PTT Kart Hesap Numarası Kaç Haneli ?

PTT kart hesap numarası kaç haneli para gönderimi yapacak veya para alacak olan PTT posta çeki hesabı sahiplerinin parasal işlemlerini gerçekleştirebilmelerinde en çok merak ettiği sorular arasında gelmektedir. Bunun için uygulayabileceğiniz pek çok yöntem varken, en basit yöntemi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü aslında Ptt kart hesap numarası ATM’den, posta çeki hesabı aracılığı ile kurumun online işlemler sayfasından ya da telefon bankacılığından öğrenilebilir. Ancak Ptt kart hesap numarası kaç haneli bilmeniz halinde, bu yöntemlere ihtiyaç duymadan hesabınıza tanımlı olan numarayı elde edebilirsiniz..

Ptt Kart Hesap Numarası Kaç Haneli Nasıl Öğrenebilirim?

Ptt kart hesap numarası kaç haneli diye soran müşteriler için öncelikli olarak toplamda 16 haneli olduğunu ifade eden web sayfalarına itibar etmemelerini öneririz. Çünkü bu durum başka bankalar için geçerli olabilir fakat Ptt kart için geçerli değildir. İDPSBANKA.ORG olarak bu sitelerin yanlış bilgiler paylaştığını daha önceki yazılarımızda da belirtmiştik. Çünkü biz, yazılarımızı hazırlarken Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü resmi dairesinden bilgi alarak sizlere aktarmaktayız. Hesap numarası öğrenme işlemi sonucunda artık parasal işlemleri kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmemiz için doğru hesap numarasına ihtiyacımız vardır. Bu nedenle kesinlikle sitemizde yanlış bir bilgi paylaşılması söz konusu dahi olamaz.

Bu bilgiler ışığında gelelim doğru veriler ile Ptt kart hesap numarası kaç haneli sorusunun yanıtına… Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’ne ait olan banka kartınızın hesap numarası 8 hanelidir. 8 adet rakamdan oluşan bu sayıların kart numarası ile karıştırılmaması gereklidir. Çünkü Ptt kart numarası 16 haneden, hesap numarası ise 8 haneden oluşmaktadır. Özellikle Ptt kart iban öğrenme işlemi yapmak isteyen kullanıcıların, ptt kart hesap numarası nerede yazar net olarak bilmediklerini fark ediyoruz. Bu nedenle hem yazılı, hem de görsel olarak hazırladığımız Ptt Kart Hesap Numarası Nerde Yazıyor başlıklı makalemizden yardım almanızı öneriyoruz. Yazıya aşağıdaki görseli tıklayarak ulaşabilirsiniz…

ptt kart hesap numarası nerde yazar

ptt kart hesap numarası nerde yazar

PTT Kart Hesap Numarası ile Ptt iban öğrenme

PTT iban öğrenme işlemleriniz için hesap numarasının nerede yazdığını bilmek istiyorsanız, IBAN no tanımlı bir numaranın olmadığını belirtmek isteriz. Yani diğer bankalarda hesabınıza tanımlı olan numaranın bir de IBAN’ı olduğunu bildiğiniz için Ptt kart ıban no sorgulama işlemleri yapmaya çalışabilirsiniz. Ancak karşı tarafa para gönderimi yapabilmeniz için yada karşı taraftan sizlere para gönderimi yapılabilmesi için ptt iban öğrenme işlemine gerek yoktur. Zaten böyle bir işlem yapılabilmesi de söz konusu değildir. Çünkü başta da belirttiğimiz gibi Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün çalışma politikası bu şekilde değildir.

Ptt Kart IBAN No Sorgulama ile İlgili Notlar!

Kurum sadece hesap numaraları ile çalışmaktadır. Bu aşamada sadece hesap bilgilerinizi karşı taraf ile paylaşarak, sizlere kuruma ait hesabınıza para gönderimi yapılmasını sağlayabilirsiniz…

Ptt kart ıban no sorgulama konusuna dair bilgilerle sizleri aydınlattıktan sonra diğer hesap numarası öğrenme yöntemlerinden bahsetmek isteriz. Kurumun online işlemler sayfasından giriş yaparak, hesap bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak posta çeki interaktif şifreye sahip olmanız gerekiyor. Kısaca ipc şifresi olarak da bilinen bu şifre, internet ortamında PTT bankacılık işlemlerinizi yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Ptt ipç şifresi nasıl alınır bilmeyenler, kapsamlı çalışmaların ardından yazılan makaleyi inceleyebilirler.

Bir diğer seçenek olarak ise online olarak akıllı telefonunuzdan hesabınızın numarasını görüntülemektir. Bunun için de ptt mobil şifre edinmeniz gerektiğini unutmayınız. Bazı kullanıcılarımızdan ptt mobil hizmeti ile Ptt kart ıban no sorgulama işleminin nasıl yapıldığına dair sorular almaktayız. Öncesinde de belirttiğimiz gibi ptt iban öğrenme yapılamamaktadır. Bu konuda detaylı bilgi almak isteyenler, bu sayfanın başında bulunan arama çubuğunu kullanarak ilgili açıklamalara ulaşabilirler. Arama çubuğuna ptt iban yazdığınızda oluşturulan tüm yazılar sergilenecektir. Bu yazılardan hangisi dikkatinizi çekiyorsa onu incelemeniz konu hakkındaki açıklamaları okumanızı sağlayacaktır… Ptt kart hesap numarası kaç haneli konusunda anlayamadığınız bölümler olursa lütfen aşağıdaki yorum bölümünü kullanınız.

1 Yorum

  1. Nebiha