4.5 G sim kart değişikliği PTTcell PTT internet bankacılığı

4.5G internet geçişiyle birlikte tüm telefon hatlarında olduğu gibi PTTcell 4.5G sim kart geçisi içinde sorunlar oluşmaya başladı. Sim kart değişimi sadece telefon listenizi etkilemiyor, PTT internet bankacılığı da etkilenenler arasında. 4.5 G sim kart değişikliği PTTcell yazımızda PTT online işlemlerini de etkileyen bu değişikliği inceleyeceğiz.

Diğer GSM operatörlerindeki değişimlerde yaşananların birçoğu PTTcell için de geçerli. Daha yüksek teknoloji ile iletişim kurmak isteyen herkes bu değişime ayak uyduruyor. Peki artan internet hızı dışında neler değişiyor? Avantajları ile birlikte gelen dezavantajlar da var mı? Son günlerde sıkça duyduğumuz dezavantaj, sim kart değişikliği PTTcell internet bankacılığı bloke olmasıdır. Yazımızın konusu da bu olacak zaten.

4.5 G Sim Kart Değişikliği PTTcell internet Bankacılığını Nasıl Etkiler?

Bankalar internet hizmetini verirken güvenliğimizi ön planda tutuyorlar. 4.5G sim kart değişikliğinin internet bankacılığına etkisi, PTTcell müşterilerinde de benzer. 4.5 G geçişiyle birlikte internet bankacılığına giremiyorsunuz, kullanımınız bloke oluyor.

4.5G Sim Kart Değişimi PTT internet Bankacılığı

PTT internet hesabınıza girebilirsiniz ama güvenlik için size gönderilen SMS şifresini alamazsınız. PTTcell sizin kartınızı bu anlamda bloke etmiştir. PTT internet bankacılığını kullanamaz, PTT online işlemlerinizi yapamazsınız.

Bloke olmasının sebebi ise, yukarıda da belirttiğimiz gibi tamamen güvenlik sebeplerinden dolayıdır. PTTcell sim kartınızın bir başkasının eline geçmiş olma ihtimaline karşı bu önlemi almaktadır.

PTTcell Sim Kart Değişikliği Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığını yeniden kullanabilmeniz için blokeyi kaldırmalısınız. PTTcell sim kart bloke kaldırma için ise size tavsiyemiz, size en yakın postane şubesine gitmek olacaktır. Eğer bir Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü şubesine gitmekte zorlanıyorsanız, PTT’nin müşteri hizmetleri ile de irtibata geçerek istediğinizi yaptırabilirsiniz. Ancak telefonda bekleyen müşteri sayısının çok olması, uzaktan iletişimin de zorluğu eklenince doğrudan şubeye gitmek daha mantıklı bize göre.

PTTcell 4.5 g Sim Kart Değişikliği İnternet Bankacılığı konulu makalemizde bu hizmetin detayları ve PTTcell sim kart bloke kaldırma konusunda merak edilen soruların cevapları yer almaktadır. PTTcell 4.5 g Sim Kart Değişikliği İnternet Bankacılığı için tıklayınız.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası

PTT müşteri hizmetleri numarası 444 1 788′dir. Bu numarayı aradıktan sonra, Sim kart değişikliği için “PTT Cell”e bağlayacak olan “5” tuşuna basın.

Eğer internet üzerinden iletişime geçmek istiyorsanız, PTT’nin “Canlı Destek” hattını da kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken http://www.aloptt.gov.tr/ adresine girmek ve oradan destek almaktır.

PTTcell, işitme ve konuşma engelliler için de Alo Çağrı hattı kurmuştur. Bunun için 0 850 222 1 788 numaralı hattı aramanız yeterli.

4 Yorum

  1. Ali 21/11/2017
  2. Selin 27/11/2017
  3. Gurkan 06/07/2018
  4. Selin 27/08/2018

Yorum Yapabilirsiniz!