PTT Kart Hesap Numarası Nerede Yazar | PTT Kart

PTT kart hesap numarası nerede yazar para gönderimi yapacak olan müşterilerin en çok sorduğu sorulardan birisi olmaktadır. Hesap numarasını öğrenmek PTT internet bankacılığı üzerinden, interaktif posta çeki şifrenizi de kullanarak, ptt kart hesap numarası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat PTT kart hesap numaranızı öğrenmenin daha kolay bir yolu var. Kartı elinize alın ve kartın ön yüzüne bakın. Ön yüzünde çeşitli sayılar göreceksiniz. Odaklanmanız gereken sayı ile ilgili ayrıntıları yazımız içerisinde paylaştık.

PTT kart hesap numarası nerede yazar ?

Ptt kart hesap numarası öğrenme ile ilgili çeşitli sitelerde 16 haneden oluştuğuna dair bilgiler görmekteyim. Bu bilgilerin yanlış olduğunu en başta belirteyim. Hatta öyle ki arkadaşlar; “Hesap numarası 16 hanelik olan numaradır. İlk haneleri şube kodudur. Şubenin kodu kartın ilk haneleri olarak belirlenir. 4 ya da  5 hanesi şube kodu. Geri kalan 12 hanesi  de hesap numarası olarak belirlenir. Toplamda 16 hane olan hesap numarası PTT banka kartının ön ya da arka yüzeyinde de bulunur.” şeklinde kafalarına göre tanımlamalar yapmaktadır. Ancak paylaştıkları yanlış bilginin kullanıcıya ne kadar zarar vereceğini düşünmüyorlar sanırım…

Çünkü ptt iban no hesaplama gibi bir işlem bulunmadığı için kart sahibinin para transferlerini doğru gerçekleştirebilmesi adına Ptt kart hesap numarası nerede yazar doğru bir şekilde öğrenmesi gereklidir. Bu nedenle bankacılık işlemleri için önem arz eden bilgilerin kafadan atılmaması çok önemlidir. Bunun bilincinde olan İDPSBANKA.ORG yazılarını hazırlarken, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü çalışanı tarafından verilen sözlü ifadeleri sizlere aktarmaktadır. Kesinlikle en ufak yanlış bir bilgi yazılmadığı gibi yanlış bilgiler ile kullanıcıların hatalı para transferi yapmasına neden olan siteleri de uyarmaktadır. Peki, gerçek bilgilere dayanarak ptt kart hesap numarası nerede yazar ve ptt kart hesap numarası sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Ptt Kart Hesap Numarası Sorgulama | Öğrenme

Ptt kart hesap numarası sorgulama işlemine dair kullanabileceğiniz kanallar; müşteri hizmetleri, ATM’ler, şubeler ve interaktif posta çeki hesabı ile online işlemler sayfasıdır. Ancak müşteri hizmetleri ile vakit kaybetmeden ptt kart hesap numarası öğrenme işlemlerinizi tamamlamak istiyorsanız, online işlemler sayfasını kullanmanızı öneririm. Posta çeki hesabı başvurusunda bulunmadığınız için bu sayfayı kullanamıyorsanız, Ptt Kart Hesap Numarası Nerde Yazıyor başlıklı yazımızdaki görselleri inceleyebilirsiniz. Tüm bilgi ve deneyimlerinizi anlattığımız bu yazıya aşağıdaki görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ptt kart hesap numarası nerde yazar

ptt kart hesap numarası nerde yazar

Ptt Kart Hesap Numarası Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ptt iban no hesaplama yapma amacında olan kullanıcılar için belirtmek isteriz ki, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kurumunun bu şekilde bir hizmeti yoktur. Sadece para transferleriniz için ptt kart hesap numarası sorgulama yapabilirsiniz. TT kart hesap numarası nerede yazar konusunda kırsa bir bilgi olarak sayı ise kartın sağ alt köşesinde bulunan 8 haneli rakamlar şeklinde yazar diyebiliriz. Bu sayı sizin hesap numaranız olup, zaten ptt iban no hesaplama işlemine gerek duyulmaksızın para alım-gönderim işlemleri için kullanabileceğiniz numaradır.

Kartın üzerinde hem 16 haneli, hem de 8 haneli rakamlar yazıyor tereddütteyim diyenler  sadece sol alt kısımdaki ilk 8 haneyi dikkate almalıdır. Ayrıca ptt kart hesap numarası sorgulama işlemini gerçekleştirmenize gerek kalmadan, bu kartı alırken sizlere verilen dekontta da zaten PTT bank hesap numaranız yazmaktadır. Çoğu zaman Ptt hesap numarası, başka bir müşterinin sizlere para gönderimi için yeterli bir bilgi olmaktadır. Ptt hesap numarası ile ilgili ayrıntıları ve görselleri yukarıdaki resme tıklayarak öğrenebilirsiniz. Böylelikle para transferleri sorunsuz bir şekilde bu numaralar üzerinden gerçekleştirilebilir.

6 Yorum

  1. Musa 3 Haziran 2017 Reply
  2. Tuna GÜNER 1 Ağustos 2017 Reply
    • TANZER ALATLI 17 Nisan 2018 Reply
  3. TANZER ALATLI 6 Ağustos 2017 Reply
  4. Ceyda 12 Ocak 2018 Reply
    • TANZER ALATLI 7 Mart 2018 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!