PTT kart hesap numarası öğrenme | ptt iban öğrenme

Ptt ipç şifresi nasıl alınır bilen ve Posta çeki hesabına sahip olan PTT Bank müşterileri aynı zamanda bu hesaplarını kolay bir şekilde yönetmelerine sahip olan PTT karta sahip olurlar. PTT kart sayesinde alışveriş yapabilir, ATM’de bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki sahip olduğunuz posta çeki hesabınıza para gönderimi yapılacaksa, bu durumda ptt kart hesap numarası öğrenme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Çünkü başka birisinin, sizin hesabınıza para gönderimi yapabilmesi için hesap numaranızı bilmeniz gerekmektedir. Siz, hesap numaranızı öğrenmek için ptt iban öğrenme yöntemlerini yöntemlerini araştırıyor olabilirsiniz. Ancak başta belirtmekte fayda var ki ptt iban öğrenme gibi bir işlem söz konusu değildir. Bunun nedenini ve ptt kart hesap numarası öğrenme ile ilgili hususları yazımızda paylaştık…

Ptt Kart Hesap Numarası Öğrenme İşlemi

PTT kart hesap numarası öğrenme için kartı inceleyiniz çünkü ihtiyaç duyduğunuz bu numara tam olarak kartın üzerinde yazmaktadır. Hesap numaranızın doğruluğundan emin olmadığınız sürece, karşı tarafların size yapacağı para transferleri için numaranızı paylaşmayınız. Çünkü yanlış hesap numarası vermeniz, hesabınıza paranın aktarılmamasına sebep olacaktır. Bu noktada hem hesap no öğrenme hem de ptt iban öğrenme ile ilgili olarak önemli bir ayrıntıya değinmemiz gerekiyor.

Ptt iban öğrenme işlemi yapılamamaktadır!

Normal şartlar altında IBAN no 24 haneli bir numara olup, çözümlendiğinde sahip olduğunuz kartın hesap numarasını vermektedir. Ancak toplamda 24 haneli olacak bu sayı, diğer banka kartlarınız için IBAN numarasını vermektedir. PTT kart ıban no sorgulama işlemi ise gerçekleştirilmemektedir. Buna dair Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün çalışma politikası çok açık ve nettir. Sadece Ptt hesap numarası öğrenme işlemiyle para transferi yapılmasını sağlayabilirsiniz.

PTT kart hesap numarası öğrenme ile ilgili detaylar!

Para yatırma amacıyla karşı tarafa hesap numaranız vermeniz gerektiğinde, bu numarası doğru bir şekilde vermeniz önem arz etmektedir. Bu nedenle Ptt hesap numarası nerde yazıyor bilmek isteyen kullanıcılarımız için ayrıntılı bir yazı hazırladık. Bu yazımızda kapsamlı bir anlatım yaparak, doğru numarayı vermenize yardımcı olmayı hedefledik. Ayrıca çektiğimiz görsellerle de destekleyerek, daha net bilgi edinmenizi sağladık. Yazıya ve görsellere ulaşmak için tıklayınız: PTT Kart Hesap Numarası Nerde Yazıyor ?

PTT Hesap Numarası Kaç Haneli?

PTT kart hesap numarası öğrenme aynı zamanda müşteri numarası öğrenme işlemi olarak da ifade edilebilir. Hesap numaranız kartın ön yüzünde yazan, toplamda 8 hane olan numaradır. Hesabınıza para gönderecek olan kişiye bu hesap numaranızı vermeniz, o kişinin sizlere para gönderimi yapabilmesi için yeterli olacaktır. Görüldüğü gibi ptt iban öğrenme işlemi yapılamamakta olsa bile ptt hesap numarası öğrenme işlemi oldukça basittir. Sadece elinizdeki kartı kontrol etmeli ve okumalısınız. Diğer bir seçenek olarak PTT internet bankacılığı işlemlerinden yada ATM’den de gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak müşteri numaranızın yani hesap numaranızın, PTT kart alırken sizlere verilmiş olan dekont üzerinde de yazıyor olduğunu belirtelim.

Bir önceki yazımız olan PTT ipç şifresi Nasıl Alınır | PTT ipç şifresi Alma konusunda ptt ipç şifresi nasıl alınır tüm detaylarıyla birlikte bulabilirsiniz…

4 Yorum

  1. gökhan 7 Mayıs 2017 Reply
  2. Mustafa kahraman 29 Eylül 2017 Reply
  3. GAMZE TÜRKER 24 Ekim 2017 Reply
  4. Fuat Şahin 20 Kasım 2017 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!