5 Soruda PTT Kredi Detayları | PTT Bank Kredileri

PTT kredileri ile ilgili pek çok soru bulunmaktadır. Acil kredi ihtiyacınız varsa, muhtemelen Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kurumundan nasıl kredi çekebileceğiniz konusunda bilgi edinmek istiyorsunuz. Bunun için PTT kredileri konusunda merak edilen 5 soruyu, cevabı ile birlikte yazımızda derledik…

  1. PTT Kredi Veriyor mu?

PTT Kredileri ile ilgili olarak en çok sorulan soruların başında ptt kredi veriyor mu sorusu gelmektedir. PTT kredi veriyor mu sorusunun cevabı ”Evet”, ancak bu krediler PTT Bank tarafından değil, diğer bankalar ile anlaşmalı olarak veriliyor. Bu bankaları ve sunduğu kredi seçeneklerini, detaylı bir şekilde bir şekilde incelemek için Ptt kredi veriyormu | Ptt kredi başvurusu nasıl yapılır ? başlıklı makaleyi incelemeniz yeterli olacaktır.

  1. Ptt Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT’den kredi çekmek istiyorsanız, öncelikli olarak kredi başvurusu yapmalı ve başvurunuzun onaylanmasını beklemelisiniz. Ptt kredi başvurusu nasıl yapılır başlıklı yazımızdan detayları öğrendikten sonra evrak teslimi için bizzat kurumun şubesine kadar gitmeniz gerekiyor. Size en yakın postane şubesine gittiğinizde, başvuru yapmak istediğiniz kredi ile ilgili başvuru formunu dolduruyorsunuz ve bu form PTT aracılığı ile ilgili bankaya gönderilerek, bankanın kredi başvurusuna cevap vermesi bekleniyor.

  1. PTT Aktif Bank Kredi Başvurusu

PTT Bank ile anlaşmalı bankalardan birisi olan Aktif Bank’ın ihtiyaç kredisi en çok başvurulan kredi seçeneklerinden birisidir. Bunun nedeni ise Aktif Bank ihtiyaç kredisi şartlarının daha esnek olmasıdır. Emeklilere özel bu ihtiyaç kredisi, ptt aktif bank kredi başvurusu yapmadan önce Ptt Aktif Bank kredi başvurusu nasıl yapılır konulu makalemizi okumanızı öneriyoruz!

ptt aktif bank kredi başvurusu nasıl yapılır

  1. PTT Emekliye Kredi Veriyor mu?

PTT emekliye kredi veriyor mu sorusu için “kesinlikle evet” cevabını verebiliriz. PTT diğer bankalar ile anlaşmalı olarak kredi seçenekleri sunmaktadır. PTT web sitesi üzerinde de görebileceğiniz bu kredi seçeneklerinin büyük bir kısmının (hatta tamamının) hedef kitlesinin emekliler olduğunu görebilirsiniz. Dolayısıyla, emeklilerin kredi alması çok daha kolaydır ancak yaş sınırına dikkat. (Genellikle en fazla 80 yaş) Bu konuda detaylı bilgi almak isterseniz, PTT’den Maaş Alan Emekliye Kredi Veriliyor mu ? yazısına tıklayınız!

  1. PTT Bank Kredileri 2017

PTT bank kredileri 2017 oldukça fazla kredi seçenekleri mevcut. En düşük 500 TL olarak alabileceğiniz bu krediler, 40.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. En fazla 36 ay vade ile alabileceğiniz bu kredileri, %1,75 gibi bir faiz oranıyla kolayca geri ödeyebilirsiniz. Daha fazla bilgiyi aşağıdaki makalede bulabilirsiniz.

ptt kredi başvurusu 2017