İş Bankası İBAN Sorgulama Nasıl Yapılır? | IBAN Hesaplama

iş bankası iban sorgulama işlemi özellikle de bir başkasının sizin hesabınıza para yatıracağı zaman gerekli olmaktadır. İş Bankası iban no öğrenme işleminde dikkat edilmesi gereken önemli detayların başında IBAN nedir ve nasıl bir numaradır bilmek gerekiyor. Bu nedenle kısaca genel olarak IBAN noyu tanımlayalım.

iş Bankası iban no öğrenme !

iş Bankası iban sorgulama sonucunda edindiğiniz rakam bilgisini, banka üzerindeki kimlik bilginiz gibi düşünebilirsiniz. IBAN numarası “TR” kodu ile başlar. “TR” karakterlerinden sonra ise sadece sayılar gelir. Bu sayılar yan yana toplamda 24 haneli bir sayıyı meydana getirir. İşte iş Bankası iban no öğrenme sonucunda elde ettiğiniz 24 haneli sayı topluluğu sizin o bankadaki hesabınızın kimlik numarasıdır.

İş Bankası’nda hesabı olan herkesin iş bankası iban nosu vardır. Sahip olduğunuz IBAN nosunu öğrenmek için iş bankası iban hesaplama gibi çeşitli yöntemleri kullanabilirsiniz. Bu yöntemleri üç ana başlıkta ele alabiliriz…

iş Bankası iban Sorgulama Yöntemleri

iş bankası iban hesaplama

1) iş Bankası iban Hesaplama Yöntemi ile IBAN Öğrenme

İş bankası iban hesaplama işlemi ile hesabınıza ait IBAN numaranızı öğrenmek için;

  • İş Bankası resmi web sitesine giriş yapın
  • “IBAN Hesaplama” sayfasını bulun
  • Hesap tipinizi, şube kodunuzu ve hesap numarası bilgilerini girerek, “hesapla” butonuna tıklayın.

Eğer bu yöntem zor geldiyse, aşağıdaki diğer iki yöntemin daha kolay olduğunu söyleyebiliriz.

İş Bankası iban sorgulama

2) İnternet Bankacılığından iş Bankası iban no Öğrenme

iş bankası iban sorgulama işlemini bankanın internet şubesi üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  • İş bankası iban no öğrenme için akıllı telefonunuza android marketten indireceğiniz İşCep uygulaması ile hesabınıza giriş yaparak, hesap bilgileri kısmından IBAN noyu görebilirsiniz.
  • İş bankası web sitesinden internet bankacılığına giriş yaparak, hesap detaylarını da görüntüleyebilirsiniz. Burada da hesabınıza tanımla olan uluslararası IBAN numarası gösterilmektedir.

atm den iş bankası iban no öğrenme

3) İş Bankası ATM’den IBAN Öğrenme

İş bankası iban sorgulama işlemini, iş bankası iban hesaplama işlemine gerek kalmadan, size en yakın banka ATM’sine giderek de yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Bunun için ATM’ye kadar gidin ve kartınızı yerleştirin. Şifrenizi girdikten sonra menüden hesap bilgilerine giriş yapın ve burada IBAN no başta olmak üzere, şube kodu gibi diğer tüm bilgileri de görebileceksiniz. Eğer iş bankası iban sorgulama size yazılı bir belge olarak lazım ise tüm bu bilgilerin çıktısını alabilirsiniz. Eğer çıktı yapacak kağıt kalmamışsa, telefonunuz ile fotoğrafını çekmek de işinizi görebilir. Bu yazımızda iş bankası iban no öğrenme işlemlerini genel olarak ele aldık. Bir diğer yöntem ise hepimizin bildiği gibi şubeye gitmektir. Bankaların şubelerinde sıra beklemeden IBAN’I elde etmek isteyenler için yukarıdaki üç yöntem daha uygundur…