Ptt Bankamatik Kartı Kaç Günde Gelir ?

İletişim konusundaki çalışmalarıyla en köklü kuruluşlar arasında yer alan Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, işlemleri kolaylaştıracak yeni formüller üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Pek çok alanda size avantaj sağlayan PTT hesap kartı, bu kurumun hizmetlerinden en uygun şartlarda veya en geniş imkânlarla yararlanmanız konusunda size yardımcı oluyor.Günümüzde iletişim anlamında çok önemli hamleler yapan ve yepyeni çalışmalar gerçekleşirken Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, kurumsal olarak bu gelişimin iyi bir noktasında duruyor. PTT bankamatik kartı kaç günde gelir sorusunun cevabı bu yazımızda. PTT hesap kartı ile pek çok alanda işinizi kolaylaştırıp oldukça avantajlı sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

PTT Hesap kartı kaç günde gelir? Hemen gelir mi?

Başvuru yaptığınız andan itibaren 7 ­- 15 gün arasında PTT hesap kartı elinize ulaşmaktadır. Yani size gelmesi 1-2 haftayı bulur. Kartı size ulaştıran sistem biraz daha hızlı çalıştığı zaman, PTT bankamatik kartı kaç günde gelir sorunun yanıtı kısaladabilir. Halk arasında önemli bir diğer konu ise PTT hesap açma ücretidir. Sadece tek bir işlemde bile size sağladığı avantajlar düşünüldüğünde, PTT hesap açma ücretinin hiç de korkulacak bir rakam olmadığını daha kolay anlayabilirsiniz.

2017 yılında PTT hesap açma ücreti 5 TL olarak belirlenmiştir. Güven akçesi olarak bilinen bir proje şeklinde tahsil edilen bu ücret, size çok anlaştığı ve fırsatları en iyi derecede olan bir kart hediye etmektedir. Peki sadece TL ile mi kart alabiliyorsunuz? Türk lirası ile PTT hesap açma işlemi gerçekleştireceğiniz gibi, Euro ve Dolar ile aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle Avrupa’daki gurbetçilerimiz için bunun iyi bir haber olduğu kesin.

Yabancıların PTT Hesap Kartı Alması

Almanya ile yaşanan gerginlik, çifte vatandaşlığın kaldırılmasını da gündeme getirdi. Çifte vatandaş olmayan, Almanya, Hollanda, Belçika gibi ülkelerin vatandaşlığını alan gurbetçiler için de PTT hesap kartı almak mümkün. Yabancıların ptt hesap kartı alması ile ilgili detayları aşağıda açıkladık…

Eğer yabancı uyruklu iseniz pasaport veya ikamet belgesi gereklidir. Peki ne kadar ödeyecekler? Burada ödeyeceğiniz 1 Euro veya 1 Amerikan Dolar’ı PTT hesap açma işleminin gerçekleşmesi için yeterlidir. İletişim ve finans alanındaki gelişmeler bir arada çok önemli sonuçlar ortaya koyuyor. Bankalar ve finans kuruluşları bu konuda çok önemli mesafeler katetti daha fazla insanın ilgisini çeken PTT şubeleri, sundukları geniş hizmet anlayışı ile birlikte ülkemizde çok fazla insanla fiili olarak hizmet vermektedir.

Bu işlemleri daha kolaylaştıracak PTT hesap kartı, kullanan insanlara son derece faydalı ve sistemi hızlandıran bir araç olarak dikkat çekiyor. İlk başvuru yaptığınız andan itibaren en geç 2 hafta içinde elinize ulaşacak olan hesap kartı, işlemlerinizi kolaylaştırıyor, tüm Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü müşterilerinin bu tür işlemlerden kolayca faydalanmasına katkı sağlıyor. Ptt hesap kartı kaç günde gelir konusunda anlayamadığınız yerler olursa yoruma bırakabilirsiniz…

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

5 Yorum

  1. Berat 20/08/2017 Cevapla
  2. Berat 20/08/2017 Cevapla
  3. Yasin 20/08/2017 Cevapla
  4. Zeynep 20/11/2017 Cevapla
  5. Gulbahar 10/05/2018 Cevapla

Bir Cevap Yazın