İş Bankası IBAN Sorgulama İş Bankası iban İle Havale

Türkiye’nin köklü bankalarından birisi olan iş bankasının hesap ve İban numaraları ile ilgili bilgiler ışığında siz kullanıcıları aydınlatacağız.  Türkiye’nin en eski bankalarından bir tanesi olan ilk özel banka olma özelliğini taşıyan İş Bankası birçok bankacılık faaliyetlerinde müşterilerine hizmet vermektedir. İş Bankası iban sorgulama ve hesabına tanımlı bu numarayı öğrenmek isteyenler için farklı adımlar söz konusudur.

İş Bankası IBAN Sorgulama

İş Bankası iban sorgulama ilk olarak bankanın internet sitesinden gerçekleştirilecektir. İş Bankası IBAN hesaplama aracı sayfasına girdiğiniz zaman sizleri birkaç bilgi karşılayacaktır. Bunların başında hesap tipi olarak kısım bulunmaktadır.  Vadesiz TL vadesiz DTM hesabı çıkmaktadır.  Bundan sonraki diğer adım ise şube kodu olarak karşımıza çıkacaktır. Diğer bir hesap numarası butonu ise yine IBAN numarası hesaplama konusunda yardımcı olacaktır.

İş Bankası iban No Kaç Haneli

İş bankası iban no kaç haneli sorusuna ilk olarak İban numaraları bankadan bankaya farklılık göstermez tüm İban numaraları standart ve aynı uzunluktadır. Avrupa birliğinin aldığı karar sonucu 2010 yılında bankacılık alanındaki çalışmaları kolaylaştırmak amacıyla ortaya çıkan İban numaraları standart olarak 34 haneden oluşur fakat ülkemizde 26 haneli olarak kullanılmaktadır. Baştaki ilk iki hane ülkeyi belirtir. Daha sonra kontrol numaraları gelir. Sondaki 16 hane ise banka kodu ve hesap numarasını temsil etmektedir. Yani iş bankası İban nosu 26 haneden oluşur.

İş Bankası İbandan Hesap No Bulma

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi iş bankası ibandan hesap no bulma İlan no içindeki ilk iki harf ülke kodunu geriye kalan haneli ise banka kodu vb. şeyleri belirtirken son 16 hane bankanın şube kodu ve hesap numarasını içinde barındırır. Fakat İnan numarası kesin olarak şu kadar haneden oluşuyor diyemeyiz bu konuda kesin olarak söyleyebileceğimiz 34 haneyi geçememesidir.

İş Bankası Hesap No Nerede Yazar

İş bankası hesap no nerede yazar sorusunun cevabı Hesap no bankaların çeşitli kanallarından öğrenilebilmektedir. Bunlardan ilki bankamatik kartının üzerinden öğrenilebilir. Bankamatik kartının üzerinde hesap no şeklinde belirtilmiştir. İkincisi IBAN no biliniyorsa onun içinden öğrenilebilir son 16 hane şube kodunu da içeren hesap numarasıdır. Hesap cüzdanı varsa onun içinde de hesap numarası belirtilmektedir. Ayrıca bankanın müşteri hizmetleri aranacakta bu bilgilere ulaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.