PTT Hesap Açma Ücreti 2017

Son dönemlerde İninal Kart’la birlikte PTT hesapları ve kartları da yükseliş gösterirken, pek çok kişi avantajlarından ötürü PTT hesabı nasıl açılır sorusuna yanıt arıyor. Kolay ve hızlı kullanım, düşük ücretler sunan PTT hesap açma ücreti de son derece hesaplı. Üstelik fiyatları uzun yıllardır aynı ve PTT hesap açma ücreti 2017 yılında da değişmiş değil.

PTT Hesabı Nasıl Açılır ?

PTT, bankacılık hizmetlerinde en büyük kolaylığı sunan kurumlardan birisi ve posta çeki hesabı açmak oldukça basit. Bunun için yapmanız gereken şey sadece en yakınınızdaki PTT şubesine başvurarak posta çeki hesabı açmak. Bu hesabı ülkenin her yerinden kullanabiliyor, PTT şubelerinden ücretsiz para yatırıp çekebiliyor ve size teslim edilen PTT Kart ile de alışveriş yapabiliyorsunuz.

Ptt Hesap Açma ücreti 2017

Üstelik 2010 yılından beri aynı olan PTT hesap açma ücreti 2017 yılında da değişmiş değil. PTT hesap açma ücreti bu yıl da sadece 5 TL olarak belirlendi. Fakat tabii ki hesabınızı Türk Lirası’nın yanı sıra Amerikan Doları veya Euro birimlerinde de açtırabiliyorsunuz. Bunlar için belirlenen PTT hesap açma ücreti ise 1 Dolar ve 1 Euro.  Bu para da aslında sembolik olarak, hesap kapatıldığında müşteriye geri iade edilmek üzere alınıyor ve hesapta bekletiliyor. Kapandığı anda, paranızı geri alabiliyorsunuz. Kısacası, ‘güven akçesi’ adı da verilen bu para, eğer döviz hesabı açmayacaksanız şimdilik sadece 5 TL.

Ptt Hesabı Nasıl Açılır Kısaca!

Ayrıca gerçek kişi olarak başvuracak ve PTT hesabı nasıl açılır sorusuna da yanıt arıyorsanız, eğer TC uyrukluysanız ihtiyacınız olan tek şey bir nüfus cüzdanı ve fotokopisi, ya da TC’ye ait sürücü belgesi ile pasaport. Eğer yabancı uyrukluysanız ise şubeye yanınızda pasaportunuz veya ikametgâh belgeniz ile gitmeniz gerekiyor.

PTT hesap açma ücretleri konusunda diğer bankalara göre son derece hesaplıyken, başvurunun ardından yaklaşık 10-15 günlük süre içinde PTT kartınız da elinize ulaşacak ve kullanmaya başlayabileceksiniz. Ayrıca kartınızı beklerken, hesap işlemlerinizi hala şubeler veya internet üzerinden yapmaya devam edebilirsiniz. Maalesef posta çekici hesabı açmak için en azından 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.

One Response

  1. uğur 22 Ekim 2017 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!