PTT ipç şifremi Unuttum Nasıl Alırım ?

PTT Bank ile PTT’den bankacılık işlemleri yapabileceğinizi daha önceden ayrıntılı şekilde yazmıştık. PTT ipç şifresi nedir nasıl alınır gibi sorular için  PTT ipç şifresi Nasıl Alınır | PTT ipç şifresi Alma başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz… Biz bu yazıda size PTT ipç şifresini unutmanız durumunda ya da PTT şifre güncelleme işlemi yapmak istediğinizde neler yapmanız gerektiğini anlatacağız. PTT ipç şifremi unuttum diyorsanız aşağıda ayrıntılı şekilde yapılacaklar var.

PTT ipç şifremi unuttum nasıl alırım ?

PTT ipç şifremi unuttum diyorsanız, yapmanız gerekenlerin başında size en yakın PTT şubesine giderek görevliye durumu anlatmak geliyor. Peki buna zamanınız yoksa ne yapabilirsiniz? Postane şubesi size bu konuda da yardımcı oluyor ve telefon ile kolayca bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz…

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası

Ptt müşteri hizmetleri numarası olan 444 1 788 aranarak unuttuğunuz şifre için yeni şifre alabiliyorsunuz. Numarayı aradığınızda size otomatik olarak hangi dahili numaraları çevirmeniz gerektiği ile ilgili açıklamalar olacak. Hiç bunları beklemenize bile gerek kalmadan, sırasıyla 1 ve 2’ye basarsanız, PTT ipç şifre unuttum ne yapmalıyım dediğinizde size PTT operatörü yardım edecek.

Müşteri hizmetleri numarası bağlandıktan sonra sırasıyla 1 ve 2’ye basıyorsunuz ve karşınızda operatör size ipç şifresi hakkında yardımcı oluyor. Sadece PTT şifre unutma gibi bir durum için mi bu numara ve dahili numaralar geçerli? Hayır!

PTT Şifre Güncelleme İşlemleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Aynı zamanda PTT şifre güncelleme için de bu yöntemle operatöre ulaşarak talebinizi iletebilirsiniz. 444 1 788 nolu telefonu aradığınızda, yine aynı şekilde sırasıyla 1 ve 2 tuşlarına basarsanız bu talebinize de çağrı hizmetleri çalışanı yardımcı olacak.

Ptt şifre güncelleme konusunda kurumun ilgili yerlerinden edindiğimiz bilgilere göre Ptt internet şifresi değiştirme sorununu ve internet şifresi değiştirme için sizlere sunduğumuz çözümleri aşağıdaki konudan okuyabilirsiniz. İlgili konuya ulaşmak için görsele tıklamanız yeterli olacaktır…

ptt ipç şifresi yeteri kadar karmaşık değildir

ptt ipç şifresi yeteri kadar karmaşık değildir

Diğer yandan, PTT şifrenizi belirli periyotlarla güncellemenizi de tavsiye ederiz. Bildiğiniz gibi PTT ipç şifresini alarak kullanmaya başladığınız PTT Bank ile bir bankada yapacağınız bankacılık işlemlerinin neredeyse tamamını yapabiliyorsunuz. Bu yüzden, belirli periyotlar şifrenizi kesinlikle güncelleyin. Mesela en az 3 ayda bir şifre güncelleme işlemi yapmanız sizin için tavsiye edebiliriz.

PTT ipç şifrenizi, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü güvenlik görevlileri de dahil kimseye söylemeyin. PTT müşteri numaranızın bilinmesi durumunda, eğer bu şifreyi de bilirlerse hesabınıza girmeleri çok kolay olur. Unutmayın, bir banka hesabınıza girmelerini istemediğiniz gibi Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü nezdinde açılan hesabınıza da ulaşmalarını istemezsiniz.

PTT ipç şifremi unuttum konusu ile ilgili sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bize iletebilirsiniz…

2 Yorum

  1. Bilgi 28 Aralık 2017 Reply
    • Selin 8 Mart 2018 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!