ipç Nedir | PTT internet Bankacılığı şifre Alma

ipç nedir yazımızda detaylı olarak ele almaktayız. Ancak henüz yazımızın başında ipç nedir kısaca tanımlamamız gerekirse; PTT internet bankacılığı hizmeti olarak tanımlanabilir. Tıpkı diğer tüm bankaların internet şubesi üzerinden sunduğu internet bankacılığı hizmet gibi düşünülebilir. Yazımız içerisinde hem IPC hem de Ptt internet bankacılığı şifre alma konusunda tüm merak ettiklerinize yanıt bulabilirsiniz…

ipç nedir ? IPC Neyin Kısaltmasıdır?

IPC bir kısaltmadır. ipç nedir konusunu açarsak; İnteraktif Posta Çeki şeklinde açabiliriz. Her PTT Bank müşterisinin bir Posta Çeki hesabı bulunmaktadır. Bu posta çeki hesaplarının internet üzerinden herhangi bir şekilde kullanılması durumunda, “İnteraktif” kelimesi gelir ve İnteraktif Posta Çeki hesabı olarak tanımlanır.

Posta çeki hesabınızı internet ortamında kullanabilmeniz için ptt bank internet bankacılığı şifre alma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ptt internet bankacılığı şifre alma işlemi ile ilgili detaylara yazımızın geri kalanında değineceğiz.

PTT IPC Şifresi Nasıl Alınır?

Yazımızın girişinde değindiğimiz ipç nedir sorusunun cevabına istinaden, PTT IPC şifresi tanımını aynı zamanda “PTT İnternet Bankacılığı şifresi” olarak da tanımlayabiliriz. Her ikisi de aynı şifreyi tanımlayan kavramlardır. Ptt internet bankacılığı şifre alma işlemi sonrasında edineceğiniz şifre ile PTT internet bankacılığı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yani IPC için birnevi Ptt internet bankacılığı şifre alma işlemidir diyebiliriz. Peki, PTT Bank internet bankacılığı şifre alma işlemi nereden yapılır? Bu işlem her şubede yapılabiliyor mu?

Ptt Bank internet Bankacılığı şifre Alma İşlemleri

PTT bank internet bankacılığı şifre alma işlemi ülkemizde faaliyet gösteren postane şubelerinden gerçekleştirilir. Fakat daha öncesinde, sahip olduğunuz posta çeki hesabınızı internet ortamında kullanmak istediğinize dair başvuru yapmış olmanız gerekmektedir. Eğer böyle bir başvuru yapmadıysanız, bu durumda sahip olduğunuz posta çeki hesabı için en yakın postane şubesine giderek hem hesabınızın interaktif posta çeki hesabı olarak kullanımı için başvuru da bulunabilir hem de şifrenizi edinebilirsiniz.

interaktif Posta Çeki Hesabı için Şifre Alma

Yazımızda ipç nedir genel olarak ele aldık. Artık İnteraktif Posta Çeki hesabı ile Posta Çeki hesabı arasındaki farkı daha net anladığınızı umuyoruz.  PTT şubesine giderek, Posta Çeki hesabınızın İnteraktif Posta Çeki olarak kullanımı yönünde başvuru da bulunduğunuzda Ptt bank internet bankacılığı şifre alma işlemini de gerçekleştirmiş olursunuz. Ve böylelikle edineceğiniz şifre ile internet ortamında (mobil uygulama yada web sayfasında) işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ptt internet bankacılığı şifre alma işlemi sonrasında pek çok bankacılık işlemlerinizi rahat bir şekilde kurumun mobil uygulamasından yada online işlemler olarak bilinen web sitesi şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

IPC nedir ile ilgili aklınıza takılan bölümler varsa aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz. Ama öncesinde Ptt ipç şifresi nasıl alınır konusunda uzman arkadaşımızın kaleme aldığı makaleye göz atmanızı tavsiye ederiz.

ptt ipç şifresi nedir

ptt ipç şifresi nasıl alınır

3 Yorum

  1. NAZAN YILMAZ
  2. fuat karakahya
  3. Mavi