Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

11

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ile ilgili tüm detayları yazımız içerisinde bulabilirsiniz…

Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi puanı olarak da bilinen kredi notu, müşterilerin banka ve diğer finans kurumlarıyla olan ilişkisi sonucu ortaya çıkan değerlerdir. Kredi kartı başvurusu yapan, kredi çekmek isteyen veya diğer finans işlemleriyle uğraşan şahıslar, kredi notlarını referans olarak gösterirler. En kolay kredi veren bankalar 2020 listelerinde de, kredi notuna dikkat etmek gereklidir.

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2020

Çok uzun süredir, banka ve diğer finans sektörleri, müşterilerine kredi verirken ilk başta onların kredi notlarını, yani kredi puanlarını inceler, buna göre karara varır. Bankaların kredi notlarına bakma sebebi ise alınan paranın ödenmemesi hâlinde, riski en aza indirmektir. Dolayısıyla bankalar kendilerini garanti altına almak isterler.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2020

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar olsa da, hemen hemen her bankanın belli bir standartı vardır ve kredi başvurularını buna göre değerlendirir. Her banka müşterisi, kredi notuyla sıralanır ve buna göre bir liste oluşturulur. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar, yine de belli bir seviye ararlar. Sektörde kullanılan kredi notu tablosu şu şekildedir:

 • Çok riskli: 0-799
 • Orta Riskli: 800-1299
 • Az riskli: 1300-1499
 • İyi: 1500-1699
 • Çok iyi: 1700-1900

Maalesef pek çok kişi özellikle ‘çok iyi’ kredi notlarına erişememektedir. Yine de kredi notu düşülklere kredi veren bankalar bulunuyor. Kredi notunu, kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları etkilerken, aynı zamanda borç durumu, yeni kredi açılışları, kredi kullanım yoğunluğu gibi etkenler de etkilemektedir. Peki sizin kredi notunuz ne durumda? 800 puana kredi veren bankalar hangileri?

800 Puana Kredi Veren Bankalar

800 puana kredi veren bankalar arasında yerli bir marka olan Fibabanka bulunuyor. Aslına bakarsanız, bankacılık sektörüne yeni giren her kurum kredi konusunda esneklik sağlıyor ve kredi notu düşük olanlara da yardımcı oluyor. Fibabanka da bunların arasında ve kredi notunuz 800 ve altında olsa dahi, bu imkanı sunuyor. Eğer kefiliniz varsa, belli bir para limitine kadar krediyi 24 ay vadeli olarak Fibabanka’dan çekme şansınız var.

Eğer Fibabanka veya diğer bankalardan kredi alamadıysanız, en kolay kredi veren bankalar için ikinci bir seçenek olarak faktoring şirketlerine başvurabilirsiniz. Gündemden uzak kalmak istemiyorsanız, birçok kullanıcının sorun yaşadığı Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma konusunu mutlaka incelemelisiniz!

Paylaş:
Yazar Hakkında

Bankacılık Bölümü mezunu olarak son 5 yıldır, kullanıcıların bankacılık işlemleri ile ilgili sorularını yanıtlamaktayım. Sizin de PTT Bank , Ziraat Bankası ve diğer bankalarla ilgili sorularınız varsa aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz. Bilgili olduğum her konuda yardımcı olurum...

11 yorum
 1. Dilek Yeliz metin

  Selin hanım merhaba bana çok acil İstanbul’da senetle kredi veren güvenilir bir factoring adresi ve telefonu verebilir misiniz

 2. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar içinde daha önce başvuruda bulunmuştum ama yine red gelmişti. Sebebi ise sık sık başvuru yapmış olmam çeşitli bankalara. Bu durumda ne yapmam gerekiyor sizce? yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

 3. Merhaba, benim sorum şu şekilde şimdi 918 kredi notum var. bu puan ile kredi çekebileceğim banka varmı? eğer yoksa puanımı nasıl yükseltebilirim en kısa zamanda kredi almam gerekiyorda.

  • En kolay kredi veren bankalar 2017 yılında Fibabanka ve faktoring şirketleri diyebiliriz. Özellikle 800 puana kredi veren bankalar arasında bulunan Fibabanka’dan kefiliniz varsa kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz. BDDK’nın hazırladığı faktoring şirketleri listesini incelemek isterseniz, aşağıdaki konu başlığına tıklamanız yeterli olacaktır Kardelen Hanım…
   Güncel Faktoring Şirketleri Listesi

  • Uzerıme ıkı kredı ve 4 kredı kartı var odemelerımı duzenlı yapıyorum gecıkmem aksatmam yok fakat son 6 ayda 12 kredı ve kart basvurusu yapmıssım hepsı red gelmıs ve puanım dusmus suan 1050 lerde puanım kredı ıstıyorum bır cok banka kredımı sıstem dırek red verıyor dıye onaylayamıyor. Yardımcı olablırmısınız.

  • Merhabalar Ali Bey. Belli ki kredi red nedeni sık sık yaptığınız başvuruların puanınızı düşürmüş olmasıdır. Bu nedenle izlemeniz gereken en güzel politika durağan hale geçip, bankalar karşı elinizi güçlendirmektir. Peki, bunu nasıl başarabilirsiniz? Öncelikle eliniz güçlenene kadar sms’le dahi kredi başvurusunda bulunmamalısınız. Sonrasında ise 4 kredi kartınız yerine kredi alabileceğiniz düşündüğünüz yani size kredi vermeye en yatkın olan kurumun kredi kartınız kullanmanız. Kullanmaktan kastım aylık tüm harcamalarınızı o kart ile yapıp, ay sonunda asgari ödeme değil tamamı ödeme işlemi gerçekleştirmenizdir. Bu işlemi 2,3 ay yaparsanız bu notunu kolay bir şekilde yükseltir ve o bankaya karşı eliniz güçlenmiş olur. Tabi bu süreçte düzenli ödemelerinize de devam etmelisiniz. Sistemin direk red vermemesi için son ödeme günlerini bir gün dahi dahi geçirmemelisiniz. Size tavsiyem ekstreniz çıktığı an ödemelerinizi yapın. Sona bırakarak işinizi şansa bırakmayın. Ayrıca bugün işten geldiğimde size özel deneyimlerimi ve bilgileri paylaştığım bir yazı hazırladım. Yazıyı şimdi yayınladım, buyrun inceleyin…

   Kredi Başvurusu Reddedilince Ne Yapmak Gerekir ?

 4. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar konusunda bana da soru sorabilirsiniz. Bu konuda idpsbanka platformunu kullanan kişilere yardımcı olabilirim. Notu düşük olanlara kredi veren bankalar ile ilgili bir meslekte çalışmaktayım. Sorularınızı vakit buldukça yanıtlamaya çalışırım. İyi günler.

  • Kredi notum yerlerde sürünüyor.Maaşımı (Emekli) ptt’ye taşıyıp kredi alma şansım var mı.whatsapp (05365871949) ararsanız detaylı görüşebiliriz

Yorum Yapın