Ptt emekliye kredi | Emeklilere özel ptt kredileri

PTT emekliye kredi veriyor mu? Emeklilere özel ptt kredileri hangileri? Ptt ipç şifresi nedir? Ptt ipç şifresi nasıl alınır?

Eğer siz de emekliyseniz, PTT’den alabileceğiniz pek çok ihtiyaç kredisi seçenekleri mevcut. Ptt kredileri ile ilgili tüm merak ettiklerinizi haberimizde bulabilirsiniz…

Ptt Emekliye Kredi Veriyor mu?

Bildiğiniz gibi ptt kredi vermeye başladı ancak krediyi Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kurumu doğrudan kendisi vermiyor. Çeşitli bankalar ile anlaşmalı olarak sağlanan bu kredi seçenekleri için başvuru şartları da yine anlaşmalı kurumlar arasında belirlenmiş oluyor. PTT emekliye kredi için bu kurum ile anlaşmalı bir kaç banka var. Ve söz konusu bankalar çeşitli kredi seçeneklerini Postane müşterilerine özel olarak sunuyor. Eğer PTT Bank müşterisi değilseniz, bu sorun değil, hala PTT’den kredi talebinde bulunabilirsiniz.

PTT kredileri arasında hem genel kitleye hem de emeklilere özel pek çok kredi seçenekleri olduğunu görebiliyoruz. Genel olarak ihtiyaç kredisi seçenekleri daha çok emekliler için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Emeklilere PTT’den Kredi Çekme Kolaylığı

Emekliler, bir kaç şartı karşılayarak, kolayca PTT’den kredi çekme işlemini gerçekleştirebilirler. Genel olarak 500 TL’den, 40 bin TL’ye kadar çıkan kredi miktarları, 36 ay vade ve %1,75 faiz oranı ile oldukça kolay bir şekilde geri ödenebilmektedir. Acil paraya ihtiyaç duyan, borçlarını kapatmak isteyen ve özel harcamaları olan emekliler için ptt kredileri ilaç niteliğinde diyebiliriz.

PTT emekliye kredi verirken çok fazla şart gerektirmiyor. En önemli şart kişinin emekli olması ve 80 yaşını doldurmamış olmasıdır. Hatta bazı bankalar 75 yaş sınırı da koyabilmektedir. Yaş ve emeklilik şartını taşıyorsanız, ptt kredi başvurusunda bulunarak, kolayca kredinizi çekebilirsiniz.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, bunu size en yakın Postane şubesinde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden yada SMS aracılığı ile PTT kredi başvurusu yaparak müracatta bulunmanız mümkün değildir. En yakın postane şubesine giderek, hem ptt kredileri ile ilgili çok daha fazla bilgi alabilir, hem de kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü bünyesinde bankaların sunduğu kredi seçeneklerinin daha çok emeklilere göre olduğunu ve bu kredileri emeklilerin kolayca çekebileceğini belirtmiştik. PTT emekliye kredi için hangi şartları koşuyor ve kredi seçeneklerini detaylı olarak PTT internet bankacılığı resmi web sitesi üzerinde görebilirsiniz. Size özel kredi imkanlarından yararlanmak içinse interaktif posta çeki şifrenizin olması yeterlidir. Ipc şifresi olarakta bilinen Ptt ipç şifresi nedir ve Ptt ipç şifresi nasıl alınır aşağıdaki konu başlığında bulabilirsiniz…

Ptt ipç şifresi nedir ? | Ptt ipç şifresi nasıl alınır ?

Ptt ipç nedir sorusuna kısaca PTT Bank üzerinden yapacağınız para yatırma ve de para çekme işlemlerinizi kolaylaştırmak adına kullanabileceğiniz hesap türüdür diyebiliriz. Peki, ptt ipç şifresi nasıl alınır ?

İnteraktif Posta Çeki hesabı başvurusunda bulunduktan sonar tarafınızdan istenilen belgeleri hazırlayarak, en yakın postane şubesine müracatta bulunmanız gerekmektedir. Bu konuda detaylı bilgi almak için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz…

ptt ipç şifresi nedir

2 Yorum

  1. Emekli 9 Nisan 2017 Reply
    • Selin 9 Nisan 2017 Reply
  2. atilla 28 Eylül 2017 Reply

Yorum Yapabilirsiniz!