyan edilmektedir.

Ptt Bonus Kart Hesap Kesim Tarihleri Ne Zaman?

Ptt kredi kartı hesap kesim tarihi olarak müşterilere iki seçenek sunuyor. Müşterilere sunulan hesap kesim dönemlerinden ilki her ayın 8’idir. Ptt kart başvurusu sırasında bu seçeneği talep eden tüketiciler, ay içerisindeki yapmış oldukları harcamaları diğer ayın sekizinde kesilen ekstrede görebilirler. Diğer seçenek ise her ayın 24’ü itibariyle Ptt kredi kartı ödemesi işlemlerinin gerçekleştirilmesidir. Ptt kart başvuru işlemlerinde ikinci dönemi işaretleyen ya da talep eden müşteriler ise bu ay içerisinde yapmış oldukları harcamaları, önümüzdeki ayın 24’ünde çıkan kredi kartı ekstresinde görüntüleyebilirler.

ptt kredi kartı başvurusu

Ptt kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, Ptt kredi kartı için gereken belgeler nelerdir ve bonus kredi kartı ödemesi nasıl yapılır gibi sık sorulan soruları bu yazımızda yanıtladık. Ptt bonus kredi kartları hakkında her şeyi ve daha fazlasını bu sayfada derleyerek, siz değerli kullanıcılarımızı kapsamlı bir şekilde bilgilendirmeye çalıştık. Ptt kart online başvuru gibi konularda kurumun herhangi bir çalışması olur ve müşterilerine artık internet üzerinden başvuru yapma imkanı sağlanırsa, sayfamızı güncelleyerek yeni bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Ayrıca Ptt kredi kartı başvuru konusuyla bağlantılı olduğunu düşündüğümüz Ptt kredi başvurusu nasıl yapılır? yazımızı da inceleyerek, kurumun kredi ürünleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı uygun faiz oranlarıyla gerçekleştirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir!

Tıklayınız: Ptt Kredi Başvurusu

One Response

  1. Julide 24 Kasım 2017 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!