PTT kredi başvuru 2017 detayları | PTT Bank

PTT bank üzerinden kredi çekme işlemlerini gerçekleştirmek oldukça kolaydır. PTT bank, geliştirdiği bankacılık hizmetleri ile müşterilerine yada müşterisi olmasanız bile kredi başvurusu yapmanıza imkan sağlar. Pek çok banka Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kurumu ile anlaşmalı olarak kredi teklifleri sunmaktadır. Bu kredi tekliflerini aynı zamanda kurumun web sitesi üzerinde de görebilirsiniz. Peki PTT’den kredi nasıl çekilir, şubeye gitmeden kredi çekilir mi? Ptt kredi başvuru 2017 merak edilen detayları yazımızda bulabilirsiniz.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT’den kredi çekmek adına başvuru yapabilmeniz için ilgili Ptt kredi başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu form, sanal ortamda hazırlanan bir form değildir. Dolayısıyla PTT’den kredi çekmek isteyenlerin şubeye gitmeden kredi çekebilmeleri mümkün değildir. Şubeye gitmeden kredi seçeneklerini inceleyebilirsiniz ancak eğer kredi başvurusunda bulunacaksanız, bizzat postane şubesine kadar giderek başvuru formunu yazılı olarak doldurmanız gerekmektedir. Böylelikle doldurduğunuz form, kredi başvurusunda bulunduğunuz bankaya iletilecek ve bankadan kredi durumunuzun onayı ile ilgili cevap talep edilecektir. Cevabın gelme süresi bankadan bankaya göre değişmektedir. PTT kredi başvuru 2017 ile ilgili olarak bir diğer merak edilen sorulardan birisi de kimler PTT kredi başvurusunda bulunabilir sorusudur.

ptt kredi başvurusu

PTT kredi başvuru için kimler müracatta bulunabilir?

PTT’den kredi çekmek için gerekli şartları karşılamanız gerekiyor. Bu şartlar sadece PTT tarafından değil, aynı zamanda Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kurumu ile anlaşma sağlayan diğer bankalar tarafından belirlenmektedir. Dolayısıyla şartlar ptt bank üzerinde kredi imkanı sağlayan bankaya ve kredi seçeneğine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Size özel kredileri internet sayfanızdan incelemek için ipç şifresi edinmeniz gerektiğini unutmayınız. Ptt ipç şifresi nasıl alınır bilmiyorsanız, Ptt ipç şifresi Nasıl Alınır | ipc şifresi Alma başlıklı konumuzu mutlaka okumalısınız! Konuya göz atmak için kırmızı renkli başlığa tıklayınız…

Bilindiği gibi Postane doğrudan kredi veren bir kurum değildir. Bu nedenle şubeye gitmeden kredi talep edemezsiniz. PTT, çeşitli bankalar ile anlaşmalı olarak kredi vermektedir. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kurumu üzerinden çeşitli bankaların, çeşitli kredilerine başvurmanız pek çok açıdan avantajlıdır. Özellikle de emeklilerin PTT üzerinden esnek geri ödeme şartları ile kolayca alabilecekleri pek çok farklı banka tarafından sunulan ihtiyaç kredisi seçenekleri bulunmaktadır.

PTT Kredi Başvuru 2017 Süreci

PTT kredi başvuru 2017 sürecinde öncelikli olarak kurumun resmi web sitesinde hangi bankaların, hangi koşullar ile hangi kredileri verdiğini incelemenizi ve sonrasında sağladığınız şartlara uygun krediyi talep etmek için bizzat PTT şubesine gitmenizi tavsiye ediyoruz. Ptt emekliye kredi veriyor mu diye merak ediyorsanız, PTT Emekli Kredileri yazımızı inceleyebilirsiniz…

2 Yorum

  1. mahpeyker 16 Nisan 2017 Reply
    • Selin 17 Nisan 2017 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!