5 Soruda PTT Kredi Detayları | PTT Kredi Veriyormu?

0

PTT kredi veriyormu birçok vatandaş tarafından merak edilmektedir. Özellikle acil kredi ihtiyacı olan kişiler ve emekli maaşı düşük olanlar PTT kredi veriyor mu diye araştırıyor. Bu sayfada PTT Bank kredilerine ilişkin 5 sorunun yanıtını detaylarıyla birlikte bulabilirsiniz.

PTT Kredi Veriyormu?

Bildiğiniz gibi PTT Bank şubelerinden artık birçok bankacılık işlemleri gerçekleştirilebiliyor. İninal kart, PTT IPC hizmetleri, bonus kredi kartı ve diğer bankacılık hizmetleri ile son yıllarda kendisini oldukça fazla geliştiren Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kurumuyla ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de PTT kredi veriyormu sorusu olmaktadır.

PTT pek çok bankacılık işlemlerinin yanı sıra müşterilerine kredi çekebilme imkanı da sağlamaktadır. Kredi kullandırma şartlarını karşıladığınız takdirde ister PTT Bank üzerinden, isterseniz de postaneyle anlaşmalı diğer bankalardan kredi çekebilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi almak için PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? sayfasını ziyaret ediniz.

PTT Ne Kadar Kredi Veriyor?

PTT İhtiyaç Kredisi kapsamında 500 TL’den 40 bin liraya kadar kredi verilmektedir. Anlaşmalı diğer bankalarda ise üst limit 55.000 TL’dir. Kredi kullandırma miktarı, aylık net gelirinize göre belirlenmektedir. PTT kredi başvurusu şartları sayfasında da, açıkça belirtildiği gibi başvuruda bulunan kişinin aylık gelirin yarısının kredi taksitlerini karşılayabilmesi gerekmektedir. Peki, sadece emeklilere mi kredi veriliyor yoksa herkese PTT kredi veriyormu?

Çalışanlara da PTT Kredi Veriyormu?

PTT kredi veriyormu sorusunun cevabı için yazımızın giriş kısmında da, PTT bankacılığının kredi verme gibi bir imkanı olduğunu belirtmiştik. Pek çok kişi PTT’den kredi çekebilir ancak emeklilerin kredi çekmesi daha kolaydır. Çünkü PTT Bank, kendi kredi paketlerinden yalnızca emeklilerin faydalanmasını sağlıyor. PTT üzerinden kredi veren bankalar ise gelir beyanında bulunabilen herkese kredi veriyor.

PTT Üzerinden Kolay Kredi Veren Anlaşmalı Bankalar Hangileri?

Burgan Bank PTT’den kredi çekmek isteyen vatandaşlara 55.000 TL’ye kadar yardımcı oluyor. Faiz oranı ise % 1,32’dir. Türk Ekonomi Bankası 35.000 TL’ye kadar kredi kullandırıyor. Faiz oranı Burgan Bank’a göre daha düşüktür. 60 ay vadeye kadar % 1,08 faiz oranı faiz oranı ile TEB ihtiyaç kredisi paketinden yararlanabilirsiniz.

Vatandaşlar genellikle Denizbank PTT kredi veriyormu merak ediyor. Evet Denizbank’ın da Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’yle anlaşması var. Ancak bu kredi paketi için üst limit 36 bin TL’dir. Denizbank ihtiyaç kredisi kapsamında verilen kredinin faiz oranı ise % 1,59’dur.

Piyasa koşullarına göre faiz oranı yüksek olmayan bir banka arıyorsanız, ING Bank’ı tercih edebilirsiniz. PTT üzerinden kredi veren ING Bank, 60 ay vadeye kadar maksimum 45 bin TL olmak şartıyla % 0,99 faiz oranıyla kredi imkanı sunuyor.

Son olarak Aktif Bank’ın da PTT ile kredi anlaşması bulunmaktadır. 50.000 TL’ye kadar %1,39 faiz oranıyla kredi veren Aktif Bank’a ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz. PTT’nin şimdilik yalnızca bu 5 banka ile anlaşması mevcut. Kurum, yeni bankalarla anlaşma yaparsa sayfa güncellenerek tarafınıza bilgi verilecektir. Aktif Bank kredi başvurusu için aşağıdaki resme tıklayabilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

ptt aktif bank kredi başvurusu nasıl yapılır

PTT’den Konut Kredisi veya Taşıt Kredisi Çekilebiliyor mu?

Başvurunuzun ardından size PTT ne kadar kredi veriyor ise o kadar üst limitli olarak ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Kurum konut veya taşıt kredisi vermemektedir. Yalnızca ihtiyaç kredisi için yapılan başvuruları değerlendirmeye almaktadır.

2020 PTT Bank Kredileri

PTT kredi başvurusu için aranan belli başlı şartlar vardır. Hem PTT kredilerinden yararlanabilmek, hem de postane üzerinden kredi veren bankalardan kredi çekebilmek için bu şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Özellikle kredi başvurusunda bulunan kişinin yaşı, aylık net geliri ve kredi notu gibi unsurlar başvurunun onay alması için önemli olmaktadır.

PTT kredi veriyormu sorusu için detaylı yanıt vererek, kurumun diğer bankalar ile anlaşmalı olarak da kredi imkanı sunduğunu yazımızda belirttik. PTT web sitesi üzerinde de görebileceğiniz bu kredi seçeneklerinin büyük bir kısmının (hatta tamamının) hedef kitlesinin emekliler olduğunu görebilirsiniz.

Dolayısıyla, emeklilerin kredi alması çok daha kolaydır ancak yaş sınırına dikkat. (Genellikle en fazla 84 yaş) Bu konuda detaylı bilgi almak isterseniz, PTT’den Maaş Alan Emekliye Kredi Veriliyor mu? sayfasını ziyaret edebilirsiniz! Ayrıca diğer sorularınız için de sayfa sonunda yer alan Yorum Alanını kullanabilirsiniz.

Paylaş:
Yazar Hakkında

Bankacılık Bölümü mezunu olarak son 5 yıldır, kullanıcıların bankacılık işlemleri ile ilgili sorularını yanıtlamaktayım. Sizin de PTT Bank , Ziraat Bankası ve diğer bankalarla ilgili sorularınız varsa aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz. Bilgili olduğum her konuda yardımcı olurum...

Yorum Yapın