PTT Kart Hesap Numarası Hangisi | Nerde Yazar | Kaç Haneli

PTT kart hesap numarası hangisi sorusu Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’ne ait banka müşterilerinin sıklıkla tarafımıza yöneltiği sorulardan biridir. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü müşterilerinin para transfer işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için ihtiyaç duydukları ptt kart hesap numarası nerde yazar sorusunun yanıtı için kartın üzerine bakmanız gerekmektedir. Peki, ptt kart hesap numarası hangisi ve ptt kart hesap numarası kaç haneli bu numarayı alternatif bankacılık kanallarının hangisini kullanarak öğrenebilirsiniz?

PTT Kart Hesap Numarası Hangisi ?

PTT kart hesap numarası hangisi diye sorguluyorsanız, öncelikle banka kartınızın üzerindeki numaralara bakmalısınız. Çünkü hesap numaraları her banka kartında olduğu gibi Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’ne ait kartında üzerinde yazmaktadır. Elinizdeki PTT kart üzerinde, hem arka hem de ön yüzünde çeşitli sayılar olduğunu görebilirsiniz. Aradığınız ve ihtiyaç duyduğunuz hesap no da bu sayılar arasındadır. IBAN numaraları genellikle kartın arka yüzünde bulunmaktadır. IBAN no ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken önemli bir ayrıntı ise bu numaranın 24 haneden oluştuğudur. Ancak bu kuralın Ptt’de geçerli olmadığını belirtmek isteriz. Ptt iban numarası ile ilgili ayrıntıları daha önce oluşturduğumuz IBAN NO konularından öğrenebilirsiniz. Şimdi ise Ptt kart hesap numarası hangisi sorusuna kısaca yanıt verelim.

Ptt Kart Hesap Numarası Nerde Yazar ?

Ptt kart hesap numarası nerde yazar konusuna aslında bir başka makalemizde detaylı bir şekilde yanıt vermiştik. O makalemize aşağıdaki görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ancak kısa bir şekilde yanıtlamak gerekirse genellikle kartın ön yüzünde PTT Kart hesap numarası yazar diyebiliriz…

ptt kart hesap numarası nerde yazıyor

PTT Hesap Numarası Öğrenme

Ptt kart hesap numarası hangisi diye sorguladığınız numara, aynı zamanda bu kartı aldığınızda sizlere verilen dekontta da hesap numarası olarak yazmaktadır. Dekontta yazan 8 haneli hesap no sizlerin PTT kart hesap numaranız olmaktadır ve diğer müşterilerin sizlere para gönderimi yapabilmeleri için bu numarayı vermeniz yeterli olacaktır. PTT Kart hesap numarası nerde yazar öğrenmenin bir diğer kolay yöntemi de online işlemlerdir. PTT İnternet Bankacılığına, sahip olduğunuz interaktif posta çeki hesabı şifresi ile giriş yaparak, burada hesap bilgileri kısmından kolay bir şekilde ptt kart hesap numarası kaç haneli ve hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz. PTT ipç şifresi edinmek için diğer makalelerimizi inceleyebilirsiniz: Ptt ipç şifresi nasıl alınır ?

PTT Kart Hesap Numarası Kaç Haneli ?

Ptt kart hesap numarası hangisi yazımızda değindik. Bir diğer merak edilen soru olan ptt kart hesap numarası nerde yazar sorusu için ise; PTTmatikler, şubeler, internet bankacılığı ve kart üzerindeki sayılarda bu hesap numarasının görülebileceğini açıkladık. Son olarak  ptt kart hesap numarası kaç haneli diye soracak olursanız, bu sayı 8 hanelidir. 8 hanelik hesap numarasının, 16 hanelik kart numarası ile karıştırılmaması gereklidir. Çünkü her iki numarada kartın ön yüzeyinde yer almaktadır…

One Response

  1. doğan barış bayrak 19 Kasım 2017 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!