Garanti Bankası iban Nedir Garanti iban Sorgulama

Garanti Bankası iban nedir ve iban sorgulama konularından önce şu hususları bilmeniz fayda var. Tüm bankacılık işlemlerinde her müşterinin bir açılan vadeli veya vadesiz hesabının bir numarası vardır. Bu numara tamamen size özel olup sizin adınıza tüm bankacılık havale EFT işlemlerinde kullanılır. Özel bankalar arasında geçmişi en yüksek olan banka Garanti Bankası olarak bilinir. Peki, para transferleri ile ilgili konularda sık sık karşılaşmakta olduğumuz Garanti Bankası iban nedir?

Garanti Bankası iban Nedir ?

Garanti Bankası ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilmek amacıyla sizlere Garanti iban sorgulama sistemini anlatmak istedik. Çünkü IBAN numarası dünyanın hemen her yerinde rahatlıkla para transferi yapmanızı amacıyla gerçekleştirilmiş ve farklı insanlara farklı hesaplara para transferi gerçekleştirilme olanaklarını hatalarını sıfırlamak amacıyla yapılmıştır. Garanti iban numarası nasıl öğrenilir ve iban sorgulama nasıl yapılır alt başlıktan öğrenebilirsiniz…

Garanti iban Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti IBAN sorgulama yapmak istediğinizde bankanın resmi internet sitesine girerek buradan işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Garanti iban sorgulama için öncelikle şube kodunun bilinmesini gerekiyor. Şube kodu ile iban hesaplama gerçekleştirmek için şube kodları butonuna tıklamanız da yarar vardır.

2006 yılından beri Türkiye’de de kullanılmaya başlanan uluslararası hesap bilgisi sistemi ile hayatımıza giren 26 basamaklı sayı dizini ile ilgili hala bir sürü sorun yaşanmakta ve insanlar bu numarayı bulmak için hala bankalarda kuyruklarda sıra beklemektedir.

Garanti bankası hesap no nerede yazar ?

Garanti bankası hesap no nerede yazar öncelikle bu soruya cevap verelim. Bu bankadan açmış olduğunuz hesabınızın meblağını gördüğünüz yerde hemen alt kısımda bilgiler kısmında TR ile başlayan uzun bir rakamlar sırası göreceksiniz. İşte sizden istenen kısım burası.

Garanti bankası iban no kaç haneli ?

Garanti bankası iban no kaç haneli sorusu da sık sık tarafımıza yöneltilmektedir. Türkiye’de faaliyet gösteren tüm bankalar gibi bununda standart 26 hanelidir. Bu rakam değişmez. Garanti bankası ibandan hesap no bulma işte başımıza gelen en can sıkıcı olay budur. Kişiye ulaşamadığımız ya da elimizde IBAN numarası varken bizden hesabın numarasını isterlerse orada kalakaldığımız an. Ancak problem değil şimdi size anlatacağımız yöntem ile sizde Garanti bankası ibandan hesap no bulma konusunda hiç sıkıntı yaşamadan işlemlerinizi yapabileceksiniz…

Garanti Bankası ibandan Hesap No Bulma Örneği:

TR00 0006 2001 0870 0001 2345 67 bu bizim iban numaramız olsun. Şimdi gelelim hesabı ortaya çıkarmaya. TR den itibaren sağa doğru 10. rakam ve devamındaki 4 rakam bizim banka şube kodumuzu verir yani 10870 numarası sonraki tek 0 rakamı ise rezerv numarası olup ardından gelen 16 haneli rakam ise hesabımızın numarasıdır.

Yorum Yapabilirsiniz!