PTT Kart iban No Nerde Yazar?

PTT kart iban no nerde yazar para gönderimi yapabilmek için kullanıcıların sık sık araştırmakta oldukları bir konudur. Bir kişinin hesabınıza para göndermesi için IBAN numaranızı öğrenmek isteyebilirsiniz. Yada karşı tarafa siz para göndermek istediğinizde, alıcının IBAN numarasını sorgulatmak da isteyebilirsiniz. Her iki işlemde de gerekli gördüğünüz Ptt iban öğrenme ile ilgili detayları yazımızda paylaştık. Özellikle Ptt iban no sorgulama işlemi yapmak isteyen kullanıcılarımıza yardımcı olabilecek bilgilere yer verdik…

PTT Kart iban No Nerde Yazar ?

Ptt kart iban numarasını öğrenmek adına internet bankacılığını kullanmak isteyen ya da telefon bankacılığı ile bu numarayı öğrenmeye çalışan kullanıcı sayısı oldukça fazla. Bu nedenle PTT iban no nerede yazar konulu internet makalelerinde üzerinde yazdığı belirtilmektedir. Oysa ki böyle bir durum söz konusu değildir. IBAN numarası kartınızın üzerinde yer almaz. Kartın üzerinde hesap numaranız ile kart numaranız bulunmaktadır. Ancak IBAN numarası bulunmamaktadır. Peki, o halde Ptt kart iban no nerde yazar öğrenmek isteyen kullanıcılarımız için açıklayalım…

Ptt iban öğrenme işlemine dair detaylar!

Ptt kart iban no nerde yazar bunu öğrenmenin herhangi bir yolu yoktur. Çünkü Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü IBAN numarası olarak adlandırılan uluslararası banka hesap numarası, bu kurumun çalışma politikasında yer almamaktadır. Kurum sadece kartın hesap numarası ile para transferleri yapılabilmesine müsade etmektedir. İşte bu bilgiye dayanarak PTT iban no nerede yazar diye soran kullanıcılarımıza, hiç bir yerde yazmadığını belirtiyoruz. PTT iban no sorgulama işlemi gerçekleştirmek ve iban no öğrenmek isteyenler, kartlarının hesap numaralarını öğrenmelidirler. Hesap numarasını kullanarak para gönderme ya da alma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Ptt Hesap Numarası Öğrenme Kanalları

PTT bank ‘ın sağlamış olduğu online bankacılık hizmetinden faydalanarak hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Bunun için interaktif posta çeki hesabı şifresi edinmiş olduğunuzdan emin olun. ipç şifresi olarak da bilenen bu şifreyi genellikle özel bir başvuru ile almanız gerekmektedir. Bu nedenle eğer daha önceden bu şifreye sahip değilseniz, ipç şifresi nedir ve ipç şifresi nasıl alınır öğrenmek için aşağıdaki konuyu incelemenizi tavsiye ederiz!

ptt ipç şifresi alma

Eğer ki interaktif posta çeki hesabı şifresine sahipseniz, hesap no öğrenmek çok daha kolaydır. Bunun için PTT internet bankacılığına giriş yapın ve ptt iban no nerede yazar aramak yerine hesap bilgilerinizi tıklayın. Çünkü internetten ptt iban öğrenme sadece diğer bankalarda geçerlidir. Ptt bank için sadece hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Bunu da internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra hesap bilgilerim kısmından yapabilirsiniz. Dilerseniz sizlere en yakın PTT bank ATM’sinden de kartınızı kullanarak hesao bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Eğer hesap numarası öğrenme işlemini internet üzerinden gerçekleştirmek isterseniz, bu durumda interaktif posta çeki hesabı şifresi, ipc olarak da bilinir, PTT şubesinden edinmiş olmanız gerekmektedir.

Yorum Yapabilirsiniz!