PTT Bank ihtiyaç kredileri avantajlı mı? | PTT Kredi

Ptt bank özellikle de Pttden maaş alan emekliye kredi veriyor ancak sadece emeklileri değil, genel olarak herkesi kapsayan kredi seçenekleri de mevcut. Fakat genel olarak PTT ihtiyaç kredileri emeklileri hedeflemiş durumda diyebiliriz. Bu nedenle emeklilerin bu kredileri çekebilmesi çok daha kolaydır. Peki, PTT Bank ihtiyaç kredileri avantajlı mı? Ptt kredilerinin avantajları neler?

PTT’nin kendisi kredi vermiyor ancak anlaşmalı olduğu bazı bankalar üzerinden kredi almanıza olanak sağlıyor. PTT kredi seçenekleri arasında pek çok bankanın, farklı kredi seçeneklerini bulabilirsiniz. Bu krediler Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kurumuna özel krediler olduğundan dolayı, PTT Bank üzerinden bu kredilerden faydalanmanın pek çok avantajı vardır. Ptt kredilerinin avantajları neler diyen kullanıcılarımız için aşağıda maddeler halinde Ptt kredilerinin avantajlarını sıraladık…

PTT Kredi Avantajları Nelerdir?

PTT bank üzerinden kredi çekmenin pek çok avantajı vardır. Bunlardan bazıları şu şekilde:

  • Emekliyseniz kredi çekmeniz çok kolaydır.
  • 500 TL’den, 40.000 TL’ye kadar, ihtiyacınıza göre kolayca ihtiyaç kredisi seçeneklerinden birisi ile kredi çekebilirsiniz.
  • PTT kredi seçeneklerinin geri ödenmesinde şartlar oldukça esnektir. 36 ay vadeye kadar geri ödemeli olarak alabileceğiniz ptt ihtiyaç kredileri geri ödenirken sadece %1,75 gibi bir faiz uygulanır.
  • Sadece emekliler için değil, genel olarak herkesin faydalanabileceği ihtiyaç kredisi seçenekleri de mevcuttur fakat genel olarak emeklilerin başvuruları daha çok kabul edilmektedir.

Sonuç olarak PTT kredi seçeneklerinin emekliler için oldukça avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Acil nakite ihtiyacı olan emekliler, acil ödemesi olan yada özel harcamaları olan emekliler için PTT kredi seçenekleri oldukça güzel bir çözüm.

PTT İhtiyaç Kredileri Nasıl Çekilir?

PTT bank üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilmeniz için bizzat PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden yada diğer başvuru yöntemleri ile kredi başvurusunda bulunmanız mümkün değildir.

Başvuru için şubeye gidip PTT kredi başvurusunda bulunduğunuzda, sizlerden başvuru formunu doldurmanızı isteyecekler. Dolduracağınız bu kredi başvuru formu, hangi bankanın hangi kredisinden faydalanmak istediğinize göre ilgili bankaya form gönderilecektir. Banka kısa süre içerisinde kredi başvurunuz ile ilgili değerlendirmeyi yapacaktır. Eğer emekliyseniz ve diğer şartları karşılıyorsanız, kredinizin onaylanması zor olmayacaktır.

PTT resmi web sitesi üzerinde ptt ihtiyaç kredileri ve bu krediler ilgili pek çok detayı görebilirsiniz. Ancak pttden maaş alan emekliye kredi seçenekleri hakkında bilgi almak için Emeklilere Özel PTT Kredileri başlıklı makalemizi incelemenizi öneririz…

Yorum Yapabilirsiniz!